kouskova-amundi-500První z turnajů letošní série LET Access Series se odehrál 3.–5. června na Konopišti a z devadesátky přihlášených hráček měla třetina u svého jména českou vlaječku. Přestože šlo o turnaj profesionálek, zvítězila – jako první česká golfistka v historii – se skóre -14 amatérka Sára Kousková s náskokem osmi ran před ruskou profesionálkou Ninou Pegovou. Dělené třetí (-3) skončily Klára Sionková a Tereza Melecká, devátá Jana Melichová.

Sára Kousková přepisovala historii! Po dvou dominantních kolech, kdy před sobotou byla ve vedení o sedm ran, si v neděli připsala klidné kolo se skóre 71. Ve finále nakonec svůj náskok ještě o jednu ránu navýšila, když zvítězila s náskokem 8 ran před Ruskou Ninou Pegovou. Ta nemusí být z druhého místa zklamaná – vzhledem k amatérskému statusu vítězky obdrží šek na 6.000 euro právě ona. Dělené třetí místo obsadily čtyři hráčky – německá profesionálka Verena Gimmy, Tereza Melecká, Klára Sionková a Elena Colombo ze Švýcarska.

Euforie, která se nesla v sobotu po obědě areálem resortu na Konopišti, byla cítit na kilometry daleko. Aby ne. Vůbec poprvé v historii se stalo to, aby česká hráčka zvítězila na takto prestižním turnaji pořádaném v České republice. Poslední vítězkou na profesionálním okruhu byla Klára Spilková, která ovládla turnaj LET Lalla Meryem Cup v roce 2017.

Kousková si nejprve ve čtvrtek připsala rekord hřiště, když zahrála 64 ran. Na toto kolo navázala v pátek výsledkem jen o tři rány horším a bylo více než jasné, že jí v sobotu může být největší soupeřkou jen vlastní hlava. Ta ji však nakonec nezradila. Mladá Češka ukázala dostatek zkušeností, které v letošním roce sbírala zejména v USA a v naprostém klidu si dokráčela pro své premiérové vítězství na profesionálním okruhu.

„Jsem ohromně šťastná, že se mi povedlo na domácím turnaji prodat vše, co v sobě nyní mám. Po úspěšné sezoně v USA jsem měla možnost hrát v zahraničí, ale zvolila jsem turnaj pořádaný Českou golfovou federací, abych jí alespoň částečně splatila podporu, kterou od ní v průběhu posledních let dostávám," vysvětluje Kousková důvody startu na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge. „První dva dny se mi dařilo hrát takový golf, jaký jsem si se svým týmem naplánovala. V sobotu byl plán stejný, bohužel se mi do hry ale dostaly chybičky. To ale samozřejmě na mé radosti nic nemění," okomentovala své výkony jedenadvacetiletá hráčka Prague City Golf. „Teď mě čeká tréninkový blok v mém klubu na Zbraslavi, kde se chci kvalitně připravit na zbytek sezony. Pak bude následovat start na Ladies European Tour, amatérská mistrovství a poté návrat do zámoří, kde chci v srpnu zabojovat o kartu na LPGA Tour," svěřuje se s plány Kousková, kterou letos čeká poslední rok mezi amatérkami. Což je ostatně také důvodem, proč jako vítězka neobdrží vítězný šek na 6.000 euro. Golfoví amatéři totiž bez přestupu k profesionálům nemohou obdržet prize money.

Text: TZ, foto: Annie Krčmářová

Výsledky ZDE
https://letaccess.com/reports-page/?tourn=5022&report=tmresult~season=2021~result=PF~


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...