Napoleaova-Kristina-750Elitní českou golfistku Kristýnu Napoleaovou nepustí do nadcházejícího turnaje Ladies European Tour (LET) v Belgii poraněný mezižeberní sval, se kterým odehrála dva turnaje v Austrálii. "To mi taky určitě nepomohlo," říká česká hráčka, která od začátku letošního roku poskočila ve světovém žebříčku o více než 450 míst směrem vzhůru. Napoleaová, která si letos na LET vydělala na prize money více než 75 tisíc eur (1,85 milionu korun), se zranila v dosavadním průběhu sezony.

"Mám rupturu mezižeberního svalu, už je to relativně lepší, ale rekonvalescence je na tři až čtyři týdny. Takže se budu odhlašovat z turnaje v Belgii a naskočím zpátky až v Itálii," říká bývalá hráčka Sparty, která musela ukončit fotbalovou kariéru kvůli zraněným kolenou.

A jak si Napoleaová přivodila zranění mezižeberního svalu? "Asi je to více věcí najednou. V Jihoafrické republice mi při velkých změnách teplot ofoukla záda a cítila jsem tam, že se nemůžu ohnout. Navíc jsem tři měsíce kašlala a zjistili mi astma, což mi taky určitě nepomohlo," pokračuje česká golfistka.

"Měla jsem letos i covid, takže to možná taky souvisí. Prostě všechny aspekty dohromady a nepomohlo mi ani to, že jsem se zraněním odehrála dva turnaje v Austrálie," vysvětluje Napoleaová.

Bývalá fotbalová reprezentantka tak má dva týdny na to, aby se dala dohromady před zmíněným turnajem v Itálii, který začíná 2. června. "Doufám, že už tento týden začnu patovat a dělat pomalé švihy a rotace v bazénu. Potom teprve začnu v posilovně rotovat s gumou a zkoušet lehké rány," dodává česká golfistka.

Text: David Janeczek, foto: LET


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...