Spilkova-il3-750První část kvalifikace odstartuje ve čtvrtek 2. prosince zahajuje 4kolovým turnajem na hřištích Crossings a Falls v Magnolia Drove Golf Clubu ve městě Mobile s tím, že se až v neděli 5. prosince stanoví cut, který určí postupující do druhé 4kolové části, startující 9. prosince na Highland Oaks GC.

Q-Series se účastní 111 hráček, mezi které mj. patří dvě poslední vítězky turnaje Tipsport Czech Ladies Open a zároveň i sezon Ladies European Tour 2020 a 2021, Emily Kristine Pedersen a Atthaya Thititkul.

Karty na LPGA připadnou 45 nejlepším (včetně děleného 45. místa) po osmi kolech. Hráčky, které dokončí první část Q-Series, ale nepostoupí do druhé, získají karty na Symetra Tour 2022.

Klára Spilková startuje 1. kolo v 10.37 místního času na hřišti Crossings, v doprovodu caddie Moniky Tauchen. Hráčky jsou rozděleny do trojic.

„Do Alabamy jsme dorazily v neděli. Absolvovala jsem tréninková kola na obou hřištích, každý den na jednom. V úterý a ve středu už to byly nebo jsou jen cvičné devítky. Ráno se dokonce kvůli mrazu posouvaly starty, ale přes den je krásně, kolem dvaceti stupňů. Hřiště mi připomínají Pinehurst, kde jsem už Q-Series hrála, a moc se mi líbí," řekla Klára Spilková. „Zvykám si na docela rychlé a obrovské greeny. Kolem nich je to kvůli bermudské trávě poměrně náročné. Hřiště Falls se mi zdá techničtější, má boulovaté greeny, každý s třemi patry. Crossings je hodně otevřené a greeny má rovnější."

Zdroj: TZ
www.klaraspilkova.eu

Lederboard Q-Series
http://scoring.symetratour.com/public/QSLeaderboard.aspx


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...