junior-solheim-750Výrazný úspěch českého golfu zaznamenala šestnáctiletá Denisa Vodičková (uprostřed nad pohárem), hráčka reprezentačního Czech Golf Teamu. Velkou měrou se podílela na vítězství evropského výběru v Junior Solheim Cupu, který je určen pro hráčky do 18 let. Evropa vyhrála po čtrnácti letech a vůbec poprvé na americké půdě, hrálo se v Ohiu.

Junior Solheim Cup se hraje ve dvou dnech před hlavní ženskou soutěží, která je obdobou mužského Ryder Cupu pro dvanáctičlenná družstva. Letos hlavní soutěž startuje v sobotu 4. září. V juniorském turnaji se hraje o 24 bodů - v prvním dnu je na programu šest fourballů a šest foursomů, druhý den čeká na hráčky dvanáct singlových zápasů.

Kapitánkou letošního výběru Evropy byla slavná švédská profesionálka Anika Sörenstam, která věřila ve vítězství svého výběru i po prvním hracím dnu, po kterém vedla Amerika 8:4. Na jednom z evropských bodů se podílela ve fourballech také Denisa Vodičková, která poté pečetila ve finálovém hracím dnu velký obrat svého družstva. Americkou soupeřku Saru Im porazila na 17. jamce a odstartovala mohutné oslavy evropského výběru, který vyhrál celkově 13:11.

Denisa Vodičková se do evropského výběru pro prestižní juniorskou soutěž dostala teprve jako druhá Češka, jedinou předchůdkyní byla v roce 2009 Klára Spilková.

"Byla to naprosto skvělá zkušenost a na tento týden nikdy nezapomenu. Máme skvělý tým, skvělé kapitánky a já jsem hrdá, že jsem mohla reprezentovat Česko v evropském týmu. Dnes už nás čeká slavnostní večeře s hračkami z hlavní soutěže, které budeme o víkendu a v pondělí sledovat přímo na hřišti. Bude to nádherný závěr skvělého týdne," svěřila se hráčka Beskydského Golfového Klubu.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...