lieser-il2-750Závěr loňského roku byl ve znamení historického průlomu českého golfisty. Ondřej Lieser po skvělém finiši vyhrál dva turnaje i celkové pořadí Challenge Tour a získal kartu do první golfové ligy – na European Tour, která startuje už čtvrtek v Abú Dhabí. Ve startovním poli podniku s dotací 8 milionů dolarů ale český golfista nefiguruje. Hned o týden později se hraje další díl v Dubaji, ale ani tam se zatím Lieser do turnaje nevešel. Kde se objeví poprvé?

„Zatím sám nevím. Čekám na vyjádření z European Tour. Chtěl jsem se rozehrát v únoru na turnajích Challenge Tour v Jihoafrické republice, ale nějak se jim tam rozjel covid, proto turnaje zrušili. Takže zatím nemám tušení, kdy a kde budu poprvé hrát. Nejreálněji to teď vypadá, že na začátku března v Ománu," prozradil Ondřej Lieser.
Na konci roku sice už dostal pozvánku na turnaj evropské série v Dubaji, ale stopku mu tehdy vystavil pozitivní test na covid. A do úvodních turnajů roku se vzhledem ke kvalitní konkurenci se svou kartou kategorie 20 zkrátka nevešel. „Pořád si ale říkám, že bych mohl dostat nějakou pozvánku jako vítěz Challenge Tour. Třeba do Saudské Arábie. Uvidíme," poznamenal český profesionál.


I vzhledem k omezeným možnostem cestování se tak připravuje v domácích podmínkách, trénuje na Císařské louce. I proto, že také indoory jsou v Česku zavřené. „Jsou to trochu spartánské podmínky, ale máme tam k dispozici přímotopy, takže to jde. Platí, že co tě nezabije, to tě posílí," bere omezené možnosti s nadhledem.
A na co se v tréninku zaměřuje? „Soustředím se na to, abych zakonzervoval dobrý švih, který jsem měl na konci loňské sezony. Potvrdilo se mi, že jdu dobrým směrem, takže víc než na to, jak mi to lítá, se soustředím na to, jak zakonzervovat švih, tělo. Zkrátka, co je dobré, neměním a nehodlám měnit," prohlásil aktuálně 171. hráč světového žebříčku a 49. v tom olympijském, což mu zajišťuje start na letních hrách v Tokiu.
„Mám výhodu, že jsem loni v první polovině roku moc nehrál, takže mi žádné body nevypadávají. Nevím, co by se mu muselo stát, abych o start na olympijských hrách přišel. Snad jedině, že by se nekonaly," uvedl Ondřej Lieser na prahu nové a zatím stále tak trochu nejisté sezony.

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: archiv Ondřeje Liesera


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...