Golfové noviny


01. března 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Hanák
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Tři důkazy, že golf není sport

Za prvé: Golfový míček se před úderem nepohybuje, a tak nemůže být těžké ho trefit.
Za druhé: Golfisté nejsou při hře pod dohledem rozhodčího, o výsledku tak rozhoduje jejich smysl pro fair play.
Za třetí: Golfisté nemají dresy. Ve kterém jiném sportu se každý hráč oblékne jinak!

Celý článek...
PGA Tour, EPGA Tour: Prestižní podnik ovládl Morikawa

Mori WGCCollin Morikawa dál pokračuje ve skvělých výsledcích. Na svém kontě tak má po neděli jak major, tak výhru na turnaji z uznávané série World Golf Championship, konkrétně z floridského WGC – Workday Championship, kde zvítězil o tři rány před trojicí Brooks Koepka, Viktor Hovland a Billy Horschel. Z evropských zástupců se do desítky nejlepších vklínil už jen dělený šestý Rory McIlroy. Nadvládu Američanů pak narušil ještě Louis Oosthuizen, který stejně jako McIlroy zapsal celkově -12 a dělil šestou příčku.

Celý článek...
Max Kdo? Vítěz z Riviery vylíčil, jak potkal před lety poprvé Tigera

homa-pgatour-750Co si budeme povídat, vyhrát turnaj na PGA Tour je pro každého golfistu skvělé samo o sobě. Třešničkou na dortu je pak ovšem i pro zkušeného profíka, když mu trofej předává někdo, jako je Tiger Woods. Právě to se v neděli splnilo Maxu Homovi, třicetiletý Američan totiž vyhrál Genesis Invitational, tedy turnaj, jehož hostitelem je právě držitel patnácti majorových titulů. Homa si toho pochopitelně náležitě vážil, a jako bonus pak po turnaji pobavil novináře také tím, že dal k dobru historku o tom, kterak slavného krajana potkal poprvé.

Celý článek...
Novinka roku – elektronická členská karta ČGF. Už ji máte?

cgf-aplikace-750Z pohledu členských neboli registračních karet ČGF je rok 2021 rokem přechodným – přecházíme z plastových na elektronické členské karty. Všichni registrovaní hráči golfu obdrží prostřednictvím svého klubu (členského subjektu ČGF) plastovou členskou kartu ČGF v roce 2021 zřejmě naposledy. Souběžně bude karta k dispozici v elektronické podobě pro každého majitele chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android.

Celý článek...
Polemiky Ondřeje Kašiny aneb Golfové poučky a teorie v praxi (2)

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...
Poslední hranice golfu: sportovní expanze do východní Evropy

il-vlajky-750Golf je globální sport. O tom není nejmenších pochyb. Stačí se podívat na světový žebříček nabízejícího pestrou škálu vlajek různých zemí. Pravda, převahu mají především země s golfovou tradicí, jakými jsou USA, Velká Británie, Irsko, JAR, či Austrálie, ale nechybí spousta dalších. V poslední době se ale začínají objevovat i vlajky zemí, které v golfu až takové jméno dosud neměly.

Celý článek...
Firemní pohár 2021: Zahrajte si 20. května šampionát 2členných firemních týmů

fp-2020-ilu-750Již šestnáctý ročník Firemního poháru se odehraje ve Slavkově u Brna ve čtvrtek 20. května 2021, jako zahajovací turnaj Czech PGA Strokeplay Championship. Základní startovné v hodnotě 5 000 Kč za 2členný tým zahrnuje veškeré poplatky za hru, míče na driving a celodenní stravování. V hlavní soutěži získá titul tým, jehož součet netto úderů bude nejnižší. Hraje se na maximální skóre (10) s polovičním vyrovnáním (maximálně 18).

Celý článek...
Sergio García: Jak na ránu přes vodu

Gar vodaI když mnohdy jen o stometrovou ránu, kterou byste za normálních okolností zvládli bez mrknutí oka, jakmile máte poslat míček přes vodní překážku, zmocní se vás obava. Sebevědomí je rázem pryč a katastrofa na spadnutí... Nemusí tomu tak však být. Vítěz Masters 2017 Sergio García vypíchne pár klíčových bodů, na které je třeba se zaměřit, abyste ránu úspěšně zvládli. Jestli vás to uklidní, pak prozradím, že nervozita se zdaleka netýká jen amatérů, ale potýkají se s ní i kovaní profesionálové.

Celý článek...
Epický příběh značky Callaway

Epic driverLetošní drajvr Epic nabízí tři verze, Speed, MAX a MAX LS. Speed, jak název napovídá, se opírá o rychlost míče vycházející z nového rychlostního rámu. Předchozí architektura Jailbreak vycházela ze zpevnění těla hlavy ve vertikálním směru. Nově pomocí umělé inteligence vylepšili pevnost v horizontálním směru a zlepšili torzní stabilitu, což podporuje nárůst rychlosti míče napříč lící. Rychlosti napomáhá i expanzivnější oblast související s úderovou plochou i geometrií hlavy, kdy pevný titan zvyšuje rychlost i toleranci. Vylepšením aerodynamických vlastností zkonstruovali nejrychlejší hlavu drajvru řady Epic. Použití karbon vedlo k úspoře hmotnosti a její redistribuci tak, že hůl více promíjí.

Celý článek...
Cobra: Nejnabušenější železo

Cobra Radspeed ironPokud jde o železa RADSPEED, jedná se o technologicky nejnabitější sety výrobce. Vedle radiálního vyvážení, které obstarává ústřední dějovou linku všech holí RADSPEED, si debut odbyl i 3D tištěný nylonový medailon. Jedná se o prvek se složitou mřížovou strukturou, který jednak ušetřil hmotnost, ale předně vylepšuje pocit při kontaktu hole s míčem. Vedle toho snižuje těžiště a také tlumí vibrace.

Celý článek...
Členství plné výhod od 1 500 Kč v GK Brno-Žabovřesky

gkbza-il1-750V blízkosti řeky Svratky, uprostřed zeleně a přesto na dohled od městské hromadné dopravy, provozuje již 19 let svoji činnost Golfový Klub Brno-Žabovřesky, nabízející ideální podmínky pro trénink všech atributů golfové hry, neformální a přátelský přístup ke všem, kteří si chtějí golf alespoň vyzkoušet a díky spolupráci s GR Kaskáda i nadstandardní možnosti hry na jednom z nejlepších golfových resortů nejenom Česka. A to již od 1 500 Kč za rok včetně členství v ČGF. A pak že je golf drahý!

Celý článek...
Kulinářská expedice: Weitra, to je 20centimetrový burger a moučník hole-in-one

Weitra-750Před dvěma roky zrenovovaná klubovna nabízí v moderní restauraci skvělý výběr jídel ve velice rozumných, na golfovou restauraci nízkých cenách. Začíná to už polévkami, krémová česnečka s plátky česneku je super, klasická s fritáty zrovna tak.
„Golfisté jedí po hře nejraději lehčí jídla," prozrazuje manažer resortu Ali Kern. „Frčí makové nudle, hodně se zaměřujeme na kapry, z nich máme stále nejmíň tři jídla, i když jídelníček často obměňujeme. Sýry, vejce, kapři – skoro všechno je regionální, to v našem případě znamená tak do dvou kilometrů. A obsah klubsendviče ovlivnili sami golfisté, dali jsme na jejich chutě." Specialitou je burger Hausschachen. Je to obrovský, dvacet centimetrů vysoký burger, náplní je všechno možné, maso, sýry, zelenina...

Celý článek...
Výjimečný dům v Kovalovicích. 10 minut na hřiště, 20 minut do Vaňkovky

Kovalovice-1-750Pokud chcete výjimečně bydlet a ušetřit spoustu času dojížděním mezi domovem, prací a golfem, pak tento dům je ta správná trefa.
Kromě ideální polohy pro golfisty nabízí i možnosti pro celou rodinu. Procházky a vyjížďky do Moravského krasu či letní koupání v biotopu přímo v obci. Restaurace, vinárny i školy... všechno pár minut od domova.

Celý článek...

ČGF-app
Další zprávy
Golf aktuálně
PGA Tour: Portoriko přálo Graceovi
LPGA Tour: Kordovy vládnou LPGA Tour
Hráči versus kedíci. Které situace loni na PGA Tour zaujaly nejvíc?
40 dní do Masters. Připomeňte si, jakou módu tam razil v 80. letech Bernhard Langer
Koeoka nabízel na sítích fandům své rozlámané wedge
Happy Gilmore podruhé. Mickelson na sítích vtipkoval s aktérem slavné komedie
PGA Tour během finálového kola vypadl výsledkový servis
Vítr řádil na Rivieře. Podívejte se, jak sfoukával čepice z hlavy i míčky z greenu
Na golfovém hřišti válel a střílel góly David Pastrňák
Schauffele natáhl svou šňůru umístění v TOP 25 už na 16 turnajů
Tiger Woods přežil vážnou autonehodu, golf si ale delší dobu nezahraje
Oblíbené hřiště tentokrát světové jedničce výhru nepřineslo
Zase druhý. Finau nezlomil portorickou kletbu ani na Genesis
Americká PGA povolí na svých turnajích hráčům měřící zařízení
Hořehledy opět otevřeny
Rány roku 2020 na European Tour? Podívejte se a vyberte ze stovky tu nejlepší
Slavný golfový film slaví 25 let. Pálit jako Sandler mezitím zkoušela řada hvězd
DJ vynechal Pebble Beach kvůli rodině, nastoupí až na Genesis Invitational
Mickelson už hrál proti golfistům devíti dekád. Na Pebble Beach ale vyhořel
Čtyřpat ze čtyř metrů? Lashley by se na šestnáctce nejradši neviděl
Golfová hřiště ČR
Sníh je pryč. První hřiště se opět otevírají. I Beřovice
Hraje se i na Hluboké. Zatím na zimní greeny
Členství plné výhod od 1 500 Kč v GK Brno-Žabovřesky
V Hořehledech dětské tréninky již od 29. března
Loreta Pyšely hlásí novou vodní plochu
Kynžvart se promění. Bude přívětivější
Roční členství Swing 2021 v Pyšelích s bonusem
Golf, nebo běžky v Berouně. Podle počasí
Na Černém Mostě se hraje na mix devíti jamek
Změny v Poděbradech: nové tři zahajovací jamky
V Hodkovičkách si v zimě zahrajete 11 jamek
Kácov ve tří-devítkovém rytmu
Bestgolf hledá posilu!
Ypsilon aneb Thousand Oaks
Herně i cenově přátelská Líšnice
Vouchery 1fee2hráči na rok 2021 již v prodeji a s nimi i zvýhodněné balíčky
Toulky Karlovarským krajem aneb Ze zámku na green
Všudehrálové hlasovali o nejlepší hřiště v ČR, Ostravice Golf Resort obhájila vítězství
Nové členské balíčky v Hostivaři - green fee pro všechny
Brother
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Karat
TaylorMade
Pegas Property
butchers
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020