cgat-2020-telc-750Dramatický závěr do poslední rány si schovali golfisté na poslední kolo letošní Czech Golf Amateur Tour, které se odehrálo 4. – 6. září v Telči. Po ztrátě Filipa Ráži na 18. jamce, která ho posunula až na třetí místo, se z titulu radoval Matěj Bača (-11), stříbro bral David Melichar. V ženách potvrdila skvělou formu vítězstvím Kristýna Frýdlová (-8), druhá skončila Denisa Vodičková, bronz brala Hana Ryšková.

"Denisu jsem od začátku turnaje brala jako největší soupeřku a moc dobře jsem věděla, že mi v posledním kole bude šlapat na paty. Snažila jsem se ale soustředit na své skóre a na to, abych i ve finálovém kole předvedla výkon se kterým budu spokojená a to se mi myslím podařilo," zhodnotila poslední kolo vítězka, která nedala před cestou na ME přednost odpočinku. "Turnaj jsem hrála, abych si trochu navodila režim z USA, kde v podstatě každý týden sezóny hrajeme turnaje. Myslím že tento účel byl splněn a vítězství mi určitě dodalo jistotu a spokojenost s mou hrou právě před šampionátem," dodala Frýdlová.

„Mám z vítězství velkou radost, ale abych přiznal, v polovině dnešního kola jsem předpokládal, že to bude spíše na druhé místo. Hrál jsem si ale dál svůj golf a nakonec to vyšlo. Jsem rád, že jsem navázal na dobré výkony z Mladé Boleslavi," připomněl Bača své čtvrté místo z European Young Masters, které získal před týdnem.

Dnešní klopýtnutí v závěru však nic nemění na tom, že Filip Ráža se s počtem 3350 bodů stal vítězem celé série. V dámské soutěži se raduje z dalšího letošního úspěchu Denisa Vodičková (3500).

Konečné výsledky 3. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=597891705

Zdroj: cgf.cz, foto Annie Krčmářová


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...