Golf v ČR Czech Open, den první: Amatér Zach zastínil české profesionály

zachNejpříjemnějším překvapením prvního kola z pohledu českých fanoušků byl výkon patnáctiletého amatéra Šimona Zacha. Po trochu nervózním začátku se rozehrál ke skvělému výsledku a eaglem na jamce číslo šestnáct potěšil všechny české fanoušky. Výkon even par mu dává šanci zůstat v turnaji až do víkendu. „Byl jsem zpočátku hodně nervózní, na první jamce jsem potřeboval čtyři rány na to, abych dostal míček ze čtyřiceti metrů do jamky,“ popisoval premiéru mezi profesionály Šimon Zach. „Pak jsem se ale uklidnil, dvě birdie za sebou mě nakopla a ten eagle zajistil velmi dobrý výsledek. Byl to super výkon a doufám, že ho zopakuji i ve druhém kole“.

Celkem šestnáct českých hráčů se představilo divákům v prvním kole Czech Open a většina z nich se přesvědčila o tom, že golfová profesionální špička je stále ještě hodně daleko. Nedařilo se lídrům žebříčku Order of Merit Novému a Matušovi, za svými možnostmi zůstali i mnozí další. Šanci na účast ve finálových kolech však přinejmenším pětice z nich stále ještě má.

A výsledky po prvním dnu? Patnáctiletý Zach obešel hřiště v paru a dělí 50. pozici, Petr Gál je na +1, což ho řadí na dělené 65. místo. Umístění dalších českých hráčů po prvním kole je následující: T100 – Vojtech Dostál (AM) a Lukáš Tintěra (oba +3), T113 – Stanislav Matuš (+4), T119 – Ondřej Lieser (AM) a Rudolf Nechanický ml. (AM) (oba +5), T125 – Filip Mrůzek a Martin Příhoda (oba +6), T133 – Jakub Svoboda (+6), 135 – Jiří Korda (AM) (+9), 136 – Marek Nový (+10), 137 – Viktor Skalle (+13), T138 – Oliver Vaidiš (AM) (+13) a T140 – Petr Zima a Lukáš Lizánek (oba +15).

Text a foto: Czechopengolf.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...