Golfové noviny


12. srpna 2019 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Ztracené město

Tým archeologů pátrá měsíce hluboko v amazonské džungli, když se snaží nalézt známky Ztraceného města. Dlouho nemohou na nic najít, ale jednoho dne narazí na něco, co by mohli považovat za nález století. Postupně odkrývají vlnící se dráhy s obřími kameny označujícími jamky a zjišťují, že objevili dávné golfové hřiště.
Jen si to představte, starobylé kmeny hrály golf! Veškeré pochyby rozptýlily kresby lidských postav používajících primitivní prototypy golfových holí. Archeologové přitom vědí, že kmeny si veškeré legendy a příběhy předávaly ústně, a proto se rozhodli vyzpovídat místní členy kmene. K jejich překvapení se dochovaly příběhy o předcích, kteří podstoupili každodenní rituál s holemi a míči..., dokud nedošlo k tragédii.

Celý článek...
PGA Tour: V napínavé koncovce rozhodl Reed

Reed TrustPatrick Reed zvolil zajímavý recept, aby uspěl na Northern Trust – vybral si třítýdenní volno, přičemž celých deset dní v kuse na golfovou hůl nesáhl. Když se jej novináři ptali, kdy naposledy něco takového udělal, s úsměvem odpověděl, že v roce 1990. Tehdy se narodil...

Celý článek...
Inzerce
Tituly z MMČR na rány pro Hanu Ryškovou a Leona Breimera

mcr-winners2-250Letošní MMČR ve hře na rány se odehrálo 7. – 10. srpna v Karlových Varech a novými mistry se po skvělých závěrečných kolech stali Hana Ryšková a v mužské rozehrávce si skvělým chip-inem do eaglu zajistil zlato Němec Leon Breimer.

Celý článek...
Ne, trenér nám to nekazí aneb V pražském Motole proběhl Kids Pro-Am

kids-pro-am-250Turnaj Kids Pro-Am se odehrál v sobotu 10. srpna na devítijamkovém hřišti Golf Clubu Praha. Ve formátu Texas Scramble nastoupilo devět týmů, složených z jednoho profesionála a tří mladých amatérských hráčů, či v případě mariánskolázeňské skupiny Oldřicha Nechanického výlučně tří hráček (na snímku). Profesionálové se mohli zapojit do hry až od druhé rány, s výjimkou tříparové osmičky, kde soutěžili o Nearest to Pin.

Celý článek...
Sedinská pohádka s nejlepším koncem pro Michala Hřičiště a Renatu Zezulkovou

ogs-sedin-2-250Ve středu 7. srpna přivítalo hráče Open Golf Series pohádkově krásné, upravené a šťavnatě zelené hřiště ve slovenském Sedinu a nejčastější společný komentář zněl: „Neuvěřitelné!" Slepá ramena Malého Dunaje ale dokáží zázraky, a tak suché a teplé počasí hřišti jen prospívá. Ovšem i tady se soutěžilo, a to hned ve dvou kategoriích. Tu elitní ovládl Michal Hřičiště, té druhé dominovala Renata Zezulková (na ilustračním snímku). Gecco Nearest v hodnotě 363 cm získal Petr Sýkora. 

Celý článek...
Skutečně se stalo aneb Spočítáte to správně?

ilustrace-cislaHráč na 3parové jamce zahrál svou první ránu do vody (trestné oblasti) a pro další postup se rozhodl využít dropovací zónu. V ní svůj míč postavil na týčko a míč odehrál. Když byl upozorněn spoluhráči, že v dropzóně se netýčkuje, spustil v dropzóně druhý míč (tentokrát podle pravidel), míč odehrál na green a tento míč jedním patem dohrál do jamky.

Celý článek...
Ranař Maurice Allen přepálil jako první Niagarské vodopády

allen-250Další unikátní výkon do své sbírky rekordů si minulý týden připsal známý golfový ranař Američan Maurice Allen: povedlo se mu totiž jako prvnímu na světě odpalem přepravit golfový míček z Kanady do USA - ovšem přes Niagarské vodopády! Allen není v podobných disciplínách samozřejmě žádným nováčkem, kromě jiného si už loni připsal titul světového šampióna na Long Drive Championship, kde předvedl monstrózní odpal dlouhý plných 393 yardů, tedy téměř 360 metrů. Vzdálenost z kanadské strany niagarských vodopádů na tu americkou by mu tedy teoreticky neměla činit zásadní problém, protože činí zhruba 350 yardů. Ale...

Celý článek...
Tiger Woods: Jak uspět na greenu

Woods puttV době, kdy byl Tiger Woods na vrcholu, nikdy neminul pat, který „musel" proměnit. Dokládá to i statistika, podle které v letech 2004 až 2008 jeho průměrná vzdálenost odehraných patů, tedy celková vzdálenost patů proměněných v turnaji, byla o metr a půl lepší, než činil průměr na Tour. Čím byl výjimečný? Perfektním postojem, kdy se dokázal kompletně postavit kolmo, zejména to platí pro předloktí a šaft – jako by tvořily jeden celek, jednu prodlouženou linii.

Celý článek...
Puma: Věčný odkaz

Puma PalmerLegendární Arnold Palmer tu navždy bude s námi. A jeho odkaz pravidelně připomínají i Puma a Cobra ve svých speciálních kolekcích. Díky nim mu vzdává hold i Rickie Fowler. A není důvod, proč byste tak nemohli činit i vy. V nabídce objevíte čepici Arnold Palmer Snapback Cap, limitovanou edici obuvi IGNITE PROADAPT nebo bag Cobra x Vessel. Všechny výrobky opatřili ikonickým Palmerovým logem v podobě deštníku.

Celý článek...
Moravskoslezský kraj je nejenom golfovým rájem

MSK uvodni-foto-250Moravskoslezský kraj oplývá nejen překrásnou přírodou pohoří Beskyd a Jeseníků, ale známý je především svými technickými památkami. Nejvyšší hora Moravskoslezského kraje je Praděd (1492 m). Je zde řada lyžařských středisek, síť běžkařských tras a cyklostezek. Rozprostírají se zde Horské lázně Karlova Studánka, kde se léčí problémy dýchacího ústrojí. Bylo prokázáno, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Golf má v Moravskoslezském kraji dlouhou tradici. Nachází se zde velký počet golfových hřišť, patřících k nejstarším v České republice. Přijďte si zahrát golf do kraje industriálního bohatství a navštívit tak mnoho zajímavých míst.

Celý článek...
Zvýhodněná nabídka z Kácova, která platí jen do konce prázdnin

Kacov 1Od 12. do 31. srpna 2019 platí v Golf Resortu Panorama Last Minute Stay & Play nabídka, v rámci které při pobytu ve dnech mezi nedělí a čtvrtkem, máte za super cenu 3 200 Kč jednu noc v Panorama Hotelu se snídaní, 2 dny neomezeného golfu s buggy, vstup do whirlpoolu a 2 dny volného vstupu na naše nová sportoviště.

Celý článek...
Už jste navštívili golfové muzeum na Ypsilonce?

ypsilon-muzeum-250Genezi nápadu umístit muzeum do areálu golfového hřiště vysvětluje Petr Pastrňák, ředitel resortu Golf Club Liberec takto: "Ten nápad vznikl někdy před rokem, kdy za mnou s tímto přišel Víťa Hoffmann a chtěl mi představit svoji sbírku. Já tomu příliš nevěřil, ale měli jsme na Ypsilonce málo používané patro, tak jsem využil jeho pozvání podívat se k němu domů. Návštěva se nakonec protáhla asi na čtyři hodiny. Když jsem viděl, co všechno má a jak fundovaně o tom dokáže vyprávět, začal jsem tomu nápadu věřit a osobně ho podporovat. Výsledkem je, že máme na Ypsilonce jedinečné muzeum, které má navíc potenciál se dál rozvíjet."

Celý článek...
Na Kaskádě si můžete otestovat nejnovější hole z rodiny T-Series

Titleist TS Hybrids 250Před několika dny dorazila do fitting centra na Kaskádě žhavá zásilka ze společnosti Titleist. Obsahovala fittingové komponenty, díky kterým si můžete vyzkoušet nová železa modelové řady T100, T200, T300 a hybridy TS2 & TS3.
Hole z rodiny T-Series zastupují zcela unikátní přístup inženýrství k vývoji a výrobě želez. Díky průlomové technologii poskytují tak vyvážený poměr mezi sílou a výkonem, kterého se inženýrům společnosti Titleist doposud nikdy nepodařilo dosáhnout.
Nové hybridy pak kombinují rychlost a délku dřeva s precizní technologií, a právě proto jsou jedničkou na Tour.

Celý článek...
Príď si zahrať do Skalice!

Skalica il 250GGGR Skalica si pre vás pripravilo na túto sezónu skvelé akcie. Pondelky a utorky od 8:00 do 9:30 máte u nás raňajky s kávou k platenému green fee zadarmo. Táto akcia platí pre green fee na 18 jamiek, 9 jamiek pre všetky platené feečka. Môžete si tak vychutnať výhľad na ihrisko z terasy a naštartovať sa pred hrou.

Celý článek...
NEJLEPŠÍ GOLFOVÁ HŘIŠTĚ NA BALI

01-New-Kuta-Golf-250

Bali je hlavně známé svými plážemi, hinduistickými chrámy, rýžovými políčky, sopkami, ale také luxusními golfovými hřišti. Nejlepší golfová hřiště na Bali
 
nabízejí kombinaci náročných greenů a dobře udržovaných fervejí zasazených v nádherných přírodních sceneriích. Mezi nejstarší patří Handara Golf Club zasazený do deštných pralesů, v pozadí se sopkou Batur. Golfový klub Nirwana (v současnosti probíhá přestavba) zase přináší výhledy na Indický oceán a chrám Tanah Lot.
Hra na nich však není jen vizuálním zážitkem, ale také testem golfových dovedností, protože přehrát jedním úderem malou pláž a umístit míček na green, tak aby jej nestáhly útesy dolů, není nic jednoduchého.

 

Celý článek...
Morava Golf Tour 2019 opět s T-Mobile na Čeladné

nase-volba-250Letošní druhý prázdninový výjezd Morava Golf Tour bude mířit na sever, na obě osmnáctky Prosper Golf Resortu v Čeladné. Ve středu si hráči vyzkouší Old Course s tradičním partnerem naší tour, telekomunikační společností T-Mobile. Druhý den bude na řadě New Course s podporou téměř místního partnera, společností RETIGO.

Celý článek...
Kreitschberg
Další zprávy
Golf aktuálně
Kritika kvůli slow-play: metrový putt ladila Američanka minutu a půl
Za sražení golfovým vozíkem vysoudil přes tři miliony dolarů
Zemřel Gordon Brand jr., aktér slavného Ryder Cupu 1987
Tiger potvrdil starty na prvních dvou podnicích FedEx Cupu
Termínovka PGA Tour myslí i na olympiádu v Tokiu
Ženská golfová jednička zkusila lákat štěstí na žvýkačku
Výhru stvrdil junior dvanáctimetrovým puttem na poslední jamce
Na Pro-Am Legends v Bribie Island triumfoval Brit Jackson
Syn režiséra zazářil na juniorském PGA Championship, dal kolo za 60 ran
J.T. Poston vyhrál Wyndham Championship bez jediného bogey
Hole-in-one na Czech Open nákladní Tatru nepřineslo
Stejná soutěž, stejná odměna pro muže i ženy
Problémy s pomalou hrou? Zeptejte se Detryho!
Rada nad zlato: Příště musíš hrát lépe!
Mezi australské veterány se vetřel jeden Američan
Místo přípravného utkání Realu hrál golf
Ženy z Jezer míří do Extraligy
Vždyť je to jen hra
Už jste hráli golf na Bali?
Golfová hřiště ČR
Zvýhodněná nabídka z Kácova, která platí jen do konce prázdnin
Moravskoslezský kraj je nejenom golfovým rájem
Na Kaskádě si můžete otestovat nejnovější hole z rodiny T-Series
Slapy aktuálně
Dětské podzimní kurzy v Hostivaři
Kaskáda zve na degustační večer s víny Michlovský
Na Hluboké Green Fee pro hosty členů klubu za polovinu!
Už jste navštívili golfové muzeum na Ypsilonce?
Morava Golf Tour 2019 opět s T-Mobile na Čeladné
Majstrovstvá Lomnického Golfového Klubu na rany v rankingu WAGR
Grosshof – hřiště posvěcené Všudehrály
Zahrajte si všechny jamky na Kácově za jediný den!
Přijďte si zahrát do Hostivaře devítku se svými dětmi, zaplatíte za ně jen 100 Kč.
Kolo, běh a golf v Hradci Králové
Kšírovka je tu pro všechny
Business Golf & Breakfast aneb Ranní golf se snídaní a networkingem
Do Kácova už nejenom za golfem
Druhá devítka zdarma
Kořenec a voda
Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá ráj na prahu Beskyd!
Byznys
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Hlasujte s námi
Dejte svůj hlas a rozhodněte.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE
Zadejte si svůj vlastní inzerát
Golfovy bazar
Soutěžte a vyhrávejte
{mod_soutez|Mod_Souteze}
BMW x7 Straos
SmartLivin
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2019 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2019 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2019