Golf aktuálně Pro Golf Tour se chystá do Západních Čech

Tradiční zastávkou se v programu Pro Golf Tour staly Západní Čechy. Nejinak tomu bude letos, v termínu 26. – 28. srpna se „Hvězdy budoucnosti" utkají na hřišti Kynžvart o prize-money 30.000 Eur. Jan Cafourek se zde pokusí proniknout do ceněné první pětky Order of Merit.

„Největší změnou oproti minulým ročníkům je soustředění akce na pouze jedno hřiště, to kynžvartské. Ostatní parametry včetně výše prize-money zůstávají stejné. Diváci se mohou těšit na širší českou profi špičku a zástup mladých správně nažhavených amatérů, kteří se pokusí projít přísným cutem (40+T)" komentuje Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, která za turnajem stojí spolu s německou PGA.

ALTEPRO Trophy by CzechOne je dvanáctou letošní zastávkou série Pro Golf Tour, ze které do vyšších golfových pater vystoupala řada evropských hráčů, z Čechů Marek Nový a Ondřej Lieser. Hrací formát jsou dva dny pro celé startovní pole, následuje cut pro 40 plus dělení hráči. Třetí den je finálový, tradičně proběhne v neděli. V čele Order of Merit je Belgičan Alan de Bondt, nejlépe postaveným Čechem je Jan Cafourek na devátém místě. Na první pětku, která má zajištěnou kartu na vyšší soutěž Challenge Tour Cafourkovi schází hratelných 2.450 bodů (=Eur). Kromě Cafourka se mohou čeští příznivci těšit na Michala Pospíšila, Štěpána Daňka či Aleše Kořínka.
Promotérské karty obdrželi od České 1 především mladí a nadějní čeští amatéři. Zajímavostí je start místního Matěje Mňahončáka (ročník 2007), který kynžvartské hřiště perfektně zná a není bez šancí na cut.

Vstup pro diváky se samozřejmě zdarma a golfoví fanoušci uvidí hodinový sestřih na třech tradičních televizních kanálech.

Text: TZ, Radovan Vrátný


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...