ilu-advice-750Golf je úžasná hra, ale dokáže být i nesmírně frustrující. Zkušení hráči dobře vědí, o čem je řeč. Nezasvěceným, nebo začátečníkům se zase může zdát příliš komplikovaná. Tolik vybavení, tolik pravidel, různých druhů úderů a také způsobů, jak trénovat. Golfová sezona u nás sice končí, ale možná není od věci si připomenout pár věcí, které úskalí golfu pomohou překonávat. Na startu nové sezony totiž budete mít náskok!

1. Mentální hra a nastavení
Tohle je možná nejdůležitější součást hry, byť je leckdy přehlížená, ale zároveň je i velice bolestivá. Stačí si připomenout některé obrázky z golfových hřišť a hry amatérů – výbuchy vzteku, házení holemi. Řekněme si ale upřímně a realisticky, že tak dobří jako třeba Jon Rahm, či Rory McIlroy opravdu nejsme. Ne, nemusíme být špatní, ale tak dobří jako oni opravdu ne. A doporučení? Řekněte si, že i špatné kolo na golfu je lepší než den v práci. Prostě si hru užívejte.

2. Základy
Golf je neuvěřitelná hra i tím, jaké velké množství vybavení nabízí k vyzkoušení, otestování. Je tak snadné se nechat ohromit a zavalit informacemi. Nedělejte to! Zaměřte se na základy golfu: uchopení hole, držení těla, srovnání se nad míčkem a míření. Na těchto věcech pracujte, abyste si vybudovali jistý švih. Klidně hrajte s lepšími golfisty a nechte se od nich poučit.

3. Vybavení nebo lekce?
Platí podobné jako v předchozím bodě. V golfu jste neustále obklopeni novinkami, moderními technologiemi. A všechno je možné si vyzkoušet. Na drivingu, nebo ještě lépe rovnou na hřišti. Ale ouvej, i s těmi nejmodernějšími holemi jsme pořád na hony vzdálení hře našich hvězd z golfové světové scény. Proto jsou lekce důležitější než to, s jakými holemi hrajete. Ostatně, ze začátku se především snažíme dostat míček do vzduchu a hrát ho rovně. Golfové vybavení pomůže, ale ne až tak moc, jak si myslíme.

4. Trénink na hřišti
Naše švihy na drivingu jsou jiné, než ty na hřišti. To je prostě fakt, který vzešel z dlouholetých zkušeností. Proto je důležité se i na drivingu vžít do situací, které mohou na hřišti přijít a trénovat konkrétní rány. Když se potom do stejné situace dostanete na hřišti, nemusíte propadat panice.

5. Krátká hra
Krátká hra se řadí k hlavním aspektům hry a odděluje nás, normální smrtelníky, od profesionálů. A také leckdy dohání k šílenství. Takže naše rada. Možná to není nejzajímavější věc na tréninku, ale je prospěšnější trefit stovku metrových patů za půl hodiny, než odpálit stovku ran driverem. Získat jistotu na greenu, zažít konzistentní úder a trefit pokaždé jamku, je nejen sladkou tečkou, ale přinese i větší užitek.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...