Golf v ČR Matuš má nervy jako špagáty

MatusNesmírně dramatický závěr přinesl sedmý turnaj sezony Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Karlových Varech. Republikový šampionát profesionálů ve hře na rány musela rozhodnout až rozehrávka tří hráčů. Do ní postoupili Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš a Filip Mrůzek se skóre -2. Vítězný Stanislav Matuš, foto: Antonín Krčmář

Ani jeden z účastníků rozehrávky nepatřil do závěrečného flajtu, přičemž nejhorší výchozí pozici měl Lukáš Tintěra, když v prvním kole zahrál 73 ran. Ve druhé rundě ale dokonale využil perfektní znalosti hřiště v Olšových Vratech, na němž s golfem začínal, a za vydatné podpory svých rodičů (otec mu dokonce při turnaji dělal caddieho) ve finálovém kole exceloval. Tak trochu mimo hlavní pozornost sbíral birdie a zaváhal pouze na patnáctce, kde zapisoval jediné bogey. Spolu se čtyřmi birdie přinesl denní skóre 69 a celkově -2.
Stanislav Matuš i Filip Mrůzek vstupovali do finálového kola s výsledkem 71. A stejně zahráli i v pondělí. Matuš zůstával i po první devítce na –1 a do rozehrávky se kvalifikoval zásluhou birdie na osmnáctce. Mrůzek naproti tomu sázel jedno birdie za druhým. Po birdie na dvanáctce byl na -6 se zdálo, že míří za titulem. Jenže ho nechaly „ve štychu“ poslední liché jamky – třináctka na double bogey a patnáctka i sedmnáctka na bogey. Tím spadl na -2 a šel rovněž do play-off.

V rozehrávce na osmnácté jamce jako první odpadl nejmladší z celé trojice – Filip Mrůzek. Tintěra s Matušem zvládli první jamku rozehrávky shodně na birdie. Vítěze neurčila ani druhá jamka, kde mohl Tintěra rozhodnout, ale metrový pat na vítězství nezvládl, a tak oba soupeři zapisoval par. Na třetí dodatečné jamce vykouzlil Matuš parádní přihrávku a zapsal birdie. Tintěra patoval dokonce do eaglu, ale neuspěl.
Rozhodnutí přinesla čtvrtá jamka, kde Matuš zahrál druhou ránu na grín a následný pat na eagle skončil jen dvacet centimetrů od jamky. Tintěra si musel třetí ranou přihrávat, ale jeho úder zůstal krátký. Následný pat na birdie nedal, a tak se Matuš mohl radovat z druhého prvenství v profesionální kariéře na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Za vítězství získal prémii 55 tisíc korun.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011
PGAC Stroke Play Championship 2011

Konečné pořadí
1 Stanislav Matuš -2 (71+71) na 4. jamce play-off
T2 Lukáš Tintěra-2 (73+69)
T2 Filip Mrůzek -2 (71+71)
4 Rudolf Nechanický ml. -1 (72+71)
5 Leo Astl E (70+74)
T6 Martin Příhoda +1 (73+72)
T6 Viktor Skale +1 (72+73)
8 WHITEHOUSE Josh Whitehouse (AUS) +2 (71 +74)

Média
I v letošní sezoně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.
Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz, které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách najdete podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009, 2010 a 2011.
Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz.

Zdroj: Freedrive


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...