cijac-jakubcik-750Czech International Junior Amateur Championship 2021 se uskutečnilo 15. – 17. července na Kaskádě a po třech kolech zde mohli začít oslavovat dorostenecké tituly Filip Jakubčík (na snímku) a Slovenka Alexandra Šulíková, v kategorii juniorů Vojtěch Pavelka s Agátou Vahalovou.

S jednou výjimkou udrželi vedoucí hráči na MMČR dorostenců a juniorů své vedení po pátku i v posledním kole. Nejsuverénněji zvítězil dorostenec Filip Jakubčík (GC Brno) se skóre -7 (69+68+72) s náskokem šesti ran před korejským mladíkem Junminem Choiem (-1), bronz bral po vydařeném závěru David Tomi (+6). Smolařem dnešního finiše byl Timotej Formánek, který ztratil na posledních dvou jamkách pět ran a o pódium přišel.

Také mezi dorostenkami zvítězila hráčka způsobem start – cíl, ale rozhodně nešlo o vítězství favoritky. Slovenka Alexandra Šulíková (Penati GC) však odehrála nejvyrovnanější kola a výsledkem +7 (71+76+76) těsně odsunula na další pozice české hráčky. Stříbro bere brněnská Sofie Hlinomazová (+8), o další ránu zpět skončila třetí Klára Hurtová (+9) a bez medaile zůstala se stejným skóre další domácí hráčka Barbora Bujaková (+9).

V juniorské kategorii Agáta Vahalová +4 (71+74+75) z Beskydského GK odrazila mohutně dotahující Dominiku Burdovou (+5), která v druhé polovině hřiště dnes zaznamenala dokonce šest birdie, třetí končí další brněnská golfistka Karolína Stará (+6).

Junior David Siwy v závěrečném kole vedení neudržel a skončil třetí (+7), v závěrečném kole ho předstihli Adam Balatka (+5) a především nový šampión Vojtěch Pavelka +4 (74+75+71), který se nasměroval ke zlaté medaili už během první poloviny hřiště (-5).

Zdroj: cgf.cz, foto: Zdeněk Sluka

LEADERBOARD
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=649567308

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky
https://www.flickr.com/photos/czechgolf/albums/72157719559683001/page1


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...