Golfové noviny


20. dubna 2020 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Parádní „dojezd“

Průměrný golfista nachodí přibližně 150 kilometrů a vypije čtyři litry alkoholu každý rok.

Celý článek...
Nový termín slavkovského turnaje Czech PGA Tour: 13. – 17. července 2020

agt-2019-win-250Šestý ročník tradiční zahajovací show Czech PGA Tour za účasti nejlepších českých profesionálních golfistů musel být letos kvůli vládnímu programu uvolňování restrikcí, který povoluje zahájení provozu restaurací, hotelů i pořádání sportovních akcí až od 8. června, přeložen na 13. – 17. července 2020 (pondělí – pátek). V předcházejících pěti ročnících dokázal dvakrát zvítězit pouze Filip Mrůzek, po jednom titulu si odvezli Stanislav Matuš, Jan Cafourek a Michal Pospíšil (na ilustračním snímku uprostřed mezi Filipem Mrůzkem vlevo a Janem Cafourkem vpravo).

Celý článek...
Open Golf Series: Zahajovací turnaj v Lázních Bohdaneč posunut na pondělí 8. června!

ogs-black-250Kvůli vládnímu programu uvolňování restrikcí, který povoluje zahájení provozu restaurací, hotelů i pořádání sportovních akcí až od 8. června, jsme byli nuceni posunout zahajovací turnaj v Lázních Bohdaneč až na první povolený termín – to je pondělí 8. června. Teď už záleží jen na vás, zda si uděláte čas.

Celý článek...
Jak hrát na úpravu hendikepu i za současného omezeného provozu

ilustrace-GMAno! Podle nových Pravidel pro hendikepy jsou nesoutěžní výsledky hendikepově přípustné pro všechny hráče, tedy bez jakéhokoli hendikepového omezení. To samé pak platí pro výsledky na 9 jamek. Je však potřeba dodržovat pokyny Hendikepové a normovací komise ČGF, které jsou uvedeny níže.

Celý článek...
Změny ve sportovním kalendáři ČGF a zmrazení žebříčků

il-kvety-250Po zrušení všech dubnových turnajů zveřejnila Sportovní komise ČGF i změny týkající se měsíce května, ve kterém dochází jak k rušení termínů, tak odkladům. S výjimkou jamkového šampionátu, pro který se hledá vhodný termín, se zrušily všechny individuální turnaje a také – s výjimkou třetí ligy - první dvoukola týmových soutěží.

Z důvodu chybějící možnosti hrát turnaje bylo rozhodnuto o „zmrazení" žebříčků ČGF. Až do odvolání tak budou započítávány všechny výsledky od 11. března 2019 a nikoli jen výsledky za posledních 52 týdnů, jak uvádí Žebříčkový řád ČGF.

Celý článek...
Věčně druhý golfový páv. Odešel Doug Sanders

Doug-Sanders-Reuters-250Golfový svět ztratil během letošních velikonočních svátků další svou výraznou osobnost: v Houstonu totiž v neděli 12. dubna zemřel bývalý vynikající americký golfista Doug Sanders, profesionál proslulý nejen svými výkony na hřištích, ale také výstředními modely oblečení, kvůli kterým se mu často říkávalo „peacock of the fairways", tedy páv fairwayí. Měl také smůlu v promarněných šancích na majorová vítězství, hned čtyřikrát totiž skončil na turnajích velké čtyřky na druhém místě, a triumf si tam nikdy nepřipsal. Během kariéry nicméně nasbíral úctyhodných dvacet vítězství na PGA Tour.

Celý článek...
GC Weitra aneb Až se otevřou hranice, sem se vyplatí zajet!

Weitra-il-250A nejen proto, že tu pět dní v týdnu platí vouchery časopisu Golf 1=2! Jedno z tradičních rakouských hřišť Golfclub Weitra vloni oslavilo třicáté výročí od otevření velkou přestavbou klubovny, novou restaurací a řadou vylepšení hřiště i strojového parku.

Celý článek...
Prestwick: Místo, kde se rodilo Open

Prestwick-250Open Championship, mimo Britské ostrovy známé též jako British Open, turnaj patřící mezi největší golfové podniky, který každoročně láká ty nejlepší hráče světa, toužící dotknout se poháru pro vítěze, přitahuje tisíce návštěvníků a další miliony diváků u televizních obrazovek. Vloni se teprve podruhé v historii a po bezmála sedmi dekádách vrátil do Severního Irska... My se ale vydáme ještě dál proti proudu času a pak zase zpátky do přítomnosti, abychom společně navštívíli místo, kde se nejstarší major zrodil. Není to svěží mořský vzduch, co ono hřiště dokonale obklopuje. Celá osmnáctka se totiž topí v závoji tkaném z ryzí legendy. Těšte se na kotel hrozící co chvíli vybouchnout pod návalem atmosféry, jež na vás dýchá od úvodní až po heroickou závěrečnou jamku. Golf v epickém měřítku, přesně takový se servíruje v Ayrshire na západním pobřeží Sktoska, v Prestwicku.

Celý článek...
Jindřichův Hradec se představuje

Jin-Hradec-il-250Jindřichův Hradec patří mezi nejvzácnější historická sídla, kde i v současné době dýchá na návštěvníka minulá sláva jeho obyvatel. Historický význam města je doložen mnohými dokumenty, a tak je zřejmé, že v dějinách sehrálo město samotné i jeho majitelé velmi důležitou úlohu.

Celý článek...
Kšírovka hlásí: Máme otevřený driving range i golfovou akademii

KsirVládní výjimka o zpřístupnění venkovních sportovišť otevřela některé golfové areály, mezi prvními otevřenými je i brněnská Kšírovka. „Máme otevřená v omezeném provozu veškerá venkovní sportoviště, to znamená, že je nutné dodržovat základní opatření, jako jsou rozestupy, nošení roušek či individuální sportování. Zatrénovat si klienti můžou na puttingu, v chipping zóně i DR. Odpalujeme z podložek i trávy. Zahrát si návštěvníci mohou také fotbalgolf nebo minigolf," uvádí Pavel Zeman.

Celý článek...
Seznamte se s Golfovým klubem Brno-Žabovřesky

gkbza-250I když by se mohlo zdát, že si prostřednictvím Kaskády a Austerlitzu rozdělili Brno mezi sebe dva velkokluby, není to tak úplně pravda. A nejde jen o nějaký pochybný underground, ale plnohodnotné alternativy. Nevěříte? Tak posuďte sami. Třeba na pestrosti členských variant! Zatímco velkokluby si vás ročním poplatkem doslova připoutají ke své „boudě", bývá – jako ve všech oborech lidské činnosti - charakteristickou vlastností těch menších především volnost a svoboda.

Celý článek...
Nevěřte mýtům o nehybné hlavě

Hlava klidVe všech oborech mezilidské komunikace existuje nebezpečí, které lze definovat slovy: Nezáleží na tom, co vy říkáte, ale na tom, jak to ostatní slyší. Tento problém vždy kontaminoval golfovou výuku a bylo a je jen málo trenérů schopných žákům předávat přesně tu myšlenku, kterou sdělit chtěli a měli. A asi ještě méně těch, kteří jsou natolik svědomití, že soustavně ověřují, zda žačka či žák chápou správně jejich slova.

Celý článek...
Cleveland: V přední linii

FrontlineZnačka Cleveland si pozornost vysloužila především díky výrobě špičkových wedží RTX, jejichž čtvrtá řada už s úspěchem koluje světem. Na trh přišli i s tolerantnější podobou wedge CBX, na následujících řádcích vám ale představíme jinou novinku – řadu patrů Frontline, které dle zasvěcených osob vznikaly revolučně. Cleveland jde hrdě v čele.

Celý článek...


KOMERCE

Specially Yours od Moët & Chandon

moet-250Šampaňský dům Moët & Chandon představuje speciální dárkové balení „Specially Yours" svých ikonických lahví Moët Impérial a Rosé Impérial. Nabízí tak luxusní dárek na míru, který promění chvilku obdarování ve skutečný moment oslavy. Lahev ikonického šampaňského Moët Impérial můžete nově darovat ve speciálním dárkovém kovovém boxu luxusní zlaté barvy. Pro milovníky varianty rosé si Moët & Chandon přichystal kovový box v růžové barvě skrývající ikonu Rosé Impérial. Obě varianty dárkového balení je možné personalizovat.

Celý článek...
Systém ARTAS – budoucnost vlasové transplantace

Clinical MuDr Horackova 250Budoucnost chirurgie spočívá v roboticky asistované operaci. Robot je přesný, neunaví se, nechybuje. Robotické operace ledvin, močových cest nebo prostaty jsou již na denním pořádku, nyní máte jedinečnou možnost podstoupit i transplantaci vlasů pomocí robota. Systém ARTAS je nejmodernější a zároveň nejžádanější technologií v této oblasti. Doba jde kupředu a my jdeme s ní, přijďte se přesvědčit.

Celý článek...
OGS
Další zprávy
Golf aktuálně
Else nahradí příští rok na Prezidentském poháru Immelman
Reedův kedík na břiše dráždí fanoušky i odborníky. Je to proti pravidlům?
Podzimní Masters řeší vstupenky, část se jich možná vrátí do prodeje
Bývalé golfové hvězdy v karanténě: knihy, pečení nebo zahrádka
Co děti? Finau líčil, jak si šel Tiger za výhrou na Masters
Koepka posiluje tak, aby měl na dohled své čtyři trofeje z majorů
Ve Skotsku už kvůli koronaviru odpískali celou letošní sezónu
Vzpomínky na Masters 2019? Vzkaz pro Tigera i zkoušení saka
Poslední místo na Masters urval se štěstím McDowell
Crenshawovi pokazila pandemie připomínku druhého triumfu na Masters
Ryder Cup? Hráče pro Evropu si klidně vyberu sám, říká Harrington
Co svačí na hřišti hvězdy? Banánový sendvič i sušené hovězí
Mohou se hrát nesoutěžní výsledky i za současného omezeného provozu?
Bývalá světová jednička nabízí videolekce na sociálních sítích
Městský Driving Range v Brně-Žabovřeskách v provozu o 9. dubna!
Odložené Tokio by mohlo pomoci Tigerovi, shodují se experti
Majory znají náhradní termíny, jeden z nich byl ale pro letošek zrušen
Kdy se opět mohou rozjet přední světové túry? Zatím platí květen a červen
McIlroy, Thomas a Horschel se doma předhánějí na rotopedech
Klání USA a Británie bude až v roce 2021, Curtis Cup se odkládá
Golfová hřiště ČR
Jindřichův Hradec se představuje
Kšírovka hlásí: Máme otevřený driving range i golfovou akademii
Driving Range v Brně-Žabovřeskách opět v provozu
Hořehledy děkují
Kšírovka otevřena v omezeném provozu
Panorama Golf Resort informuje o otevření svého resortu i pravidlech provozu
Buď Golf Hero!
Jiří Kapeš: Z Kaskády nikdy nebude letiště
Černý Most: Tipněte si, kdy otevřeme golfové hřiště a vyhrajte hru zdarma
Golfové hřiště není park aneb Výklad vládního usnesení o uzavření sportovišť
Kaskáda otevírá celé hřiště
Dětské tábory Golf Konopiště 2020 zveřejnilo termíny
Nevíte, kam s dětmi? Hořehledy nabízí řešení!
Nabídka členství v Královském GC Malevil
Ve Slavkově se hraje na letní greeny
Chytrá Golf Sezónka aneb Hit sezóny právě přichází
Mstětice za jarní ceny!
Vzkaz z Hořehled: Otevíráme, přestože jsme nezavřeli
Slapy zdraví po zimní pauze
World Golf Awards: Kaskáda opět ve finále
casopis g4
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Berndorf-2020
golf-sezonka
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020