ilu-golf-duo-750Není výzkum, jako výzkum. Z toho nedávného Národní sportovní agentury golf nevyšel právě nejlépe a skončil v hodnocení míry popularity v Česku v šedém průměru. Podle jiné nové studie je na tom ale golf výrazně lépe. Mezi sporty, u kterých lidé vydrží během svého života nejdéle, mu patří třetí příčka. Na otázku, proč hrát golf, existuje spousta odpovědí. Jednou z nich je také to, že je to sport na celý život a dá se hrát v jakémkoliv věku. A to také potvrdila studie serveru GolfSupport.com, který oslovil šest a půl tisíce různých lidí s cílem zjistit, jakým sportům se věnovali a věnují a jak často a dlouho.

Pro golf je příjemným potvrzením, že se dostal na pomyslné stupně vítězů. Výzkum odhalil, že sportovní aktivitou, které se lidé věnují nejdéle, je jóga. Její popularita stále roste i proto, že její přínos pro tělesnou i duševní pohodu je zřejmý.
Na druhém místě je fotbal. Jeho obliba je daná celosvětovou popularitou i tím, že jde o týmový sport. A hrát se dá na všech úrovních i v různých věkových kategoriích.
Za jógou a fotbalem už následuje golf, pro který také platí, že se dá hrát na různých úrovních. Až za golfem jsou další sporty, jako tenis, či bruslení.

Výzkum také zjistil, že celkem 61 procent z oslovených respondentů přestalo sportovat. Hlavním důvodem byl nedostatek motivace a času na trénink a sportování.
Naopak 39% těch, kteří se sportu věnují, má motivaci v podobě zlepšování své fyzické kondice, 31% si trénink užívá a pro 22% je největší výzvou soutěžení.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...