iPhone LuborKlasická tištěná verze Ročenky českých golfových hřišť vychází již 17 let a stejně tak jako kdysi před léty, přišel časopis Golf minulý rok jako první u nás i s její digitální podobou pro mobilní zařízení. Na její novou verzi, která byla publikována v uplynulých týdnech a která na rozdíl od prvního ročníku přináší i optimalizovanou vlastní modifikaci pro telefony jak iOs, tak Android, jsme se zeptali přímo vydavatele elektronické verze, ředitele společnosti iPublishing Lubora Matěje.

Tak co je v digitální Ročence nového?

Ročenka byla v době jejího vzniku jedním z našich doplňkových produktů. Vydali jsem ji především proto, že sami hrajeme golf. Situace se změnila poté, kdy se její digitální podoba stala jedním z nejstahovanějších katalogů u nás, samozřejmě s katalogem Škody Rapid nebo Kámasutrou nemůžeme soutěžit. (smích) Rozhodli jsem se tedy ke dvěma zásadním krokům, jimiž jsou vytvoření originálního designu pro mobilní telefony a vstup na platformu systémů Android.

Čím se tedy liší?

V podstatě je celý design včetně ovládacích prvků přizpůsoben velikosti displeje mobilního telefonu tak, abyste si mohl „z auta" jedním klikem zavolat na recepci daného hřiště, což byla dle našeho průzkumu mezi uživateli jedna z nejpoužívanějších funkcí.

Telefonní kontakty jsou přece běžně dostupné na internetu.

No právě. Ročenka po stažení nevyžaduje připojení k internetu. A navíc, zkoušel jste na displeji telefonu najít na webových stránkách telefon a zavolat si?

Je to jenom snadné telefonování, co je v Ročence nového?

Ročenka má spoustu nových funkcí, některé z nich jsme již otestovali na loňské verzi, další jsme převzali z jiného zahraničního golfového průvodce, kterého jsme vydavatelem.

Například?

Je to aktuální počasí, online aktuality z hřiště, web kamera, HCP hřiště pod samostatným tlačítkem, skóre karty nebo birdie karty. Možnost umístění více fotografií či videa k prezentaci hřiště nebo využívání baneru pro komerční účely partnerů hřiště je známa už od loňského vydání.

Jaké online aktuality z hřiště?

No třeba naše Kaskáda měla v aktualitách, která devítka se hraje nebo jaké je toho dne menu v restauraci.

Všiml jsem si, že ne všechna hřiště tyto funkce využívají. Proč?

Ano, je to škoda. Informaci dostala všechna hřiště, která jsou uvedena v tištěné verzi, myslím, že to mnozí ani nečetli. Tam, kde jsem měl možnost komunikovat osobně, většinou neváhali.

Čím si to vysvětlujete?

Myslím, že to je tím naším přístupem k práci. Na jedné straně slyším, jak hřiště strádá a potřebuje přitáhnout platící hráče, a na druhé straně se ti stejní lidé ani nezajímají, jaké marketigové nástroje mají k dispozici. Pracoval jsem nějakou dobu v zahraničí, tam je nemyslitelné, aby člověk odpovědný za marketing nedělal svou práci, aby se nezajímal, co je na trhu nového. K dobru dávám historku, kdy marketingový manažer jednoho renomovaného hřiště nám po měsíci uhánění odpověděl, že nám „nestíhá" poslat pět fotografií.

Prezentace pro hřiště je placená, nebo zdarma?

Základní prezentace je zdarma. Rozšířená je dle různé úrovně zpoplatněna, ale cena je stanovena na symbolickou úroveň.

Připravujete nějakou aktualizaci v průběhu sezony?

Ano, pokud se sejde více požadavků. Samozřejmě dynamické banery lze využívat kdykoli, ty nejsou závislé na novém publikování.

Golfový průvodce pro mobilní zařízení bude mít určitě v brzké době konkurenci, můžete shrnout, čím je vaše Ročenka jiná či unikátní?

Stručně řečeno, jedná se o encyklopedii, to znamená, že zde jsou aktuální data o všech hřištích, která jsou ihned přístupná jednoduchým a intuitivním ovládáním a bez nutnosti připojení k internetu. Nemáme ambice, a ani to není aktuální požadavek většiny hřišť, se kterými jsme byli v kontaktu, řešit například objednávání tee time nebo měřit vzdálenosti k jamce, to přenecháme jiným. Nechceme dělat „aplikaci", která umí všechno. Věřím, že produkty, které mají svůj jasný účel a jednoduché ovládání, budou mít na trhu vždy své pevné místo.

 

iPhone Rocenka

 

Kde stahovat?

Název aplikace: Ročenka Golf
Stáhnou můžete ZDE>>>

U některých zařízení se vyskytly problémy s kódováním diakritiky, pokud jste na tento problém narazili použijte prosím link bez diakritiky najdete ho ZDE>>>

Jinak ročenku najdete v Google Play také ručně pod názvem "Rocenka Golf" nebo"Ročenka Golf".

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...