Golf aktuálně Novinka ve Vysočina Areně: Pumptracková dráha patří k největším v Česku

PumptrackVysočina Arena v Novém Městě na Moravě má pro cyklisty nové vyžití. K populárním singletrackům, silničním, MTB a gravel okruhům přibyla možnost vyzkoušet si asfaltovou pumptrackovou dráhu. Nová specifická trať pro terénní cyklistiku, takzvaný pumptrack, patří pro své parametry aktuálně k největším v Česku. Už teď si ji mohou cyklisti vyzkoušet, oficiální otevření s doprovodným programem se uskuteční spolu s tradičním otevíráním singletracků na začátku sezóny 2019.

Cyklodestinace Novoměstsko i samotná Vysočina Arena je s novým pumptrackem atraktivnější a úspěšně konkuruje dalším areálům zaměřeným na milovníky terénní cyklistiky a cílovou skupinu rodin s dětmi. Trať je koncipovaná jako okruh pro začátečníky, na který pak navazují obtížnější pasáže. Svoje první dovednosti si tak mohou zlepšovat hlavně začátečníci, ale trať je atraktivní výzvou i pro zkušené jezdce.
„Některé pumptracky v Česku mají přírodní povrch z uježděné hlíny, jiné jsou asfaltové. Ve Vysočina Areně se zvolil asfaltový povrch, a to hned z několika důvodů. Je bezúdržbový, má široké spektrum využití jak pro jízdní kola, tak i skateboardy, inline brusle nebo dětská odrážedla. Navíc je provozuschopný už krátce po dešti a při mírnějších zimách v podstatě celoročně," upřesnil krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal.

Umístění tratě přímo v areálu Vysočina Areny je záměrné, v návaznosti na ostatní infrastrukturu a zázemí pro návštěvníky. V blízkosti je parkoviště, sociální zařízení, půjčovna a servis kol, tzv. test centrum nebo občerstvení.
Pumptracková dráha je nyní dokončená, v následujících týdnech dojde ještě k zatravnění okolních ploch, výsadbě solitérní zeleně, nástřiku vodicích čar a doplnění drobného mobiliáře. „Věříme, že doposud nevyužitá plocha v areálu Vysočina Areny bude sloužit nejen aktivní veřejnosti, ale jistě zatraktivní i konání některých cykloakcí, které Arena hostí v průběhu roku. Veřejnost se pak může těšit i na oficiální otevření pumptracku s doprovodným programem, které je naplánováno spolu s tradičním otevíráním singletracků na začátek sezony 2019," zve už nyní všechny cyklonadšence Petr Stejskal.

Menší pumptracky najdete na Vysočině také v Lukách nad Jihlavou, Vilémově a od letošního roku i v Jemnici.

Věděli jste?
Nový a populární trend pumptrackových tratí dovoluje na relativně malé ploše vytvořit podmínky, které mladým lidem a dětem mohou získat první dovednosti a správné návyky pro jízdu v terénu. Jezdec se postupně zdokonaluje a používá „pumpování", tedy pohyb nahoru a dolů jako hnací sílu jízdního kola namísto šlapání, odtud název pumptrack.

(PR)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...