Lieser-Kunka-2014Víte, že si hvězdy českého i evropského golfu dávají poslední červnovou sobotu dostaveníčko na hřišti v Ostravici? Severomoravský resort tak zažije 28.–30. června klání nejlepších českých golfistů v rámci turnaje Moravia Cup 2014 – čtvrtého podniku ze seriálu Czech PGA Tour.

Hrát by zde měla téměř kompletní česká špička v čele s vítězem prvního turnaje na Kaskádě Lukášem Tintěrou a Stanislavem Matušem, velmi kvalitní je i zahraniční účast a samozřejmě nebudou scházet nejlepší amatéři. Skvělé výsledky – vítězství ze Skalice a Kunětické Hory bude chtít potvrdit Holanďan Sven Maurits, sekundovat mu určitě bude chtít Brit Craig Farrelly či v Anglii hrající Pákistánec Daanyal Spalding.

Ve startovním poli bude bohužel poprvé scházet bývalý desetibojař Roman Šebrle, kterého v neděli čeká premiéra v moderátorském křesle Hlavních zpráv na Primě.
Prvních deset hráčů v leaderboardu získá automaticky právo startu na jamkovce hrané od 17. července v Mladé Boleslavi.

Celková dotace turnaje činí 400 000 Kč (14 880 Eur). Vstup na hřiště je po všechny dny volný a zdarma. Hodinový přenos z turnaje odvysílá TV Nova Sport, Sport 5, Fanda a samozřejmě Golf Channel.

V minulých třech turnajích dominoval dvakrát Nizozemec Sven Maurits, který si přišel na hezkých 191 tis. Kč a jednou Lukáš Tintěra. Finančně nejúspěšnějším českým hráčem je Ondřej Lieser s výdělkem téměř 110 tis. Kč.

Czech PGA Tour:
Je nejvyšší česká profesionální golfová Tour. Hraje se pod záštitou nejvyššího orgánu českého profi golfu – PGAC a je především určená českým hráčům. Díky skvělé organizaci a vynikajícím finančním podmínkám je stále více vyhledávaná i zahraničními golfisty. Celá Tour se v roce 2014 skládá z 9 turnajů hraných v Česku, na Slovenku a v Rakousku. Grand Finále uvidí v říjnu brněnská Kaskáda. Hráči si na odměnách rozdělí skoro 5 milionů korun. Promotérem je od roku 2014 společnost Česká 1, spol. s r. o.

Text a foto: Radovan Vrátný, Česká 1

Více na www.czechone.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...