Golfové noviny


03. května 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Proč se nedíváte?

Nadšený, avšak nepříliš zdatný golfista zahrraje drajv hluboko do křoví, načež se obrátí na kedíka a ptá se: „Viděl jste, kam ten míček dopadl?"
„Abych řekl pravdu, tak neviděl," odpoví zkoušeně kedík.
„A proč se, sakra, nedíváte?" hartusí hráč.

Celý článek...
PGA Tour: Burnsova vítězná premiéra

burnsValspar Championship si podmanil čtyřiadvacetiletý Sam Burns a do svého výčtu úspěchů si připsal zisk prvního titulu z nejprestižnější pánské profesionální golfové série. „Jen doufáte a tvrdě trénujete, abyste jednou dostali tuto šanci," prohlásil krátce poté, co proměnil vítězný pat. Ještě předtím přitom zahrál na poslední jamce do bankru. „V ten moment jsem si zakázal myslet na potíže, jen jsem si připomněl, že na podobnou příležitost jsem čekal dlouho, a tak ji nesmím promarnit. Je to úžasný okamžik," vydechoval úlevou s vědomím, že druhého Keegana Bradleyho nechal za sebou o tři údery.

Celý článek...
Tiger zveřejnil první foto s berlemi. Objevily se i podrobnosti o jeho nehodě

Woods-il2-750Byla to první fotografie Tigera Woodse po dvou měsících od jeho vážné autonehody, takže minulý týden obletěla bez nadsázky celý svět. Slavný golfista ji zveřejnil na instagramovém účtu: stojí na svém vlastním hřišti Jupiter Island Practice Facility, které má prakticky za domem, místo golfových holí se ovšem opírá o ty francouzské a na pravé noze má bandáž nahrazující sádru.

 

Celý článek...
Turnaj Slapy Open s časopisem Golf přeložen na pondělí 31.5.

Slapy-il1-750Na Slapech se sice hraje, ale z důvodu překotného přístupu ČGF k turnajové agendě vedené na jejím serveru, včetně jejího zablokování ze dne na den, nelze ani omezený a hygienickým a covidovým pravidlům přizpůsobený turnaj upořádat v plánovaném termínu, a tak byl turnaj Slapy Open s časopisem Golf přeložen ze středy 5. 5. 2021 na pondělí 31. 5. 2021.

Celý článek...
Rychlost greenů? Jaké jsou a jak se vlastně měří?

stimpmetr-750-usgaGolfisté tu hlášku dobře znají: „Driving is funny, putting is money." Volně přeloženo, dlouhé rány jsou zábavné, ale na greenu jde o peníze. Proto se tak často hovoří o rychlosti greenů. Mluví o ní profesionálové, ale se stejným zápalem i ryzí amatéři. Jaké jsou obvyklé rychlosti greenů a jak se vlastně měří?

Celý článek...
Květnové akce na Kaskádě: Sleva pro plný flight i pobytový SuperGolf!

Kaskada-il2-750Přijeďte na Kaskádu ve čtyřech, kupte si celý flight a získejte slevu 55% z ceníkové ceny, kdy místo 7 200 Kč zaplatíte 3 900 Kč. O víkendu tak ušetříte 3 300 Kč s tím, že greenfee pro jednoho hráče vás vyjde na 950 Kč. Na tuto akci se již nevztahují další slevy.

Celý článek...
Hřiště Oaks Prague průkopníkem trvalé udržitelnosti

 

Oaks-14th-750I golfová hřiště mohou být perfektní ukázkou udržitelnosti a ohleduplnosti k okolní krajině, ale i svým sousedům. Průkopníkem trvale udržitelných hřišť je PGA National Czech Republic, které je součástí ambiciózního projektu OAKS Prague vznikajícího v Nebřenicích u Prahy.

Celý článek...
Na lázeňský golf třeba s kartou 5 green fee

Fr-lazne-ilu1-750Lázeňský golf na jaře, to je vždycky příjemný zážitek. Platí to i pro golfový resort Františkovy Lázně – Hazlov. Využít můžete některou ze speciálních jarních nabídek. Například Happy pondělí za cenu green fee 800 Kč, případně Zelenou jarní nabídku s green fee se slevou 50%. Nebo si pořiďte kartu 5 green fee za 5000 Kč s platností na dva roky od jejího zakoupení. Kartu navíc můžete využít i pro svého spoluhráče. Zaregistrujte si svůj hrací čas na www.teetime.cz, nebo na telefonním čísle 354 595 402.

Celý článek...
Golf na Kořenci v roce 2021

Korenec-pohled1-750Hledáte golfový klub s rodinnou atmosférou, ale i se sportovním duchem?
Přijeďte na Kořenec i s celou svojí rodinou! Sokrates Golf & Country Club vám nabídne členství bez vstupních poplatků, začátečníkům pomůže s vybavením i hrou a pro děti pořádáme kempy s vyhlášenou atmosférou.

 

Celý článek...
Vyberte si některou ze tří devítek na Darovanském dvoře

Darovansky-dvur-budova-750Tři devítky Panorama, Svatá Anna a Jezírka, příjemné prostředí rekonstruovaného statku, to vše nabízí golfový resort Darovanský dvůr. Letošní sezona se rozběhla už naplno, takže si stačí jen vybrat z herní nabídky. Green fee ve všední den vyjde na 900 Kč za 18 jamek, o víkendu a ve svátek na 1350 Kč za 18 jamek. Rezervace startovních časů je nutná na tel. čísle recepce 604 211 565. Vzhledem k přetrvávajícím omezením nabízíme teplá jídla dle denní nabídky či lahodnou kávu Nespresso z restauračního okénka.

Celý článek...
Jonathan Davison: Moje oblíbená osmnáctka

Davison-Jonathan-750Golfová média nás často zahrnují žebříčky či debatami na téma, která hřiště jsou ta nej. Nejlepší, nejtěžší, nejudržovanější... a spousta dalších nej. Já sám jakožto golfový architekt si tuto otázku kladu prakticky neustále. A abych byl upřímný, dobré či skvělé hřiště obvykle neposkládáte z osmnácti fantastických jamek, nýbrž jde o kombinaci a vyváženost jednotlivých částí designu. A protože nás covid uvrhl do období „golfového temna", kdy jsme mohli cestovat jen omezeně, měl jsem dost času na přemýšlení o perfektním hřišti, respektive úžasných jamkách českých a slovenských hřišť, ze kterých jsem složil svou soukromou nej osmnáctku.

Celý článek...
Justin Rose: Atak pod správným úhlem

Rose atakJsou chvíle, které přímo vyzývají k útoku. Například pětipar, kde hodláte druhou ranou útočit na green. K tomu je přímo stvořené fervejové dřevo, jež umožňuje kontrolovaný úder na velkou vzdálenost. Justin Rose vám poradí, jak na takovou ránu vyzrát.

Celý článek...
Srixon a jejich nejtolerantnější model

Sri ZX4V sekci želez Srixon hlásí v podobě setu ZX4 svůj nejtolerantnější model. Kované železo s dutou konstrukcí vedle promíjivosti přináší kvalitní odezvu při kontaktu s míčkem, typickou pro kovanou hůl, povedený vzhled podtrhuje středně velký profil.

Celý článek...
PING: Velká vylepšení přinesla vzdálenost

FW H Ping 425Fervejová dřeva i hybridy PING G425 těží z inovací označovaných jako technologie Facewrap a Spinsistency, které v kombinaci nabízejí delší úder a předvídatelnější spin. Design Facewrap se týká líce zhotovené z tenké, avšak velmi pevné oceli, slůvko „wrap" znamená zabalení, v tomto případě chápané jako přesah líce ke koruně i spodku. Takové řešení přispívá k vyšší pružnosti líce promítající se jak v délce, tak ve vyšším úhlu odpalu.

Celý článek...


KOMERCE
Diamanty jsou věčné. Dávají stejnou energii, jako skvělý odpal na golfu

fancy ilu-750Diamanty jsou věčné. Platí to nejen pro název v pořadí sedmého filmu s Jamesem Bondem, ale pro zmíněné „lesklé kamínky" samotné. Ostatně, tyhle kamínky jsou nejen symbolem krásy, elegance, ale také bohatství. Mnohdy se kvůli nim i válčilo a umírali lidé. Zkrátka, už jen vyslovení slůvka diamant vyvolává snad u každého mrazení v zádech. Proč taky ne, když si za jeden takový kamínek můžete pořídit třeba i luxusní bydlení.

Celý článek...
Do Vysokého Újezdu za golfem i za bydlením

1-bungalov-750Když se řekne „Vysoký Újezd", většině golfistů se vybaví úžasné a prestižní hřiště Albatross v malebné krajině Berounska uprostřed křivoklátských a brdských lesů. Čím dál víc lidí ale jezdí do Vysokého Újezdu nejen za golfem, ale i domů. Potkává se tak zde bydlení a golf, oboje na té nejvyšší úrovni.

Celý článek...
GREEN VILLAGE - Zabydlete se na golfu

cam13-750Unikátní projekt GREEN VILLAGE od Real- Treuhand Reality & Development v klidu krásné přírody a přímo u golfového hřiště otevírá brány prvním obyvatelům. Bydlení poblíž Konopiště doporučuje i Stanislav Matuš, jediný český člen European Tour.

Celý článek...

BWT
Další zprávy
Golf aktuálně
V Pro Golf Tour Top 10 pro Kořínka i Bareše
EPGA Tour: Dominantní Burmester
LPGA Tour: Těsná výhra Hyo Joo Kim
Nový plán PGA Tour: 40 milionů dolarů pro deset nejpopulárnějších
Will Zalatoris se zasnoubil s přítelkyní
Syn Garyho Playera propagoval míče na zahájení Masters, otec se za něj omlouval
Pozor, tady točí Mickelson. A hráči dostali jako omluvenku sto dolarů
Hřiště pro Solheim Cup pokryl sníh. Proto nehrajeme v dubnu, vtipkoval Whan
Deka jako od Jágra? Divoký účes prý Smith zatím neshodí
Dokázal jsem to. Američan plakal po postupu z kvalifikace Valspar Championship
V kvalifikaci na Korn Ferry Tour nastřílel influencer 108 ran
Nejhorší oslava? Média si utahovala z vítězného australského dua
S Bubbou nikdo hrát nechtěl, vtipkoval jeho parťák Scheffler
Amatér, pro něhož není hole-in-one až takovou vzácností
Ondřej Lieser na Kanárských ostrovech cutem neprošel
Patování se „zamklou" holí na předloktí? Mělo by se zakázat, míní Billy Horschel
Když vyhraješ US Open, vytetuju si tě na zadek, slíbil fanda. Platí, odpověděl Mickelson
Zrušené RBC Canadian Open nahradí letos zbrusu nový turnaj v Jižní Karolíně
Spadne? Nespadne? Na Kimův míček se čekalo moc dlouho, byl z toho jen par
Jde to i rychle. Westwood šel na RBC Heritage příkladem
Golfová hřiště ČR
Květnové akce na Kaskádě: Sleva pro plný flight i pobytový SuperGolf!
Hřiště Oaks Prague průkopníkem trvalé udržitelnosti
Na lázeňský golf třeba s kartou 5 green fee
Vyberte si některou ze tří devítek na Darovanském dvoře
Golf na Kořenci v roce 2021
Staňte se na den manažerem v Hořehledech
Kulinářská expedice: Koláče a pstruh z Kaskády, ovocné knedlíky na Mnichu
Panorama zve na první nedělní hendikep
Vyzkoušejte golf v Brně-Žabovřeskách
V Kácově se hraje!
Junior Golf Příměstský tábor na Hluboké
Vyzkoušejte balíček Golfistou na zkoušku na Slapech
Vyberte si hru na Kotlině Terezín za zvýhodněných podmínek
Slavomír Dufek: Golf pod Lysou horou vzkvétá
Kaskáda v dubnu: Neomezený golf za cenu jednoho fee, anebo k ubytování
Junior Golf Kemp na Hluboké v červenci včetně ubytování
Místo golfistů dorazil na Čertovo Břemeno sníh a mráz
V Hodkovičkách zima už skončila
V České Lípě se už hraje na osmnácti jamkách
Beřovice zvou golfisty, byť v lehce omezeném provozu
MB-terasy-1
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020