Golfové noviny


Eset-newsy

15. února 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Golfistka u zpovědi

„Otče, včera na golfu jsem zhřešila. Několikrát jsem zaklela a dokonce použila boží jméno nadarmo," vypočítává u zpovědi své hříchy mladá žena.
„Pověz, co bylo příčinou," vybídne ji místní farář, také vášnivý golfista.
„Na 4parové jedničce jsem zahrála drajv šlajsem přímo do stromů, míč se navíc špatně odrazil a zapadl mezi kořeny hned u kmene," začala svůj příběh golfistka.
„A tak jsi zaklela..." doplňuje ji farář.

Celý článek...
PGA Tour: Eagle jako pečeť

BergNapínavou podívanou do posledních chvil nabídl oblíbený turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am, hraný na ikonickém hřišti Pebble Beach Links. Ve finále si dlouho skvěle počínal Nate Lashley a útočil na titul. Třebaže mu na krk dýchali Berger, McNealy i Cantlay a z větší části kola byl ve hře Spieth, Lashley měl osud ve svých rukou. Vymkl se mu až na čtyparové čtrnáctce, kde nejprve neproměnil ošemetný pat do paru, při pokusu o bogey míček jen objel hrany, ale skončil mimo jamku, a naneštěstí pro Američana do ní nespadl ani pat na double bogey. Sedm úderů na šestnáctce znamenalo prakticky konec nadějí, zvlášť když neskóroval ani na tříparové sedmnáctce.

Celý článek...
Kuriozní zápis do historie. Od jediného čtyřparového esa na PGA Tour uplynulo dvacet let

hio-750Waste Management Phoenix Open patří mezi každoroční tradiční turnaje a vždy je na co se dívat. Také ovšem na co vzpomínat. Faktem totiž je, že právě tohle arizonské klání se do historie PGA Tour zapsalo jedním unikátním momentem - padl tam totiž jediný túrou oficiálně zaznamenaný hole-in-one na čtyřparové jamce! Letos od tohohle památného esa uplynulo kulatých dvacet let a okolnosti oné mimořádné rány jsou poměrně bizarní samy o sobě. Ostatně - posuďte sami.

Celý článek...
Polemiky Ondřeje Kašiny aneb Golfové poučky a teorie v praxi

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...
Proč hrát golf? Je zdravý, bezpečný, pro celou rodinu a není drahý

golf-il-rodina-750Přesvědčovat golfisty o tom, že je golf atraktivní, zdraví prospěšný a zábavný sport, to je - jak praví jedna lidská moudrost - nošení dříví do lesa. Ti, kteří golf nehrají a třeba teprve přemýšlejí o tom, že by ho vyzkoušeli, je třeba nějaké argumenty, proč ano, předložit. Naštěstí jich je víc než dost. Tady jsou ty základní...

Celý článek...
Adam Scott: Ukázkový švih

Scott APokud bychom mezi hráči či odborníky vyhlásili anketu, který z hráčů se pyšní jedním z nejlepších švihů, nepochybně se jméno Adama Scotta objeví v odpovědích nesčetněkrát. Proto vám odhalí pár klíčových bodů a poradí, jak se na ně v tréninku soustředit.

Celý článek...
Bernard Langer posiluje Tour Edge

LangLegendární golfista a dvojnásobný vítěz Masters Bernhard Langer (na snímku se zakladatelem Tour Edge Davidem Glodem) spojil svůj um se značkou Tour Edge. Už na listopadovém Masters se představil s jejich hybridem, což následně vedlo k rozšíření spolupráce. Populární Němec se stal novým členem týmu Tour Edge, turnajový debut s novým vybavením jej čeká na PGA Champions Tour 26. února, kdy se představí na podniku Cologuard Classic v Tucsonu.

Celý článek...
Srixon: Výjimečně měkký

UltraSoftUž samotný název nového míče Srixon prozrazuje, oč tu běží – UltraSoft. Již třetí generaci míčků, která je na trhu od konce září, charakterizuje měkký kontakt, jedná se také o míček s nejnižší kompresí (42) v rámci celé produktové řady Srixonu. Díky jádru s osvědčenou konstrukcí FastLayer, kdy je jádro ve středu měkčí a směrem k okrajům roste tvrdost, je z týčka delší.

Celý článek...
TaylorMade: Čistě hráčská záležitost

rada TMOceňovaná série želez TaylorMade řady P•700 přidává novinky, které potěší velmi zkušené hráče. Najdete je pod názvy P•7MB, P•7MC a P•770 a spolu se sérií P tak výrobce nabízí velmi ucelenou řadu želez, jež skvěle vypadají a pochopitelně nabízejí odpovídající výkon.

Celý článek...
Kynžvart se promění. Bude přívětivější

Kynzvart 3 750Kynžvart se řadí mezi nejhezčí hřiště v Česku, ale zároveň i mezi poměrně náročné golfové zkoušky. To se od letošní nové sezony změní. Osmnáct jamek zasazených převážně do anglického parku kolem klasicistního zámku Metternichů nabídne příjemnější a přívětivější tvář.
Naši klienti jsou především hráči s handicapem 15 až 36 a pro ně je hřiště příliš dlouhé a překážky náročné. Proto jsme sáhli k úpravám," prozradil manažer resortu Martin Mňahončák. K jakým? Zruší se se přibližně patnáct bunkerů a některé jamky se zkrátí. „Přidáme tři nová dámská odpaliště a pánská posuneme dopředu. Vše bude v provozu od začátku nové sezony," odhalil Martin Mňahončák.

Připravil: Alois Žatkuliak

Celý článek...
Roční členství Swing 2021 v Pyšelích s bonusem

Pysely-il18-750Jestli stále ještě váháte a hledáte členství na některém z domácích hřišť a přitom se nechcete zcela vázat na jediné hřiště, využijte nabídku ročního členství Swing v resortu Loreta Pyšely za 1590 Kč. Získáte nejen registraci v ČGF na rok 2021, možnost účasti ny vybraných klubových akcích a turnajích, jedno fee na 18 jamek a další výhody, ale také zajímavý bonus v podobě slevy 35% na fee do 4. 4. letošního roku.

Připravil: Alois Žatkuliak

Celý článek...
Golf, nebo běžky v Berouně. Podle počasí

Beroun-snih-750Hřiště Golf Clubu Beroun je jedním z mála v Česku s celoročním provozem. Ještě v prvním únorovém týdnu se hrálo na 18 jamek, ale po nástupu mrazivého počasí a sněhové nadílce se proměnilo doslova v běžecký areál. K dispozici byl nejprve okruh pro bruslení, ke kterému přibyla i stopa na klasiku.

Okruh vede přes jamky 7, 6, 18, opět 7 a 10 a má zhruba tři kilometry. Otevřené je i okénko s občerstvením a v nabídce je párek v rohlíku, sekaná, čaj, káva, ale nikoliv alkohol. Provozní doba je od 10 do 14 hodin, v případě zájmu se prodlužuje do 16 hodin. „Zájem běžkařů je velký. Při první lednové sněhové nadílce u nás bylo kolem stovky lidí denně," uvedl prezident Beroun GC Vojtěch Matějček. „Jakmile to ale počasí dovolí, opět se vrhneme na golf," dodal.

Připravil: Alois Žatkuliak

Celý článek...
Kulinářská expedice: Ottenstein, to je Monika, mák a šulánky

Ottenstein-club-750Ottenstein je rakouský golfový resort uprostřed polí a lesů, venkovská pohoda. Klubovna leží na nejvyšším místě hřiště, na kopci. Restauraci vládnou manželé Hettegerovi. Na paní Moniku narazíte hned, pohybuje se po restauraci od rána do večera. O manželovi slyšíte jen občas – to když právě v kuchyni klepe řízky.

Celý článek...
Hledáme obchodníka pro časopis Golf

business-meet-750Cítíte se nedocenění, přemýšlíte o změně, máte rádi golfové prostředí a milujete komunikaci? Pak bychom pro vás měli dobrý tip! Vyzkoušejte si pozici obchodníka a zjistěte, zda by se i u vás mohl stát koníček povoláním.

Celý článek...

Karat
Další zprávy
Golf aktuálně
Titleist podržel Thomase, nabídl mu účast v programu zaměřeném na menšiny
Malá Australanka má už nižší handicap, než svůj aktuální věk
Takhle pálí Mark Wahlberg. Co řeknete na švih známého hollywoodského herce?
Rána z jiného světa. Od golfu na Měsíci uplynulo už padesát let
Nesehnal hlídání? Australan vzal na hřiště manželku i šest svých dětí
Kurz na Koepku? Před turnajem 50 ku 1. Odborníci se divili už tehdy
Par s příchutí kaktusu. McIlroy předvedl ve Phoenixu parádní záchranu
Spieth svůj comeback nedotáhl, přesto zaujal. Co na to Harmon?
Dalším triumfem v Arábii se DJ dotáhl na Nicklause v počtu výher na evropské túře
Stricker sahal po titulu, mohl se stál nejstarším vítězem na PGA Tour
Další "pozitivní" test Kláry Spilkové v přípravě na LPGA
PGA Tour: Parádní Koepkův finiš
Průvan v bagu. Hole mění Day a Fowler, Koepka možná ke Srixonu
Covid? Pro golf ještě větší vzpruha než Tiger, míní Wall Street Journal
Kapitánem USA pro Prezidentský pohár bude napřesrok Davis Love III.
Hubbard předvedl patovací styl, který šokoval komentátory a pobavil fandy
34 umístění v TOP 10 bez výhry? Kdo je králem druhých míst, možná už tušíte
Kroupy v San Diegu? Profíci nevěřícně kroutili hlavami
Smůla pro Liesera, turnaj Oman Open byl odložen
Matt Every ztratil nervy, kvalifikaci zabalil už na druhé jamce
Golfová hřiště ČR
Kynžvart se promění. Bude přívětivější
Roční členství Swing 2021 v Pyšelích s bonusem
Golf, nebo běžky v Berouně. Podle počasí
Na Černém Mostě se hraje na mix devíti jamek
Změny v Poděbradech: nové tři zahajovací jamky
V Hodkovičkách si v zimě zahrajete 11 jamek
Kácov ve tří-devítkovém rytmu
Bestgolf hledá posilu!
Ypsilon aneb Thousand Oaks
Herně i cenově přátelská Líšnice
Vouchery 1fee2hráči na rok 2021 již v prodeji a s nimi i zvýhodněné balíčky
Toulky Karlovarským krajem aneb Ze zámku na green
Všudehrálové hlasovali o nejlepší hřiště v ČR, Ostravice Golf Resort obhájila vítězství
Nové členské balíčky v Hostivaři - green fee pro všechny
Sezóna 2020 na golfu? I když byla zvláštní, tak byla přece jen báječná!
Vouchery na Panoramu v online prodeji
Nezaměnitelné golfové Šilheřovice
Brother
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Pegas Property
TaylorMade
tawan
butchers
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020