Golfové noviny


05. srpna 2019 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Máš mě ještě vůbec rád?

„Máš ty mě ještě vůbec rád?" ptá se manželka svého chotě, který se obléká na golf a dodává: „Každou volnou chvíli trávíš na golfu a když o něčem mluvíš, jde o golf. Vsadila bych se, že už si nepamatuješ ani datum naší svatby..."
„To znám náhodou úplně přesně, bylo to 21. 7. 1979 ve 12:00," otočí se ve dveřích manžel a se zasněným pohledem dodává:

Celý článek...
PGA Tour: Postonovo parádní taženíR

PostonČtyři bezchybná kola a ve finálové rundě jeden eagle a šest berdíků – takovou rukavici hodil svým soupeřům na Wyndham Championship šestadvacetiletý J. T. Poston. Zvednout ji nedokázal nikdo, a tak Američan s náskokem jedné rány před zkušeným krajanem Webbem Simpsonem slaví zisk prvního titulu na okruhu PGA Tour. „Gratuluju mu, hrál dnes fenomenálně," vysekl vítězi poklonu Simpson a dodal, „jsem za něho rád, je to mladý talent a příjemný spoluhráč."

Celý článek...
Inzerce
Na ženském British Open se nejvíce radovala Japonka Shibuno

Shibuno-Trophy-250Pro dvacetiletou Hinako Shibuno byl ženský major AIG Women's British Open, který se hrál 1. – 4. srpna ve Woburnu, nejenom prvním turnajem z kalendáře LPGA, ale prvním turnajem mimo Japonsko vůbec. A to zářivější je její vítězství, ke kterému ji dovedla kola 66, 69, 67 a 68, celkem 270/-18. Jen o ránu méně měla stříbrná Američanka Lizette Salas.

Celý článek...
Czech Open 2019 ovládl Cafourek, nejlepším amatérem Vítek Novák

Jan-Cafourek-co-250Po šesti letech snažení jsem konečně dobyl berounskou tvrz, s úlevou komentoval Jan Cafourek své vítězství v 6. ročníku Czech Open, které se odehrálo v Berouně 1. - 4. srpna. Český profesionál zvítězil s celkovým skóre -21 a zůstal tak jedinou ránu za rekordním výsledkem Filipa Mrůzka z loňského roku. Na druhé místo se vyšvihl Slovák Páleník, který zůstal pět ran za vítězem, a o třetí příčku se podělili Srb Mihailo Dimitrijevič a Vítek Novák se skóre -15. Novák se tak stal nejlepším amatérem a zároveň vytvořil nový rekord turnaje ve skóre amatéra.

Celý článek...
Czech Ladies Challenge: vítězí Finka Nuutinen, v první desítce čtyři Češky

nuutinen-250Skvělé finálové kolo Amundi Czech Ladies Challenge podtrhlo historický úspěch českého golfu na Konopišti. Stejně jako loni obsadila dělené 2. místo Tereza Melecká s 6 pod par (69-70-71) a opět byla vyhlášena nejlepší amatérkou. „Jsem spokojená, ačkoli to dnes z mé strany nebylo ideální. Moc jsem tlačila na výsledek, i když závěr se povedl," komentovala Melecká birdie na 18. jamce po ráně z fairwayového bunkeru.

Celý článek...
NEJLEPŠÍ GOLFOVÁ HŘIŠTĚ NA BALI

01-New-Kuta-Golf-250

Bali je hlavně známé svými plážemi, hinduistickými chrámy, rýžovými políčky, sopkami, ale také luxusními golfovými hřišti. Nejlepší golfová hřiště na Bali
 
nabízejí kombinaci náročných greenů a dobře udržovaných fervejí zasazených v nádherných přírodních sceneriích. Mezi nejstarší patří Handara Golf Club zasazený do deštných pralesů, v pozadí se sopkou Batur. Golfový klub Nirwana (v současnosti probíhá přestavba) zase přináší výhledy na Indický oceán a chrám Tanah Lot.
Hra na nich však není jen vizuálním zážitkem, ale také testem golfových dovedností, protože přehrát jedním úderem malou pláž a umístit míček na green, tak aby jej nestáhly útesy dolů, není nic jednoduchého.

 

Celý článek...
Míč v bankru ležící ve stopě po zvířeti se hraje, jak leží

mic-v-bankru2-250Pokud míč leží v izolované stopě po zvířeti, nelze použít definici o abnormálním stavu hřiště a míč se musí hrát, jak leží. Do abnormálního stavu hřiště totiž patří pouze zvířaty vyhloubené díry, cestičky k nim vedoucí a související nerovnosti. Pokud zvíře (zajíc, pes, srnčí...) jen bankrem proběhne, jedná se o náhodnou nerovnost od které není beztrestná úleva (stejně tak jako od neuhrabané stopy po neukázněném golfistovi).

Official Guide to the Rules of Golf
Definitions (Animal Hole/I)

 

Celý článek...
Kvůli zapomenutému pasu čekalo čtyřicet hráček na bagy; mezi nimi i Nelly Korda

BWO-logo-250Málokdy vídaná kuriozita zpestřila tento týden čtyřem desítkám golfistek začátek letošního ženského British Open: a nutno dodat, že o takové zpestření nejspíš žádná z hráček nestála. Kvůli jedinému zapomenutému pasu totiž musela prakticky třetina startovního pole čekat na své hole a bagy. Na vině byla golfistka Lexi Thompsonová, která si zapomněla ve svém bagu svůj cestovní doklad. Potíž byla v tom, že pas tak byl společně s vybavením desítek dalších hráček už na cestě z dějiště předchozího turnaje ve Francii.

Celý článek...
Poslední letošní Pro Golf Tour v Česku se spoustou novinek

pro-golf-tour-250Celá řada novinek a zpestření čeká na profesionální i amatérské hráče golfu v závěru prázdnin na hřištích Karlovy Vary a Sokolov. První novinkou je použití dvou hřišť pro společný podnik s německou sérií Pro Golf Tour. Právě tato unikátnost umožní uspořádat netradiční pětidenní golfovou show. Krom 156 hráčů turnaje třetí evropské ligy hraného pod názvem EXTEC CzechOne Open by Atomic Drinks (23. – 25. 8.) si na své přijde ještě celá paleta hráčů dalších kategorií a výkonností. Nejzajímavější součástí programu, který by byla škoda nazvat doprovodným, je třídenní CzechOne Open by JuCad otevřený pro profesionální i amatérské hráče. Netradiční je již uspořádání cen (200.000,-) – střídají se finanční a věcné odměny – o ty věcné se postaral partner JuCad. Startovní pole vystřídá v prvních dvou dnech (tj. 23. a 24. 8.) obě hřiště, finále proběhne v neděli 25. srpna na hřišti Sokolov. ¨

Celý článek...
Ypsilonku včetně přerušení zvládli nejlépe Daniel Sedláček a Martin Jirouš

ogs-ypsilon-k2-250V pořadí dvanáctý turnaj Open Golf Series, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se uskutečnil ve středu 31. července v libereckém Golf Resortu Ypsilon. Nádherná panoramata sice na necelou půlhodinku ukryla dešťová clona, drtivá většina hráčů však turnaj dohrála až do konce. A kdo vydržel, dobře udělal. Díky titulárnímu partnerovi byly totiž tentokrát ve hře nejenom pozvánky pro vítěze na závěrečný turnaj roku na Ypsilonce, ale i poukázky na degustační 6chodové menu do vyhlášené pražské restaurace Blue Wagon. A kdo že si odvezl žolíka Gecco Nearest? Měl hodnotu 116 cm a patří Pavlu Landovi.

Celý článek...
Zjistěte, jak vyjít z komfortní zóny

1 ObrJe to nejběžnější příběh 19. jamky. Na jednom konci místnosti říká zkroušený golfista: „Mých prvních devět jamek byla dnes paráda, pak to šlo do háje a druhá devítka byla hrozná." Na druhé straně místnosti sedí další zkroušený golfista: „Dneska bych netrefil ani vrata od stodoly na první devítce, tak jsem to vypustil a najednou jsem začal hrát opravdu dobře. Ten turnaj bych vyhrál, kdyby mi to šlo na první devítce."

Celý článek...
PING: Detailní plán

Ping BlueprintI tak by se dal přeložit název letošní novinky značky PING v segmentu želez. A podtitul by klidně mohl znít: na dokonalé zničení soupeřů. Kované žiletky Blueprint se totiž stanou účinnou zbraní v rukou golfistů vyžadujících naprostou přesnost. Těch, co od holí požadují schopnost tvarovat ránu. A taková hůl vás proto musí naplnit sebevědomím. Unesou železa kovaná z karbonové oceli 8620 tyto nároky? O tom nepochybujte!

Celý článek...
Majstrovstvá Lomnického Golfového Klubu na rany v rankingu WAGR

Slov-LGK ilu-25018. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking) prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 26. do 28.júla 2019. Záujem o majstrovstvá bol enormný: na turnaji hralo 103 golfistov z krajín V4 a z toho 18 profesionálnych hráčov golfu, ktorí hrali o price money vo výške 3500€.Juraj Zvarík hneď v prvý deň zahral rekord ihriska 65 rán (PAR ihriska je 72), druhý deň zahral 67, tretí 69 - so skóre 201 rán (-15 rán za 3 dni) sa stal víťazom PRO kategórie a odniesol si za svoj vynikajúci výkon 1500€. Na druhom mieste sa umiestnil Adam Puchmelter (v roku 2017 zahral prvýkrát rekord ihriska 65 rán) s výsledkom 68/70/68, skóre 206 a price money 870€. Tretie miesto obsadil Tomáš Beck (74/77/73; skóre 224) a získal 600€. Za ním nasledoval Michal Brezovský (skóre 226) a Tomáš Jusko (skóre 229).

Celý článek...
V Piešťanoch otvoreno nové päťhviezdičkové wellness centrum

Piestany-TP-il-250Kúpele Piešťany otvorili brány päťhviezdičkového wellness-relaxačného centra, ktoré ponúka luxusnú a modernú relaxáciu v historickej atmosfére. Brány nového wellness-relaxačného centra, v časti kúpeľného domu Irma spojeného s päťhviezdičkovým hotelom Thermia Palace, sa otvorili 15. júna 2019. Investorom sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s.. Návštevníkom je k dispozícii vodný svet s vnútorným a vonkajším bazénom s termálnou vodou, priestranná veľká vírivka, ale aj saunový svet s parnou, fínskou, infra saunou, zážitkovými sprchami, sprchou s imitáciou tropickej burky, tepidáriom a odpočinkovými plochami s výhľadom do hotelovej záhrady. Celoročnú prevádzku vonkajšieho bazéna zabezpečí termálna voda a vyhrievaná dlažba v jeho okolí.

Celý článek...
Kreitschberg
Další zprávy
Golf aktuálně
Hole-in-one na Czech Open nákladní Tatru nepřineslo
Stejná soutěž, stejná odměna pro muže i ženy
Problémy s pomalou hrou? Zeptejte se Detryho!
Rada nad zlato: Příště musíš hrát lépe!
Mezi australské veterány se vetřel jeden Američan
Místo přípravného utkání Realu hrál golf
Ženy z Jezer míří do Extraligy
Vždyť je to jen hra
Už jste hráli golf na Bali?
Grosshof zve na golf s rybolovem
Zvýhodněná ranní devítka v Mstěticích
Bubba v péči mentálního kouče
Ryder Cup míří do Irska
Češi na světovém žebříčku
Golfová hřiště ČR
Majstrovstvá Lomnického Golfového Klubu na rany v rankingu WAGR
Grosshof – hřiště posvěcené Všudehrály
Zahrajte si všechny jamky na Kácově za jediný den!
Přijďte si zahrát do Hostivaře devítku se svými dětmi, zaplatíte za ně jen 100 Kč.
Kolo, běh a golf v Hradci Králové
Kšírovka je tu pro všechny
Business Golf & Breakfast aneb Ranní golf se snídaní a networkingem
Do Kácova už nejenom za golfem
Druhá devítka zdarma
Kořenec a voda
Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá ráj na prahu Beskyd!
Buďte první na greenu. Černý Most otevírá hřiště už od 6:00!
Lázně Kynžvart: Hřiště, které se zapíše do vašich srdcí...
Golf pro Zloníňany
Byznys
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Hlasujte s námi
Dejte svůj hlas a rozhodněte.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE
Zadejte si svůj vlastní inzerát
Golfovy bazar
Soutěžte a vyhrávejte
{mod_soutez|Mod_Souteze}
BMW x7 Straos
SmartLivin
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2019 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2019 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2019