mackova-750Náročný australský týden na turnaji Ford Women's NSW Open je u konce. Po extrémním programu, kdy musely hráčky kvůli počasí absolvovat i 36 jamek během jediného dne, nabídlo finále výrazné české momenty. Patricie Macková potvrdila to, že se Češkám ve Wollongongu daří a zopakovala loňskou elitní desítku Sáry Kouskové. Po výborném finálovém kole (-5) skončila na skvělém osmém místě,
zatímco Sára Kousková uzavřela turnaj na 51. místě. Klára Davidson Spilková neprošla cutem

Výsledky turnaje ZDE

Macková: „Tohle jsem opravdu nečekala."
Patricie Macková prožila mimořádně povedený závěr turnaje. Do víkendu vstupovala s dvěma ranami pod par ve třetí desítce. Po třetím kole za 67 ran (-4) přidala ve finále ještě lepší výkon – 66 ran (-5) – a posunula se na konečné 8.místo, tedy do elitní desítky leaderboardu.

„Jsem moc spokojená. Upřímně jsem to úplně nečekala. Chtěla jsem sezonu začít jednoduše, projít cutem a rozehrát se. Tohle je příjemné´překvapení," uvedla bezprostředně po dohrání.

Finálové kolo bylo ukázkou jejího sebevědomí a vyzrálosti. „Věděla jsem, že hru mám dobrou a že se o ni můžu opřít. Hrála jsem tam, kde byl prostor, minimalizovala chyby a šla si trpělivě pro šance." Za klíč označila dlouhou hru. „Měla jsem velmi dobrý ball striking, zasahovala jsem greeny, šla jsem hodně po tyči a věřila si. To mi dalo klid." Pomohla i loňská zkušenost na stejném hřišti. „Věděla jsem, kde si dát pozor a kterým místům se vyhnout. Bez té zkušenosti bych asi s takovým výsledkem neodjížděla."

Jedinou oblastí, kterou chce dál ladit, zůstává krátká hra. „Po dlouhé zimě je potřeba ji zase doladit. Ne že by byla špatná, ale detaily můžou rozhodovat. Každopádně na sebe ale nebudu naštvaná, je to spíš něco, co mám možnost vylepšit v příštím týdnu."

Kousková: „Ukázalo nám to tu přesně věci, které jsme potřebovali vidět."
Sára zakončila turnaj třetím kolem za 74 ran (+3) a finálovým kolem v paru (71). Celkově jí to vyneslo konečné 51. místo, stejné umístění jako na prvním turnaji v Saudské Arábii. Nejsilnějším momentem týdne zůstává výjimečné druhé kolo za -7 (64 ran), které odehrála bez jediného bogey.

„Kolo za minus sedm mi udělalo obrovskou radost. Bylo to přesně takové to kolo, kdy si řeknete – ano, tohle tam je," hodnotila. Celý turnaj vnímá především jako důležitou zpětnou vazbu. „Hezky to ukázalo, na čem je ještě potřeba zapracovat, co doladit a co si víc pohlídat. Zároveň to potvrdilo, že ty dobré věci fungují. Jen je potřeba je držet stabilněji."

Podmínky ve Wollongongu nabídly déšť, vítr i podmáčené fairwaye. „Byla to zkouška ve všech možných podmínkách. Měli jsme tu celé spektrum počasí i typů hry. Přesně takový test vám dá jasnou odpověď, kde stojíte. A jsem šťastná, že Páťa v tomhle testu obstála skvěle. Prožívali jsme s ní poslední jamky a jsem ohromně ráda, že jí to tu sedlo. V tomhle je přesně síla a výhoda společného týmu - když se nám jedné nedaří tak, jak by si představovala, vezme to ten týden ta druhá nebo třetí a můžeme mít společně z čeho radost."

Směr Magenta Shores
České hráčky nyní čeká přesun do Magenta Shores, kde se příští týden odehraje další turnaj Ladies European Tour. „Máme pár dní do čtvrtka na doladění detailů a jdeme dál," říká Kousková. Macková plánuje nejprve regeneraci. „Jsem docela unavená, takže si chci dát trochu odpočinek. Hřiště má být náročné, takže plán je dobře si ho načíst, odehrát dvě devítky a připravit se."

Australská část sezony tak pokračuje s českými barvami vysoko na leaderboardu – a s potvrzením, že hráčky Czech Pro Golf Teamu vstoupily do sezony Ladies European Tour ve velmi konkurenceschopné formě. Zatím z toho jsou čtyři starty, čtyři proměněné cuty.

Text: TZ, Jakub Mejzlík, CPGT
Foto: Aleš Větrovský, CPGT


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...