Golfové noviny


02. srpna 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Nevěřte doktorům

Víte, proč Seve Ballesteros nevěřil doktorům? Protože tvrdil, že jsou úplně stejní, jako golfoví trenéři!

Celý článek...
DP World Tour: Sean Crocker králem St. Andrews

Crocker-getty-750Krátce po The Open se golfisté do St. Andrews vrátili znovu, tentokrát na hřiště Fairmont St. Andrews, aby změřili síly v rámci podniku Hero Open. Ten se proměnil v představení jednoho muže. Sean Crocker sice zvítězil jen o jedinou ránu, avšak do čela vystoupal po první rundě a od té doby už své vedoucí postavení nikomu nepustil.

Celý článek...
titleist-avx
Extraligové tituly obhájili muži GC Brno a ženy Beskydského GK

gcbrn-750Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno (na snímku) a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!

Celý článek...
Stenson zběhl k LIV Golf, rydercupový tým Evropy je bez kapitána

stenson-750Šuškalo se o tom už delší dobu a minulý týden se zvěsti potvrdily: švédský veterán Henrik Stenson ohlásil přestup z PGA Tour ke konkurenční sérii LIV Golf Invitational. Což o to, ostřílený šestačtyřicetiletý golfista dává věkem a - při vší úctě - ne právě špičkovou výkonností z poslední doby v soupisce šňůry Grega Normana docela smysl, má to ale jeden důležitý háček. Stenson byl totiž před časem jmenován kapitánem evropského týmu pro Ryder Cup 2023 a jak se ukázalo, pro slavnou týmovou soutěž je angažmá u LIV Golf zásadní překážkou.

Celý článek...
Víte, jaký jediný sport se dosud hrál na Měsíci?

shepard-golf-750Jakmile lidstvo vkročilo na povrch Měsíce, bylo jen otázkou času, kdy prvotní nadšení vyprchá a astronauty přestane bavit stále dokola jen zaznamenávat data a sbírat vzorky. Potřebovali se i odreagovat a Alan Shepard to i realizoval. Na Měsíc si přivezl jeden ze svých oblíbených pozemských koníčků – golf.

Celý článek...
titleist-ts
Melichovou na Scottish Open zastavil cut

Melichova-Jana-Annie-750Česká golfistka Jana Melichová skončila druhý hrací den na Scottish Open v paru, ale celkové skóre +2 jí s největší pravděpodobností na cut stačit nebude. Melichová v konkurenci necelých 150 nejlepších golfistek na světě uzavírá v průběžném hodnocení elitní stovku. "Myslím, že mi na postup nakonec budou chybět asi dvě rány," predikuje jediná česká hráčka na turnaji.

Celý článek...
OGS 2022: V České Lípě zazářili Jiří Polák, Jakub Krňák a František Holub, perfektní hřiště a catering si ale dosyta užili všichni

ogs-lipa-k2-750V pořadí třináctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 27. července na dokonale vyladěném a přátelském hřišti v České Lípě. Ferveje zelené a měkké jako koberec doplňovaly hladké pevné greeny doslova vybízející ke skórování. A hráči toho dokázali využít, vždyť více než polovina z nich dokončila turnaj se 36 a více stablefordovými body. Hrálo se ve třech kategoriích, které navzdory početné dámské účasti tentokrát opanovali výhradně muži: Jiří Polák, Jakub Krňák (na snímku uprostřed) a František Holub.

Celý článek...
Marcela Pavlíková: Golf jako výzva v místě, kde lišky dávají dobrou noc

Pavlikova-Marcela-750Krajina na Vysočině dokáže vzít za srdce. Okouzlit. Kam oko dohlédne, mírné kopečky, lesy, jezera a rybníky. A když se do takové krajiny povede umně zasadit 18 golfových jamek, zjihne i oko golfistovo. Přesně to platí bezezbytku pro golfový resort Telč. A to i přesto, že tohle hřiště pořádně prověří golfový um každého hráče. Ostatně i manažerka resortu Marcela Pavlíková, se kterou jsme si povídali, připouští, že hřiště v Telči je pro všechny, kdo mají rádi výzvy.

Celý článek...
Rory McIlroy: V hlavní roli instinkt

RoUčíte-li se techniku patování, která bude vhodná právě pro vás, je potřeba zohlednit dvě věci. Tou první je vyslat míč po křivce, kterou jste si zvolili, druhá spočívá v dobré kontrole rychlosti. A také se tolik nezaměřujte na techniku, spoléhejte na přirozený instinkt. Je to podobné jako při nadhazování míčku v baseballu nebo při střelbě v basketbale – také se soustředíte na cíl, aniž byste v tu chvíli přemýšleli o technice. Abyste si na greenech počínali úspěšně, zkuste se držet tří uvedených doporučení.

Celý článek...
Srixon a jeho tři sety želez

ZX4 SriLetos máte u Srixonu k výběru hned tři sety želez. Kompaktní ZX7 vypadají parádně, nabízejí odezvu typickou pro žiletky, současně přinášejí větší kontrolu a více rychlosti. Úzká horní hrana i spodek lahodí oku, spodek ve tvaru V hladce prochází povrchem. Progresivní přístup k drážkám zaručuje více spinu u skórovacích holí. Wolfram ve špičce napomohl stabilitě.

Celý článek...
Cesty Rakouskem aneb Diamond Forever

Rak-Diamond-ilu2-750Rakouský Diamond Country Club Atzenbrugg se rozrůstá. Jedinečné mistrovské hřiště, luxusní apartmánový hotel, velmi dobré jídlo a přátelské zacházení celého týmu. Je spousta důvodů, proč si tady udělat pár dní dovolené. A teď přibyly ještě další. Každé jaro, než rozkvetou sněženky, sedíme nad kalendářem a časopisy. Otázkou není kam, nabídka je nepřeberná, ale kam kdy. Člověk se nechce vzdát zopakování zážitků z míst, kde se mu líbilo, a zároveň touží objevovat něco dalšího. Kalendář však není nafukovací. A každý má pár stálic, které nevynechává.

Celý článek...

Mstetice
Další zprávy
Golf aktuálně
Další vlna. K LIV Golf odchází Kokrak, Howell III. i známý zámořský komentátor
Lowry trolil na sítích Justina Thomase, fandové se bavili
Pohroma pro golfisty! Na letišti uvázly tisíce ztracených bagů
Ve čtyřiceti debutoval na PGA Tour! Jak se Američanovi dařilo?
Vrátil se na PGA Tour po pěti letech. 77 ran? Nikdy jsem nebyl štastnější
Málem voda, pak úplně voda. Finau přesto bral výhru, přivolal mu ji Faldo
Divoká finálová jízda na dámském majoru. Čtyřpat a pak série berdíků
Divačka zvedla míček po ráně Nelly Korda. To se nesmí, divila se pak
Golfové Scottish Open plné hvězd s Janou Melichovou v přímém přenosu na O2
Bývalý tenista Fish neprošel cutem, ostudu ale na 3M Open neudělal
Golfová hřiště ČR
Marcela Pavlíková: Golf jako výzva v místě, kde lišky dávají dobrou noc
Zahrajte si golf s výhledem na Sněžku
Vyzkoušejte golfový balíček v Alfrédově
Hratelné, přívětivé a kvalitní hřiště. Vítejte na Loretě
Prázdninová akce Buggy gratis v Kynžvartu
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Garmin
dobrouč-2
Vincentka 2
rg-2022
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020