Golf aktuálně

Podle statistik bývá v USA během jednoho roku ošetřeno 55 000 zranění, jejichž příčinou je hra golfu. Nejčastěji postižená je dolní oblast zad (33 %) a golfový loket (mediální epikondilitida, cca 25 %), následují je poruchy hybnosti zápěstí, krku atd. Zranění se nevyhýbá profesionálům (většinou z přetížení), ani amatérům, kde bývá nejčastější příčinou špatná mechanika švihu. Významný vliv má však i věk – ne nadarmo se říká, že do 30 let věku potká golfistu v průměru jedno zranění za 3 roky, zatímco u hráče nad 50 let věku to jsou 3 zranění za rok.

Celý článek...

Ještě po dvanácté jamce posledního, třetího kola turnaje Open Dar Es Salam byl Marek Nový s výsledkem (-6) na špici průběžného pořadí, s pohodlným náskokem 3 ran na nejbližšího pronásledovatele. Dvakrát boggey a jednou double na jamkách 13., 14. a 15. ho ale poslalo zpět a závěrečné skóre (-2) znamenalo „jen“ další druhé místo do sbírky turnajových úspěchů na profesionální EPD Tour.

Celý článek...

Tři noci (4 noci při příjezdu v neděli nebo v pondělí) za 169 euro/osoba ve dvoulůžkovém pokoji a výrazné slevy na 5 golfových hřišť v okolí (Golfsafari).

Celý článek...

Květnový turnaj PGA Tour Fargo Championship bude bez jedné z největších hvězd. Pořadatelům se totiž omluvil Bubba Watson, který po svém triumfu z Masters chce věnovat více času rodině, tedy manželce a nově adoptovanému synovi.

Celý článek...

Ucelené turnajové série pro hráče do 18 let všech výkonnostních skupin probíhají už ve všech regionech. První dekádu života letos uzavře Dětská Tour Severovýchod. Turnajová série regionu Východ A čítá rovněž 15 turnajů, ten první už v neděli 29. dubna v Myštěvsi.

Celý článek...

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...