Golf v ČR Příhoda profesionálním mistrem ve hře na jamky

Martin_Prihoda_1_-_foto_Antonin_KrcmarNesmírně dramatické vyvrcholení přineslo finále třetího turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 v Ropici. Profesionální šampionát PGAC ve hře na jamky vypisuje finálový duel na 36 jamek a letos bylo k vidění nejdelší finále historie. Ještě nikdy nemuseli účastníci závěrečného klání absolvovat 35 jamek, abychom poznali nového krále české jamkovky. O titul se na Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2011 utkali Martin Příhoda a Roland Hahn. Zdroj: Freedrive, foto: A. Krčmář

Maďarský golfista má zatím vynikající sezónu, když na předchozím turnaji v Berouně skončil druhý. V Ropici byl navíc nasazenou jedničkou a turnajem procházel až do finále bez jakéhokoliv zaváhání. Martin Příhoda vstoupil mezi profesionály s vizitkou hráče, který skvěle zvládá jamkovou hru, což dokumentují jeho dva domácí triumfy mezi amatéry z let 2009 a 2010.

Martin Příhoda tak útočil na velice neobvyklý a těžko napodobitelný hattrick. Golfista z Podbořánek svého zkušenějšího maďarského soupeře nešetřil a po úvodní osmnáctce byl o dvě jamky vpředu. O své premiérové prvenství ale musel tvrdě bojovat. Hahn nedal Příhodovi nic zadarmo a český talent nakonec rozhodl o svém vítězství až na předposlední jamce osmimetrovým puttem do birdie. Příhoda patřil v posledních letech k elitním českým amatérům a reprezentoval i na mistrovství světa družstev. Před začátkem letošní sezóny vstoupil mezi profesionály a hned ve svém třetím domácím turnaji slaví zisk cenného titulu. Za zasloužené prvenství si odnáší finanční prémii 80 tisíc korun.

V duelu o třetí místo se utkali dva zkušení hráči Lukáš Lizánek a Petr Skopový. Lizánek už v předchozích letech jamkovku v Ropici dvakrát vyhrál a uspěl i v „malém finále“. Petra Skopového zdolal až na poslední osmnácté jamce.

VÝSLEDKY

FINÁLE (na 36 jamek)

Martin Příhoda – Roland Hahn 2/1

O 3. MÍSTO (na 18 jamek)

Lukáš Lizánek – Petr Skopový 2/0

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011

CZECH PGA MATCH PLAY CHAMPIONSHIP ROPICE TROPHY 2011

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Martin PŘÍHODA 80 000 Kč

2. Roland HAHN 45 000 Kč

3. Lukáš LIZÁNEK 22 000 Kč

4. Petr SKOPOVÝ 17 000 Kč

5. – 8. místo (8 500 Kč)

Ondřej LÉBL, Robert SCHOVÁNEK, Viktor SKALLE, Petr ŠTROUGAL

9. – 16. místo 5 000 Kč

Oskar BORHY, Stanislav MATUŠ, Petr NIČ, Jan RYBA, Jakub STANISLAV, Lukáš TINTĚRA, Ladislav TRUBAČ, Petr ZÍMA

17. – 32. místo (2 000 Kč)

Alan BABICKÝ, John HORSKY, Jakub JANDA, Marek KLAUS, Jaroslav KREJCAR, Jiří MAGLEN, Pavel MÁJ, Filip MRŮZEK, Petr MRŮZEK, Rudolf NECHANICKÝ, Jan PETRÁČEK, René PINK, Květoslav STRACHOTA, Vít ŠIMEK, Jiří ŠTRYNCL, Jan ZEDNÍČEK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...