Golf v ČR Tipsport Pohár mistrů golfových klubů: Šampióny Michal Kratochvíl a Sylva Michálková

TipsportSedmý ročník prestižního turnaje Tipsport Pohár mistrů golfových klubů se odehrál na golfovém hřišti Konopiště. Na start se postavilo 44 mužů a 29 žen z klubů celé České republiky, kteří, tradičně, první den hráli D´Este a druhé finálové kolo proběhlo na hřišti Radecký. V sázce bylo nejen vítězství z tradičního turnaje, ale také finanční odměna. Na konto klubu, jehož reprezentant zahraje nejlepší součet ve dvou kolech, totiž putuje 50 tisíc korun od titulárního partnera tohoto klání – společnosti Tipsport. Tato finanční částka směřuje na rozvoj mládežnického golfu daného klubu.

Za náročných klimatických podmínek se odehrály velmi dramatické souboje – a to především v kategorii mužů. Po prvním kole šest hráčů zahrálo výsledek začínající sedmičkou, v čele /s výsledkem 76 ran/ hráči Michal Pospíšil a Michal Kratochvil jun., reprezentanti klubů GC Beřovice, resp. GC Olomouc. Druhý den se radoval šťastnější Michal Kratochvil jun. (na snímku s Vratislavem Randou a děvčaty z Tipsportu) s výsledkem 70 ran /celkem 146 ran/, právě před Michalem Pospíšilem /148 ran/ a Dominikem Pietschmannem / 151 ran/z Ypsilonky. „Michal Pospíšil hrál vynikají golf, já jsem měl více štěstí, skvělý turnaj na konci golfové sezony. Za výsledek musím poděkovat trenérovi i rodině“, doplňuje vítězný Michal Kratochvil. Rozhodla jamka č. 16, kdy Kratochvil zahrál birdie do vedení a celkové vítězství navíc pojistil, na závěrečné jamce, šestým zahraným birdie v kole.

Mezi ženami se podobné drama neodehrálo, nejlepší výsledek z úvodního dne potvrdila Sylva Michálková, reprezentující Golf Park Club TJ Mittal Ostrava, s výsledkem 152 ran /76 a 76/, následována Kateřinou Slukovou z GC Olomouc a Pavlou Vyoralovou z GC Austerlitz s výsledkem 156 ran. Zajímavostí finálového dne byl „onlinescoring“ od společnosti Morfeus Golf, projekt podporovaný společnostmi Microsoft, Samsung a Czech Golf Production. „je fajn znát výsledky ostatních hráčů ve startovním poli“, potvrzuje čtvrtý Jiří Korda.

Finanční prémie ve výši 50 tisíc korun na podporu mládežnického golfu putuje do Olomouce, díky vítěznému součtu 146 ran Michala Kratochvila. Osmý ročník Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR proběhne opět v resortu GC Konopiště 13. - 14. října 2012.

Doprovodný turnaj hostů Tipsport Cup 2011 přinesl Nadaci Terezy Maxové 100.000 Kč, za zahrané pary a birdie v turnaji věnované společností Tipsport. Vítězem turnaje se stal Vojtěch Matějček.

Autor: Czech Golf Production, foto: Ota Mrákota

Kompletní výsledky najdete ZDE

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...