ilu-advice-750Podzim je tady, ať se nám to líbí, nebo ne. Platí to i pro golfisty. Některá hřiště sice zavírají, ale pár jich zůstává otevřeno i během zimních měsíců. Jak na to, abychom si užili golf i ve ztížených povětrnostních a také herních podmínkách? Nabízíme několik tipů, jak si co nejlépe užít podzimní golf...

Používejte funkční spodní prádlo
Zůstat v teple, to je pro golf v podzimních plískanicích a zimním chladu základ. Proto není důležitá jen svrchní vrstva oblečení, ale především ta spodní, přímo na těle. Na to jsou ideální funkční trika, která dobře sají pot, jsou prodyšná a udrží teplo.

Vrstvěte a noste čepici
Dalším důležitým faktorem jsou vrstvy oblečení. Rozhodně je lepší mít na sobě několik tenčích vrstev, než jednu silnou. Používejte i návlek na krk. Za prvé zahřeje krk a v případě nouze, větru a zimy se dá přetáhnout i přes obličej. A samozřejmě je důležitá čepice, protože hlavou uniká hodně tepla z těla.

Pořiďte si rukavice do mokra
Není nic horšího, než nebýt schopen udržet pevně svou golfovou hůl. To se v mokrých rukavicích stane docela lehce. Pořiďte si proto rukavice do mokra, v nichž hole pevně udržíte, i když zaprší. Navíc bývají o něco pevnější než klasické, takže pomohou udržet i ruce v teple.

Používejte víc než jeden ručník
Ručník se vám během podzimního golfu zamaže hodně rychle od všeho toho bláta a rozmoklých povrchů. Stačí párkrát otřít hole po ráně a jen těžko najdete na ručníku kousek trochu čistější. Proto mějte i druhý, kterým můžete vyčistit mokré gripy, aniž byste na ně přenesli bláto z holí.

Hrajte rány delšími holemi
V zimě budou vaše rány kratší, protože v chladu míček nelétá tak daleko jako v parném létě a navíc po dopadu na měkkou fairway nebude mít ani takový doběh. Do hry navíc vstupuje leckdy i vítr a let míčku může ovlivnit i déšť.
Takže obecně při zimním golfu platí, vzít do rukou o ránu delší hůl než obvykle v létě. Někdy dokonce raději o dvě hole delší.

Věnujte větší pozornost svému obutí
Na podzim a v zimě je opravdu snadnější uklouznout, nebo neudržet stabilitu při švihu. To proto, že na podrážky se poměrně snadno a rychle nabalí bláto, listí a další nečistoty. Buďte proto ostražití před každým odpalem. V zimě a v chladu je lidské tělo náchylnější ke zraněním.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...