spilkova-irsko-win750Česká golfistka Klára Spilková vyhrála Irish Open v rámci Ladies European Tour. Dlouhodobě nejlepší česká hráčka zakončila čtyřdenní turnaj se skóre -14 stejně jako další dvě soupeřky. Spilková ale zvládla následující playoff nejlépe a ovládla turnaj s dotací 400 tisíc euro.

"Snažila jsem se zůstat trpělivá, protože jsem pořád hrála dobře. Stále jsem věřila sama sobě. V poslední době hraju velmi dobře, takže jsem si říkala, že můžu vyhrát," hodnotila Spilková vítězný turnaj v televizním rozhovoru.

"Třetí kolo bylo nahoru a dolů. Hlavně první devítka, na druhé devítce jsem to hodně zachraňovala putováním," pokračovala hráčka, která skončila letos druhá na turnaji v Berouně, který rovněž patří do kalendáře Ladies European Tour.

Během finálového dne navíc Spilková zachránila vítězství na sedmnácté jamce, když musela sundat boty a odpalovat přímo z vody, což byl nejlepší moment turnaje. "Byla asi nejlepší jamka nahoru dolů v mém životě," smála se.

"Snažila jsem se zůstat trpělivá, protože jsem pořád hrála dobře. Stále jsem věřila sama sobě. Naštěstí jsem potom ještě zvládla birdie na osmnátce a jsem velmi šťastná za to, co se mi tady povedlo," uzavřela hráčka, která Česko reprezentovala na posledních dvou olympijských hrách.

Do finálových kol se probojovala také Tereza Melecká, které se víkendové dny vůbec nepovedly. "Pocity jsou smíšené, protože jsem zvládla cut. Jenže jsem si věřila na lepší výsledek i vzhledem k tomu, že moje hra nebyla vůbec špatná, hodnotila Melecká konečnou 61. pozici.

Jana Melichová kvůli rodinné tragédii z turnaje odstoupila před finálovými koly z průběžné třinácté pozice.

Leaderboard ZDE
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=2028&tclass=rnk&report=tmscores~season=2022~params=P*1SRC01~

Text: TZ, David Janeczek
Foto: LET, Tristan Jones


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...