Spa Hotel Ulrika
Golf v ČR Mistryně České republiky jsou z Olomouce

OLomoucFinále mistrovství klubových týmů v kategorii dívek do 18 let, které proběhlo začátkem srpna v Darovanském Dvoře, ovládly reprezentantky GC Olomouc. Po úspěšné kvalifikaci postupně vyřadily RGC Mariánské Lázně, GC Erpet Praha i finálového soupeře z GC Mstětice a kromě radosti z mistrovského titulu tak odvážejí domů na Hanou i příslib dalších sportovních úspěchů olomouckého golfu.

Družstvo Golf Clubu Olomouc nastoupilo ve složení Barbora Baková, Tereza Melecká, Karolína Neklová a Katka Sluková. První den soutěže se rozhodovalo o umístění družstva v osmičce nejlepších pro zařazení do dalších vylučovacích soutěží. Do této kvalifikace dívky vstupovaly s cílem skončit mezi první trojící, což se celkovým součtem 243 ran podařilo. Za zmínku stojí výkon Báry Bakové, která se svými 75 ranami v kvalifikaci obsadila dělené první místo, čímž naznačila svou sílu do dalších dnů.

Druhý den se hrála dopoledne vyřazovací čtvrtfinále a odpoledne pro vítěze ranních klání i semifinále. Díky umístění na třetím místě vyšel jako dopolední soupeř olomouckých děvčat družstvo Royal Golf Club Mariánské Lázně. V tomto utkání byl Golf Club Olomouc favoritem a papírové předpoklady se potvrdily vítězstvím Olomouce 2,5 : 0,5 bodu.

Tím byla dopolední mise splněna a pro postup do finále bylo nutné v odpoledním semifinále porazit družstvo Golf Club Erpet Praha, v jejichž středu vyčnívala reprezentantka s plusovým HCP, Adéla Cejnarová. Při nasazování sestavy bylo potřeba postupovat takticky, družstvo Erpetu bylo velmi vyrovnaným soupeřem. Zápas byl podle očekávání dramatický, nicméně oba vítězné body opět získaly dívky z Olomouce. Ve středu večer jsme mohli konstatovat, že olomoucké reprezentantky jsou ve finále.

Čtvrteční boj o první místo mezi našimi hráčkami a družstvem Mstětic pak přineslo jasné vítězství barev Olomouce, a to poměrem 2,5 : 0,5 bodu za zápas. Hráčky GC Olomouc přesvědčivě vyhrály celou sadu těžkých utkání a potvrdily, že jsou v republice nejlepší.

Tohoto skvělého vítězství a mistrovského titulu pro Golf Club Olomouc bylo dosaženo jak velkým nasazením a týmovým duchem, tak i chytrou strategií při nasazování sestav, kdy vše vycházelo podle našich přání. Výbornou formu ukázala Bára Baková, která zůstala neporažena v singlech, vynikající byla spolupráce Katky Slukové a Terezky Melecké, které vytvořily bezkonkurenční dvojici pro čtyřhru, důležitý byl vítězný bod Káji Neklové ve finále.

Text a foto: Jan Nekl


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...