speedgolf-750Již podruhé si amatérští i profesionální golfisté z celé republiky dali dostaveníčko na mistrovské Ypsilonce, aby změřili síly ve speciálních golfových dovednostech – třech disciplínách speed golfu. Tentokrát nejlépe obstáli reprezentanti Ypsilonky. S nimi na celkové stupně vítězů vystoupali zástupci Kynžvartu a České 1 (CzechOne).

Skvěle připravené ypsilonské hřiště hostilo speed golfovou akci letos již podruhé. Zatímco na jaře jasně dominoval čtyřčlenný kynžvartský tým tažený k metám nejvyšším mladým Matějem Mňahončákem, nyní v polovině října se projevila kvalitní příprava a dokonalá znalost hřiště místních, ypsilonských borců.

V první disciplíně, pětiparové osmnáctce na čas sice o pár desetinek podlehli týmu Mans'Tour kapitána Tomáše Vacka (fenomenálním drivem se o dobrý výsledek postaral Roman Šebrle), na paralelní devítce již Ypsilonští utrhli vítězství ve finálovém mači proti kynžvartským.

Do závěrečné disciplíny – prvních devíti jamek na čas – vybíhali jako druzí, avšak na deváté jamce své největší soupeře ze západu Čech „dohonili a předhonili", protože kynžvartští pod tlakem ztratili svůj dlouhatánský drajv. Ypsilonští nezaváhali a dopatovali jako první. V součtu disciplín pak místním stačil součet jednoho druhého a dvou prvních míst na jasné celkové vítězství.

Šéf promotérské společnosti Česká 1 Pavel Krenk akci komentuje: „Náš kalendář tvořily dosud hlavně akce Pro Golf Tour. Byly ale jen dvě za rok, a tak jsme cítili, že by to chtělo ještě něčím zpestřit. Ukázalo se, že speed golf je zřejmě to pravé. Baví to nás a baví to i naše golfové přátele. Při takové akci není nouze o dramata, všichni musejí nejen rychle běhat, ale hlavně se musejí rychle rozhodovat, při poslední disciplíně hraje obrovskou roli i strategie přeběhů mezi jamkami. Tím, že skoro odpadá úderová rutina se snadno mažou rozdíly mezi profíky a amatéry, uspět může prakticky každý. Už teď začínáme vymýšlet, jak ještě víc vyšperkovat příští akci."
Hodinový sestřih tří disciplín přinesou tradiční sportovní televizní kanály.

Text a foto: TZ, Radovan Vrátný

Výsledky:

Jamka č. 18 na čas (404 m, par 5)
1) Mans'Tour, kapitán Tomáš Vacek 60,23s (4 údery)
2) Kynžvart 60,68s
3) Ypsilon 62,82

Jamka č. 9 paralelní golf, vyřazovací pavouk (327m, par 4)
1) Ypsilon, kapitán Ondřej Žáček
2) Kynžvart
3) CzechOne

Prvních 9 jamek hřiště Ypsilon:
1) Team Ypsilon, kapitán Ondřej Žáček 17min 30s (46 úderů)
2) CzechOne 23 min (60 úderů)
3) Kynžvart 29 min (54 úderů)

Celkové pořadí:
1) Team Ypsilon
2) Kynžvart
3) CzechOne
4) Mans'Tour


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...