korinek-win-750Zkušenost nakonec přetlačila talentované mládí. I tak by se dal parafrázovat průběh premiérového turnaje Czech Open Golf Tour, který dnes skončil na Kaskádě. Vítězství si (nejen) skvělým závěrečným kolem vybojoval profesionál Aleš Kořínek.

 

 

jakubcik-cogt-250Do třetího kola Platon Life Kaskáda Open by Czech Golf Federation vstupovali jako lídři mladí amatéři Filip Jakubčík (na snímku) a David Siwy, ale v posledním kole neodolali velkému tlaku profesionálních hráčů. Aleš Kořínek hrál pět ran pod par a jeho celkové skóre -8 (70+71+67) bylo nad síly konkurence. Jako vítěz si odvezl pohár a šek na 66.250 korun.


 

Ještě lépe si dnes vedl další profesionál Filip Mrůzek, ale výsledek -7 (70+73+66) stačil nakonec „jen" na dělené druhé místo s Filipem Jakubčíkem (73+65+71).

Závěrečné kolo bylo vůbec plné výborných výkonů. Sedm hráčů zapisovalo výsledek pod 70 ran, patnáct hrálo pod par. V elitní desítce se poměr mezi profesionály a amatéry dělil přesně na půl!

S průběhem tříkolového turnaje i tempem hry ve finálovém kole byl spokojen i hlavní rozhodčí Luboš Klikar. „Byl to dramatický finiš se vším všudy. Jsem velmi rád, ze hráči přes horké počasí dokázali poslední kolo odehrát ve svižném a plynulém tempu pod 4,5 hodiny. Výkonnostní rozdíly mezi nejlepšími profesionály a amatéry byly minimální. Hráči v Top 10 to ostatně při závěrečném ceremoniálu sami zmínili a poděkovali pořadatelům za příležitost si společně zahrát," uvedl Klikar. Dále vysvětlil, jak to bude s hrací kartou na D+D REAL Czech Masters, kterou měl obdržet nejlepší amatér z Kaskády. „Filip Jakubčík bohužel nemůže tuto prestižní cenu převzít. V době konání turnaje European Tour na Albatrossu už bude v USA plnit své školní a golfové povinnosti. Hrací kartu tak získal druhý nejlepší amatér v turnaji Czech Open Golf Tour Kryštof Strýček," uvedl technický ředitel ČGF.

Druhý pilotní turnaj Czech Open Golf Tour se hraje od 3. do 5. září na Karlštejně. Nejlepší amatér v tomto turnaji získá hrací kartu na Penati Slovak Open (12.-14. září),v němž účast přislíbili mj. olympionici Rorry Sabatini a Ondřej Lieser...

Konečné výsledky
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina-kategorie?id=651857148&categoryId=651857163

Zdroj: ČGF.cz, foto ilustrační


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...