MMCR-2020-winners-750Domácí šampionát se odehrál 5. – 8. srpna na Karlštejně, a přestože v něm startovala kvalitní zahraniční konkurence, včetně světové amatérské jedničky Pauliny Roussin-Buchard, dokázali tituly vybojovat domácí Matyáš Zapletal a Denisa Vodičková (oba na ilustračním snímku).

Denis Vodičková získala zlato výsledkem -13 (67+70+69+69). „Rozhodlo se na patnácté a šestnácté jamce, kde jsem hrála birdie. Do té doby to bylo hodně vyrovnané, Pauline krátce předtím navíc hrála dvě bogey," vzpomněla si mladičká Češka, kde se duel zlomil. Ani dnešní vysoké teploty překračující 35° Celsia jí prý nečinily problémy. „Mám takové počasí ráda, hrálo se mi opravdu výborně," dodala Vodičková, která letos získala tituly v kategoriích kadetů (do 16 let), dorostenek (do 18 let) a nyní i v elitní amatérské kategorii.

Matyáš Zapletal získal ve své kariéře již druhý domácí titul v nejvyšší kategorii. „Přípravu jsem zaměřil na tento turnaj a proto mě těší, že se mi podařilo vyhrát. Klíčem byly rány železem do greenu a i když jsem tam nechal ještě hodně puttů, nakonec to na výhru stačilo," radoval se dvacetiletý člen Czech Golf Teamu, který zakončil turnaj na výsledku -15 (68+68+70+67). Rozhodující náskok získal na 15. a 17. jamce, kde zahrál birdie.

Potěšení z výsledků netajil při slavnostním vyhlášení ani prezident ČGF Zdeněk Kodejš. „Mám ohromnou radost, jaká se letos na šampionátu sešla konkurence. O to více mě těší, jak se prosadili čeští hráči a hráčky, kdy z šesti jen jediná medaile dnes míří do zahraničí," připomněl první muž českého golfu, že pouze v pánské kategorii se dokázal vklínit mezi české golfisty Francouz Julien-Alexandre Sale (71+68+68+68), který ztratil dvě rány na vítěze.

Zdroj: TZ, foto: Zdeněk Sluka

Konečné výsledky MUŽI
http://server.cgf.cz/OnlineScoringShow.aspx?IDOnlineScoring=628705093&IdTournCategory=597899231

Konečné výsledky ŽENY
http://server.cgf.cz/OnlineScoringShow.aspx?IDOnlineScoring=629652986&IdTournCategory=597899233


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...