Golfové noviny


24. června 2019 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Kuriózní souhra náhod?

Rozladěný sváteční golfista, který měl po tom, co utopil pár míčků ve vodních nástrahách a pěkně posekal okolní raf, už na osmé jamce 26 nad par, nervózně hledal důvod, na který by svou špatnou hru mohl svést.

Celý článek...
EPGA Tour: V Německu vítězí Ital Pavan

Pavan BMWAndrea Pavan je tuzemským fanouškům dobře známý, vloni totiž ovládl český podnik EPGA Tour na Albatrossu. V neděli přidal další triumf na nejvyšší evropské sérii, když v rozehrávce BMW International Open zdolal na druhé jamce Angličana Fitzpatricka. Rozehrávku si vynutil výborně odehraným finálovým kolem, v němž zapisoval 66 ran, o tři méně než Fitzpatrick.

Celý článek...
Czech Classic: Jako historicky první vítěz bude už navždy uváděn Vítek Novák

Czech-Classic-winners-250První ročník Czech Classic by Czech Golf Federation, hraný jako součást profesionální Pro Golf Tour, se odehrál 18.–20. června 2019 na té nejnáročnější sportovní kombinaci Golf Resortu Kaskáda. A přestože počasí nedovolilo odehrát všechna tři kola, nic nesnižuje obrovský úspěch českých amatérů, kteří obsadili první dvě místa. Jako jediný skončil po kolech 67 a 74, celkem 141/-1 Vítek Novák (Am). Druhé místo za kola 74 a 68 (celkem 142) obsadil Petr Hrubý (Am) a až třetí místo (a vítězný 5tisícový šek) získal po kolech 71 a 71 (celkem 142) profesionál Allen John. Z českých profesionálů se na Kaskádě dařilo nejlépe Ondřeji Lieserovi, který po kolech 74 a 71 (celkem 145/+3) dělil deváté místo, oceněné částkou 1 145 euro.

Celý článek...
Czech Classic zahájil tradiční Pro-Am

CC Pro-Am vinners-250Všechny profesionální turnaje mají ve svém programu turnaje kategorie Pro-Am, nebo nějaký jiný podobný formát, který umožňuje společnou hru amatérů s profesionály. Na Kaskádě se v rámci Czech Classic by Czech Golf Federation odehrál v pondělí 17. června pohodový Texas Scramble, při kterém se nemusíte celou dobu soustředit jen na svůj výkon, ale můžete si užívat špičkové výkony profesionálů doslova z první řady a dokonce občas přispět do společného výsledku podařenou příhrou nebo patem. Přesto i zde se soutěží.

Celý článek...
Hráč při cvičném švihu zasáhne míč. Jsou za to trestné?

ilustrace-hraPokud hráč při cvičném švihu zasáhne míč, nejde o ránu ve smyslu pravidel (hráč neměl v úmyslu míč trefit), a tak se vždy míč vrací na původní místo. Zda si připíše trestnou, záleží na místě, kde se tomu tak stalo.

 

 

 

Celý článek...
Tomáš Šimek: Postavte si pět pilířů

DrzeniVedly by se dlouhé a vášnivé diskuse o tom, o kolik je důležitější psychika nebo technika, ale nakonec by se golfisté shodli, že psychické a technické aspekty hry jdou ruku v ruce. Bez jejich ideální kombinace nelze podat optimální výkon. To je sice pravda, ale co to vlastně ta golfová psychologie je? Píše se někde o ní, dají se sehnat nějaké informace? Psychologií hráčů golfu se zabývám již několik let a informace si nenechávám pro sebe. Najdete je na webových stránkách www.psychologie-golfu.cz, kde vedu Emailový flight, skupinu golfistů, kteří ode mě dostávají pravidelně tipy, jak pomocí psychiky zlepšit hru. Skupina je otevřená a může se přidat každý, kdo má o zlepšení hry posílením psychiky zájem. Nejlépe se psychologie golfu dá definovat pomocí pěti pilířů.

Celý článek...
Kořenec a voda

Korenec 2019-250Loni byly problémy s vodou snad všude. Nevyhnuly se ani jednomu z našich nejvýše položených hřišť, moravskému Kořenci. Proto jsem se při první jarní návštěvě zeptal ředitele resortu Vlastimila Štefla, jak jsou letos připraveni a co plánují do budoucna.

Celý článek...
Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá ráj na prahu Beskyd!

Ropice-16-2019-250Golfové hřiště v Ropici, ležící pod úpatí Slezských Beskyd, najdete mezi Třincem a Českým Těšínem. Dominantou tohoto místa není jen linksový vzhled nádherně se vlnících fervejí, ale také pohled na nedaleký Javorový vrch. Díky své lokalitě a zvolenému místu si na své pravidelně přijdou golfisté jak z Moravskoslezského kraje a slezské části Polska, tak hráči z celé republiky i ze zahraničí. Každoročně Ropice hostí nejvýznamnější celostátní soutěže, což resort řadí jednoznačně mezi desítku nejlepších hřišť v České republice.

Celý článek...
Garmin: Luxusní hodinky s výjimečnými funkcemi

Garmin MarqZnačka Garmin představila novou řadu luxusních hodinek s označením MARQ. Řada MARQ obsahuje pět modelů zaměřených na sportovce, dobrodruhy, jachtaře, letce nebo vyznavače rychlých vozů. Každý z modelů má nejen unikátní design, ale také funkce, které v každém z oborů nabídnou plnohodnotné využití hodinek.

Celý článek...
Vyšlo sedmé vydání publikace Rakouský golf

Rakousky-golf-250Redakce časopisu Golf připravila už sedmou edici publikace Rakouský golf. V ní je velmi podrobný výběr toho nejlepšího, co může rakouský golf a hotely s ním provázané nabídnout. Příručka pomáhá vybrat ze široké a pro nás nepřehledné nabídky rakouské golfové scény to nejlepší. Je rozčleněna podle jednotlivých spolkových zemí a inzerují zde hřiště a hotely, které mají opravdový zájem o české klienty. Poprvé se objevilo několik dalších hřišť, která patří k absolutní rakouské špičce a dosud své nabídky u nás neprezentovala.

Celý článek...
Mít caddyho ve firmě? Osm důvodů, proč to dává smysl

Byznys Stochl 250Konečně klid. Konečně můžu řešit to důležité. Přejete si, aby se vám ve firmě ulevilo podobným způsobem? Aby přišel někdo s řešením dennodenních firemních problémů? Abyste se mohli soustředit na to, co je při vedení podniku skutečně podstatné? Jestli vaše odpovědi byly ano, pak caddyho ve firmě s radostí uvítáte.

Celý článek...
BMW x7 Straos
Další zprávy
Golf aktuálně
PGA Tour: Reavie kontroloval závěr
Prožijte konec školního roku v Hostivaři
Filip Mrůzek bojoval ve Španělsku
Tereza Melecká na turnaji LETAS nejlepší amatérkou
Hostivař nabízí ranní hru se snídaní a networkingem
Odstoupení z KPMG Women´s PGA Championship
Amundi Czech Ladies Challenge
Kurz pravidel v Hostivaři
Další Valašsko-Hanácká bašta tentokrát v Rožnově
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce na Grosshofu
Den žen na golfu
Nicklaus draží ikonické hodinky
Františkolázeňský Twilight
Golf pro ženy bez rozdílu věku i golfových dovedností
Golfová hřiště ČR
Kořenec a voda
Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá ráj na prahu Beskyd!
Galakoncert Festivalu Ibérica ozdobí Cristina Aguilera a Diego Guerrero
Červnové akce na Černém Mostě: Na své si přijdou malí i velcí, muži i ženy
Zahrajte si s námi 4. července Lázně Kynžvart jen za 850 Kč
Sedmá sezona na Loretě právě začala
Hořehledy v kondici!
Buďte první na greenu. Černý Most otevírá hřiště už od 6:00!
Lázně Kynžvart: Hřiště, které se zapíše do vašich srdcí...
Golf pro Zloníňany
Veřejná hodina golfu – puttování
Nové menu ve Mstětické golfové restauraci
Ve Mstěticích si vyberete!
Otevření DR Žabovřesky
Sledujte finále Masters na Panoramě
Byznys
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Hlasujte s námi
Dejte svůj hlas a rozhodněte.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE
Zadejte si svůj vlastní inzerát
Golfovy bazar
Soutěžte a vyhrávejte
{mod_soutez|Mod_Souteze}
Antonie
SmartLivin
Telč
gaggenau
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2019 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2019 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2019