ilu-advice-750Golf má svá pravidla. Psaná a doslova staletími odzkoušená. A má taky svá nepsaná pravidla. Pokud je porušíte, nedostanete žádný trest, žádnou trestnou ránu navíc, ale rozhodně se nestanete oblíbeným parťákem ve flightu. Prostě existuje pár věcí, které na golfovém hřišti nedělejte, nebo naopak dělejte. To podle účelu. Takže čemu se vyhnout a na co naopak nezapomenout?

Neodpalujte míček, když flight před vámi není ještě dost daleko
Zní to jednoduše, logicky, ale čas od času se to stává. Důvody jsou různé. Někdy prostě hráče před sebou nevidíte. To se ještě dá omluvit. Jindy je hra příliš pomalá, ale tímhle způsobem ji neurychlíte. „Odměnou" vám pak může být vztyčený prostředníček od hráčů před vámi, nebo dokonce návrat ohroženého hráče a na konflikt je zaděláno.

Nevstupujte na greenu do dráhy puttu
Stačí chvilka nepozornosti a platí to především pro golfové nováčky, kteří do téhle pasti nejspíš minimálně jednou spadnou. Jednou z důležitých součástí golfové etikety je nevstupovat do dráhy puttu svého spoluhráče. Nejen proto, že na v cestě jeho míčku zanecháte otisk boty, který ho může vychýlit ze správného směru, ale je to také hodně o slušnosti a respektu.

Opravte vždy místo po svém odpalu
Dodržovat tohle nepsané pravidlo se řadí v golfu mezi ta nejdůležitější. Takže, na fairwayi vždy opravte díru po vašem odpalu a vraťte vyseknutý divot, nebo chcete-li řízek, či drn, na své původní místo a lehce ho zašlápněte. Totéž platí i pro nízko střežený rough, nebo odpaliště, kde máte většinou box s pískem, abyste mohli vyseknuté místo zasypat. Usnadňujete tím život greenkeeperovi a přispíváte k tomu, že hřiště zůstane v dobrém stavu. Ostatně, není nic horšího, když trefíte parádní odpal z týčka na střed fairwaye a míček skončí v díře po neopraveném divotu.

Opravujte greeny po dopadu svých míčků
Niky nezapomeňte mít sebou vybavení, kterým můžete opravit green po dopadu svého míčku a tzv. pitchmark na greenu vypíchnout. Hlavně je důležité se naučit správný způsob vypíchnutí důlku, který míček po ráně způsobil. Zrovna je tak je chvályhodné, když po sobě ošetříte i stopy po botách. Dobře opravený pitchmark zaručí, že se poškození greeny „zahojí" dvakrát rychleji, než ten neopravený. A když uvidíte na greenu pitchmark, který není od vás, opravte ho. Zase tolik času to nezabere.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...