melichova-malorka1-750Nejúspěšnější turnaj sezony Ladies European Tour 2023 z pohledu českých profesionálek přinesl Janě Melichové třetí Top 10 výsledek roku. Na Mallorca Ladies Open se dělila o 9. místo se skóre -4 (71-70-71) a postupem na 58. místo žebříčku Race to Costa del Sol definitivně stvrdila plnou kartu na LET 2024.

„Hrála jsem stabilní golf, měli jsme krásné hřiště i počasí. Jako caddie se mnou byl můj trenér Jiří Němeček a opět mi pomohl k výsledku v Top 10, takže mám velkou radost," připomněla členka týmu Wings of Czechia předchozí společný úspěch, dělené 8. místo ze zářijového Lacoste Open de France.

„Bylo potřeba trefovat fairwaye a greeny, protože z bermudské trávy se pak těžce zachraňovalo. Dařilo se mi. Ještě jsme s trenérem udělali nějaké menší změny, které fungovaly hlavně první den. Ve druhém kole jsem hrála asi nejhůř, a přitom to byl na rány můj nejlepší výsledek z celého turnaje. Před finále jsem trochu zápasila na drivingu, ale na hřišti se to srovnalo," řekla Jana.

Do finále nastupovala z dělené deváté pozice, šest ran za vedoucí Chloe Williams z Walesu. I přes úvodní bogey zahrála na první devítce tři birdie. Následující double bogey na čtyřparu, kde drajvovala do autu, korigovala birdie na pětiparu a přes ještě jedno bogey došla opět kolo pod par.

„Důležitá byla přesnost z týčka i při přihrávkách. Puttovala jsem často na birdie, greeny se ovšem těžko četly. Pár důležitých puttů tam ale padlo. Škoda toho třímetrového na eagle, který jsem nedala na jedenáctce. I tak jsem spokojená, protože mám klid na poslední turnaj sezony, a hlavně na následující rok, kdy se dostanu do všech turnajů," dodala Jana, kterou bude trenér Jiří Němeček doprovázet také příští týden při finále letošní sezony LET.

Na Mallorce měla Jana opět speciálně vyzdobenou rukavici, která bude rovněž vydražena pro nadaci Pink Bubble. Tentokrát se o design v podobě zvlněného golfového hřiště, moře, pláže a černobílých soch, typických pro španělský ostrov, postarala výtvarnice Kateřina Valko. „Je to skvělý projekt a skvělá příležitost kombinovat umění s charitativní činností," řekla brněnská výtvarnice, absolventka oboru grafické techniky na Zlínské soukromé VOŠ umění, s osobitou tvorbou zaměřenou na emoce a příběhy.

Turnaj na Mallorce vyhrála Němka Alexandra Försterling. Na děleném 6. místě skončila Kristýna Napoleaová a 13. příčku obsadila Klára Davidson Spilková. Český golf má nyní s Janou čtyři hráčky v Top 60 evropského žebříčku, a tedy i čtyři plné členské karty na Ladies European Tour 2024. Závěrečný turnaj, Andalucia Open de Espaňa, se hraje od 23. do 26. listopadu.

Text a foto: TZ, Kateřina Horiszny, Wings of Czechia

Kompletní výsledky:
https://ladieseuropeantour.com/reports-page?url=tmscores~params%3DP%2a3ESC03~&id=2023&code=2303&title=Round%203%20Scoreboard


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...