Golf v ČR Mistryně České republiky jsou z Olomouce

OLomoucFinále mistrovství klubových týmů v kategorii dívek do 18 let, které proběhlo začátkem srpna v Darovanském Dvoře, ovládly reprezentantky GC Olomouc. Po úspěšné kvalifikaci postupně vyřadily RGC Mariánské Lázně, GC Erpet Praha i finálového soupeře z GC Mstětice a kromě radosti z mistrovského titulu tak odvážejí domů na Hanou i příslib dalších sportovních úspěchů olomouckého golfu.

Družstvo Golf Clubu Olomouc nastoupilo ve složení Barbora Baková, Tereza Melecká, Karolína Neklová a Katka Sluková. První den soutěže se rozhodovalo o umístění družstva v osmičce nejlepších pro zařazení do dalších vylučovacích soutěží. Do této kvalifikace dívky vstupovaly s cílem skončit mezi první trojící, což se celkovým součtem 243 ran podařilo. Za zmínku stojí výkon Báry Bakové, která se svými 75 ranami v kvalifikaci obsadila dělené první místo, čímž naznačila svou sílu do dalších dnů.

Druhý den se hrála dopoledne vyřazovací čtvrtfinále a odpoledne pro vítěze ranních klání i semifinále. Díky umístění na třetím místě vyšel jako dopolední soupeř olomouckých děvčat družstvo Royal Golf Club Mariánské Lázně. V tomto utkání byl Golf Club Olomouc favoritem a papírové předpoklady se potvrdily vítězstvím Olomouce 2,5 : 0,5 bodu.

Tím byla dopolední mise splněna a pro postup do finále bylo nutné v odpoledním semifinále porazit družstvo Golf Club Erpet Praha, v jejichž středu vyčnívala reprezentantka s plusovým HCP, Adéla Cejnarová. Při nasazování sestavy bylo potřeba postupovat takticky, družstvo Erpetu bylo velmi vyrovnaným soupeřem. Zápas byl podle očekávání dramatický, nicméně oba vítězné body opět získaly dívky z Olomouce. Ve středu večer jsme mohli konstatovat, že olomoucké reprezentantky jsou ve finále.

Čtvrteční boj o první místo mezi našimi hráčkami a družstvem Mstětic pak přineslo jasné vítězství barev Olomouce, a to poměrem 2,5 : 0,5 bodu za zápas. Hráčky GC Olomouc přesvědčivě vyhrály celou sadu těžkých utkání a potvrdily, že jsou v republice nejlepší.

Tohoto skvělého vítězství a mistrovského titulu pro Golf Club Olomouc bylo dosaženo jak velkým nasazením a týmovým duchem, tak i chytrou strategií při nasazování sestav, kdy vše vycházelo podle našich přání. Výbornou formu ukázala Bára Baková, která zůstala neporažena v singlech, vynikající byla spolupráce Katky Slukové a Terezky Melecké, které vytvořily bezkonkurenční dvojici pro čtyřhru, důležitý byl vítězný bod Káji Neklové ve finále.

Text a foto: Jan Nekl


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...