ilu-advice-750Golf je sport, který vyžaduje vytrvalost a spoustu tréninku a cvičení. Na druhou stranu je to hra, kterou si může vychutnat a užít každý. Žena, muž i dítko. Nezávisle na věku a vlastně i kondici, i když některá hřiště vaší fyzičku pořádně prověří. Pokud s golfem začínáte, nebo chcete začít, máme pro vás ve druhém díle několik tipů, které vaše první kroky golfové zjednoduší i zpříjemní.

Vhodně se oblékejte
Na vhodné oblečení v golfu je nutné nahlížet hned ze dvou pohledů. Tím prvním je tradice, a i když se golfový oděv v průběhu let vyvíjel, stále existuje určitý dress code, který se na většině hřišť dodržuje. Pro je dobré si ověřit na „svém hřišti", jaké oblečení je ještě v normě a jaké už přes čáru.
Tím druhým pohledem je funkčnost oblečení. Golf se hraje v podstatě za jakéhokoliv počasí. V chladu, horku i v dešti. Proto je důležité se dobře a účelně obléknout. A samozřejmě můžete přidat i svůj osobitý styl oblékání tak, abyste se zkrátka cítili dobře.

Vstupte do golfové komunity
Golf má řadu specifik. Jedním z nich je i členství v golfovém klubu. Není proč se mu bránit, protože je fajn poznat lidi, které spojuje stejná vášeň. Golf je skvělým místem pro seznámení se s dalšími golfisty, navázání nových přátelství nebo obchodních vztahů.

Pravidelně trénujte
Cvičení dělá mistra. V golfu to rozhodně platí a pravidelný trénink je klíčem k rozvoji vaší hry. Není nic neobvyklého, že prvotní zápal poněkud vyprchá a z návštěv drivingu se stane spíš mimořádná událost.
Najděte si ale každý týden čas na trénink, osvěžte svou hru z týčka driverem, hru železy, krátkou hru i puttování. Uvidíte sami, jak to vaší hře prospěje.

Dodržujte pitný režim
Může to vypadat jako zdánlivě zbytečná, banální rada, ale hlídejte si při hře, jak často a kolik pijete. Golf může být zdlouhavý a také vyčerpávající sport. Zvlášť když se turnaj protáhne, hraje se v horkém a dusném počasí a na náročném hřišti. Je důležité dostatečně pít, ať už vodu či nějaký sportovní iontový nápoj. Nejenže tím eliminujete únavu, ale zlepšíte i svou výkonnost na hřišti.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...