ilu-advice-750Podzim a zima patří mezi golfisty k časovým úsekům, které by nejspíš z nabídky čtveřice ročních období zcela jistě rádi vypustili. Nicméně tady jsou, a pokud vyrážíme za golfem i v podzimních a zimních měsících, chce to několik věcí v naší obvyklé golfové rutině, vybavení a hře poněkud upravit, či pozměnit. Nabízíme několik tipů, jak si co nejlépe užít podzimní golf... K podzimu a zimě patří i chladné počasí, ranní mlhy, vítr a častější déšť. Horší je většinou i kvalita hracích ploch, míčky v chladnu tolik nelétají a zima může být i nám. Co s tím?

Investujte do kvalitní svrchního oblečení
Technologie pokročily mílovými kroky i v golfovém oblečení, takže je možné si vybírat z bohaté nabídky bund a kalhot, které jsou lehké, ale přitom odolné proti větru dešti. Přitom prodyšné a neomezují v pohybu. Pravda, většinou tomu odpovídá i cena, ale tohle oblečení na druhou stranu nějaký ten rok vydrží.

Změňte míčky a držte je v teple
Většina z nás má svou oblíbenou značku míčku, ale určit stojí za zvážení, zda ji nezměnit, nebo aspoň sáhnout po jiném typu vhodnějším pro zimní podmínky. Po trochu pevnějším, který dolétne o něco dál. A udržujte míčky v teple. Zahřátý míček doletí dál než studený – zhruba dva metry na každých 10 stupňů Celsia. Takže noste míčky třeba v kapse, zahřejte je tělesným teplem a získejte pár metrů navíc.

Vezměte bag na záda místo vozíku
Pokud jste toho schopni, vyměňte na zimu golfový vozík za bag na záda. Důvod je prostý. Za prvé mnohem méně „opotřebujete" hřiště, zanecháte na fairwayi mnohem méně stop, ušetříte nějaké ty metry a navíc máte volné ruce, které si můžete dát do kapes a zahřát je.

Zkuste hrát jen s polovičním setem
A aby to bylo s bagem na zádech ještě snazší, vezměte si jen polovinu holí, nebo jen snižte jejich obvyklý počet. Vedle lehčího bagu tím ještě zapracujete na své kreativitě a všestrannosti na hřišti.

Mějte ruce v teple
Pro golf je nezbytné, abyste udrželi své ruce v teple a zahřáté na „provozní teplotu". V okamžiku, kdy vám ruce prochladnou, ztrácíte cit a kontrolu nad ranami. A navíc není snadné ruce v chladném počasí znovu zahřát. Tím nejlepším způsobem, jak udržet ruce v teple, jsou zimní rukavice „palčáky", nebo teplý rukávník. Po každé ráně okamžitě ukryjte ruce do tepla.

Text: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...