Golfové noviny


25. července 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne aneb Když máte důvod

Petr si šel po delší době zahrát kolečko s místním farářem, a tak si umínil, že se bude víc hlídat ve vyjadřování svých emocí. Jenže jako naschvál se mu moc nedařilo a téměř každou druhou ránu nějakým způsobem zbabral. Chvíli v sobě sice vztek dusil, nakonec mu ale trpělivost došla a on si vydatně slovně ulevil.
Farář k němu s nevolí vzhlédl a říká: „Petře, Petře, všimněte si, že ani nejlepší golfisté taková slova nepoužívají!"

Celý článek...
LPGA Tour, LET: Napínavá bitva o čtvrtý major

Brooke EvianPrvní dvě kola zvládla Brooke M. Henderson parádně, což se nakonec ukázalo být rozhodující. Některé ze soupeřek totiž zahrály ve finále Evian Championship, čtvrtého z pěti dámských majorů, velmi dobře, ale Kanaďanka nakonec i díky výbornému finiši donesla náskok jedné rány před Sophií Schubert. Tu tak musí hodně mrzet jediné bogey z finálové rundy, kterým své kolo odstartovala...

Celý článek...
Kousková po neskutečném obratu slaví první profesionální výhru

kouskova-letass-750Golfistka Sára Kousková si připsala své druhé vítězství na okruhu LETAS, druhé nejvyšší ženské evropské profesionální Tour. Na turnaji Santander Golf Tour Malaga zvítězila o jedinou ránu před Italkou Virginií Cartou a na svůj účet si připsala 6.400 euro.

Celý článek...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanislav Matuš

cogt-kunka-750Vítězi 3. turnaje Czech Open Golf Tour, který se odehrál 22. – 24. července na Kunětické Hoře, se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze...

Celý článek...
Džbán cestoval letadlem. Smith po výhře na Open zkoušel, kolik se do trofeje vejde piv

Smith-Cameron-Open-750Kolik piv se asi tak může vlézt do Klaretového džbánu, slavné trofeje za vítězství na britském Open? Cameron Smith, který minulý týden ovládl jubilejní 150. ročník legendárního turnaje, to ověřil za vás. Australský golfista už na tiskovce po svém triumfu mluvil o tom, že ho tahle otázka vždycky zajímala, takže fanouškům na sociálních sítích později dodal správnou odpověď i s videem.

Celý článek...
Hratelné, přívětivé a kvalitní hřiště. Vítejte na Loretě

Haina Jan 750Deset let uteče jako voda. Platí to i pro golfový resort Loreta Pyšely. Na jednu stranu se může zdát, že tohle hřiště z dílny Keitha Prestona v nádherné posázavské krajině je v nabídce českých golfových hřišť jen krátce, na druhou se zdá, jako by hřiště na dohled od Pyšel stálo odjakživa. V každém případě se místní osmnáctijamkové hřiště řadí k tomu nejlepšímu, co se v Česku nabízí. Je zatím hodně práce a úsilí. Kolik? Nejen na to nám odpovídal výkonný ředitel Loreta Pyšely Jan Haina.

Celý článek...
OGS 2022: Kácovské peklo nejvíce svědčilo Miloslavu Dlouhému, Aleši Opletalovi a Boženě Janotkové

ogs-kacov-k3-750V pořadí dvanáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se – navzdory pekelné výhni – odehrál za podpory společnosti Vincentka ve středu 20. července ve vyhlášeném Panorama Resortu v Kácově. A kdo zde byl, nezapomene. Perfektně připravené hřiště, dokonalá kuchyně, milý personál... a to teplíčko! Klobouk dolů před všemi, co došli a poklona k tomu všem třem šampiónům vypsaných kategorií: Miloslavu Dlouhému, Aleši Opletalovi a Boženě Janotkové (na snímku uprostřed).

Celý článek...
Prázdninová akce Buggy gratis v Kynžvartu

Kynzvart 3 750Když letní prázdniny, tak zajímavé golfové akce. To platí i pro golfový resort Kynžvart, kde připravili na místním hřišti zasazeného z velké části do zámeckého parku pro hráče akci Buggy gratis. Stačí si koupit dvě green fee na osmnáct jamek a dostanete k tomu bugy zdarma. Žádné tahání bagu na zádech, nebo tlačení vozík po členitém kynžvartském hřišti. Cena balíčku je 2500 korun a akce platí celé prázdniny až do konce srpna a od pondělí do neděle.

Celý článek...
Golf mezi horami a mořem

it albarella 750Ať už se rozhodnete pro prodloužený víkend nebo si dopřejete celý týden, Benátsko na severu Itálie (Veneto) má co nabídnout: skvělá golfová hřiště, kulturní zážitky, pověstnou gastronomii a vína. Navíc tu najdete pověstná lázeňská střediska, protože se to tu hemží termálními prameny. Tentokrát jsem zvolila kouzelnou krajinu termálních lázní v Euganských horách, které obklopují Padovu a Vicenzu v severovýchodní Itálii. Benátsko má pět milionů obyvatel a dělí se na sedm provincií. Hlavním městem jsou Benátky. Benátsko ovšem sahá i do hor: Dolomity ho lemují na severu a na západě ho ohraničuje Gardské jezero a údolí řeky Mincio.

Celý článek...
Tvrdá dřina uchopená měkce

cpxVětší měkkost a „lepkavost" gumové složky, nový vlastní design zvyšující pohodlí a pomáhající dosáhnout lepšího výkonu. To je v kostce nový grip Golf Pride CPX. Jedná se o nejměkčí grip, jaký tento výrobce uvedl na trh. Právě kombinace extrémní měkkosti s novou technologií přináší výbornou odezvu při odehrání míčku. „Spojení rukou s myslí je v golfu kritické," zdůrazňuje prezident značky Jamie Ledford. „Jsme proto tímto modelem nadšeni, protože nový design a ultraměkká gumová komponenta toto spojení posouvají na novou úroveň. Každý, kdo CPX vyzkouší, okamžitě pocítí rozdíl."

Celý článek...
Víte, proč a odkdy jsou na golfových míčcích důlky?

ilu-dimply-750Možná to už dnes ani lidé, kteří hrají a mají rádi golf, nevědí, ale v dávné golfové minulosti byly golfové míčky zcela hladké. Až v roce 1905 přišel hloubavý anglický inženýr jménem William Taylor na to, že hladké být nemusí a přesto budou léta dál. Tehdy vymyslel dimply, tedy důlky na míčku, které vlastnosti míčků změnily poměrně zásadně.

Celý článek...
Déčko

SluncePoslední dobou je vitamín D velmi populární, tak se na něho podíváme více do hloubky a odhalíme, co je vlastně zač, jak v našem těle působí, jak ho tělo získává, jaké procesy ovlivňuje, příznaky při nedostatku či předávkování, zda je suplementace přínosná apod. V každém případě lze o vitamínu D bez nadsázky říct, že je to takový všeuměl, a to se počítá. Zvlášť v dnešní době.

Celý článek...
Mstetice
Další zprávy
Golf aktuálně
PGA Tour: Finau zářil, Piercy se propadal
DP World Tour: Ramsay odolal náporu soupeřů
Hledáte problémy, kde nejsou, zlobil se Westwood na novináře kvůli LIV Golf
Deku jsem míval i já, připomněl Daly. Proč hrál v mikině s logem Masters?
Tričko bez límečku? Maskáčový vzor? Hvězdy na Open pobouřily konzervativce
Fitzpatrick zkritizoval po Open hřiště i pomalé tempo turnaje
Jen o milimetry. Podívejte se, kolik patů McIlroy těsně minul na The Open
3M Open si zkusí zahrát bývalý přední světový tenista
Ovace pro Tigera. Zahraje si ještě někdy Open v St. Andrews?
Young si opět řekl o cenu pro nováčka roku. Kdo byl na Open nejlepším amatérem?
Golfová hřiště ČR
Hratelné, přívětivé a kvalitní hřiště. Vítejte na Loretě
Prázdninová akce Buggy gratis v Kynžvartu
Využijte balíček Stay & Play v Kácově
Objevte svět golfu v Hluboké nad Vltavou
Českokrumlovská akční nabídka
Regulus-obecný
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Garmin
dobrouč-2
Vincentka 2
rg-2022
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020