ilu-golfball-750Není golfový míček, jako golfový míček. Co golfista, to názor. Jeden hraje jen s míčky renomovaných značek, jiný vezme zavděk i „nalezenci". Nejspíš se většině hráčů ale už také stalo, že na hřišti našli míčky, které mají zcela specifické určení: drivingové míčky. Na hřišti by tedy neměly, co dělat. I proto, že jejich kvalita je nižší než těch určených pro hru.

Většina drivingových míčků je navržena tak, aby se minimalizovaly náklady, aby vydržely co nejdéle a co nejvíc tréninkových odpalů. Řada, a to hodně početná, manažerů českých hřišť by nejspíš mohla vyprávět o tom, jak jim neustále míčky mizí a musí doplňovat stále nové.
A to i přesto, že jejich kvalita ve srovnání s herními je opravdu horší. A docela výrazně. Nicméně, není stále žádnou vzácností nalézat drivingové míčky v hlubokém roughu daleko a daleko od drivingu...
Jak je tedy srovnání drivingových míčků s kvalitními špičkovými balony pro hru? Na GolfMagic udělali malý test za použití moderní technologie. Na jedné straně byly klasické žluté drivingové míčky, na druhé špičkové Titleist Pro V1s.
A jak test dopadl? Výsledky ukázaly poměrně drastický rozdíl v kvalitě a vlastnostech míčků. Drivingové míče měly vyšší otáčky a nižší trajektorii letu, ale největší rozdíl byl v rychlosti a délce ran. Zatímco drivingový míček letěl rychlostí 261,8 km/h, Titleist o deset kilometrů rychleji 271,5 km/h. A rozdíl byl i v délce – drivingový míček 256 metrů, Pro V1s 272, 5 metru.

Co z toho plyne? Pokud vaše ego dostává zabrat na drivingu tím, že vaše rány nelétají tak daleko, jak byste předpokládali, může být chyba opravdu v míčku. A druhé poučení? Nevyplatí se brát drivingové míčky do hry. Třeba i kvůli chybějícím metrům.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...