Golfové noviny


20. června 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Golfový hendikep

Víte, co je největší hendikep některých golfistů?

Celý článek...
PGA Tour, DP World Tour: Překvapivý vítěz US Open

Fit USAngličan Matt Fitzpatrick je dobře známý evropským příznivcům a postupně čím dál tím víc vystrkuje růžky na PGA Tour, přesto by jej na vítěze majoru, zvláště pak US Open, tipoval málokdo. Nicméně, stalo se a Angličanovo jméno se premiérově objevuje mezi držiteli těchto prestižních titulů. Na hřišti Country Club v Brookline potřeboval k výhře uhrát v součtu čtyř kol šest ran pod par, aby za zády o jedinou ránu udržel Scottie Schefflera a Willa Zalatorise, který byl už několikrát velmi blízko triumfu, avšak dál čeká na svůj první major i výhru z PGA Tour.

Celý článek...
Challenge Tour na Kaskádě ovládl Dán, cutem prošli tři Češi

Jakubcik-750Ve dnech 16. – 19. června se na Kaskádě odehrál turnaj kategorie Challenge Tour, kterému po všechna kola dominoval dánský golfista Martin Simonsen. Oproti Kunětické Hoře prošli na Kaskádě cutem hned tři čeští golfisté Šimon Zach, Gordan Brixi a Filip Jakubčík. A protože se první dvěma jmenovaným závěrečné kolo nevydařilo podle představ, stal se v rámci závěrečného bilancování nejlepším českým hráčem dělený jednatřicátý 18letý amatér Filip Jakubčík, cekem -4 (na snímku).

Celý článek...
Vyšel časopis Golf 5-6/2022

golf5-6 lk 750Léto i golfový život jsou v plném proudu, a tak nám nezbývá, než jen zrychleně a ve zkratce zaznamenávat vše, co se kolem nás děje. Vždyť od posledního vydání zde máme vítěze dvou majorů, „stříbrnou" Kristýnu Napoleaovou i naplno rozjetý vlak jménem Czech Open Golf Tour, ve kterém už amatéři s profesionály nejenom poměřují svou aktuální výkonnost, ale bez ohledu na svůj status odjíždějí z turnajů obtěžkáni finanční výhrou i nejúspěšnější muži a ženy, kteří se doposud neprofesionalizovali. Zajímavých informací na rekordních 140 stranách ale přinášíme mnohem, mnohem víc. Tak hezké čtení.

Celý článek...
Klára Spilková: Z LPGA znovu na Epson Tour a pak už do Berouna

Spilkova-offic-750Po turnaji ShopRite LPGA Classic, kde v New Jersey prošla cutem, a nakonec se dělila o 54. místo, čeká Kláru Spilkovou další turnaj Epson Tour. Ann Arbor´s Road to the LPGA se koná na tři kola od 16. do 18. června v Travis Pointe Country Clubu (Ann Arbor, Michigan) nedaleko Detroitu. Má obvyklé prize-money 200 000 dolarů a jde o premiéru turnaje v sérii. Hřiště s parem 72 měří 5 938 metrů z turnajových odpališť. Startuje 156 golfistek.

Celý článek...
Tomu se říká golfová vášeň: skoro 900 odehraných hřišť

il-golf-age2-750Na kolika hřištích jste hráli golf? Někdo střídá několik desítek svých nejoblíbenějších, jiný stále objevuje nová a nová hřiště. Takovým případem je Angličan Peter Bosworth a jeho seznam odehraných hřišť je opravdu úctyhodný. Blíží se k devíti stovkám a jeho cílem je v příštích čtyřech letech překonat tisícovku.

Celý článek...
Trojská válka po Portugalsku

Portug-Troia-6-750Už více než čtyři dekády golfisté usilují o zteč obtížné osmnáctky nedaleko Lisabonu zvané Troia Golf. Svému jménu dělá čest. Třebaže se rozkládá v rovinatém terénu, záplava dun či úzké ferveje představují zásadní úskalí hřiště, jež v sobě snoubí prvky parkového i linksového golfu.

Celý článek...
Golfové kempy v České Lípě

Ceska-Lipa-klub-750Pokud hledáte pro své děti prázdninový program, přihlaste své ratolesti na golfový kemp v Golf Resortu Česká Lípa. Kurz probíhá pod patronací Golfové akademie Petra Janoucha a nejmenší golfové naděje povede Iva Janouchová. Přednost mají děti zapojené do pravidelných celoročních tréninků Golf Clubu Česká Lípa, další zájemci budou zařazeni v případě volné kapacity. Kempy se uskuteční ve dvou turnusech 11. – 13. 7. v čase 8:45 až 14 hodin a 1. – 5. 8. v čase 8:45 až 16 hodin. Maximální počet přihlášených je 18 dětí ve věku 8 – 18 let.

Celý článek...
Sedmičkový turnaj na Ypsilonce

ypsilon-hriste-750Mezi tradiční a oblíbené akce na liberecké Ypsilonce patří Sedmičkový turnaj, při němž se hraje pouze jedinou holí, a to sedmičkou železem. Na greenech pak bude připravený Hickory Vintage Putter z místního Muzea golfu na Ypsilonce. Hraje se v pátek 19. srpna, takže je relativně dost času, ale kapacita turnaje je pouze 36 osob a přihlášky je nutné poslat nejpozději do 18. 8. Startuje se canonem v 16.30, hraje s v kategoriích společná brutto rány a společná netto rány. Startovné je 477 korun a green fee 377 korun.

Celý článek...
Zkuste kurz Začni s golfem

il-flag-750Láká vás golf a nevíte, jak začít. Vyzkoušejte golfový kurz Začni s golfem, který je určený všem zájemcům o golf, kteří se chtějí naučit základní golfovou techniku pod dohledem profesionálních trenérů PGAC a navíc za velice příznivou cenu. Během tří hodin s profesionálním trenérem se v malé skupině pěti až osmi lidí naučíte základní golfové dovednosti a pravidla. Vybavení zapůjčíme, k dispozici budete mít neomezený počet tréninkových míčků. Kurz stojí 790 koruna a vyzkoušet si ho můžete v golfových resortech v Hodkovičkách, na Kunětické Hoře, nebo v Průhonicích.

Celý článek...
Jon Rahm: Jak vyváznout z písku

Rahm pisObčas člověk zahraje ránu, po které míček letí mimo žádoucí směr. Následně si vyslechne jen zklamané vydechnutí fanoušků poté, co míček dopadne do písečné překážky. Je to svým způsobem pochopitelná reakce, neboť pro většinu z přítomných diváků tyto rány bývají postrachem. Řeknu vám proto pár věcí, kterých je dobré se držet.

Celý článek...
PING: Všestrannost i větší konzistence

GliDalší generace wedží PING – Glide 4.0 – se hlásí o slovo. Přináší nižší úhel odpalu a více rotace pro rány z okolí greenů. K tomu si přidejte zdařilý vzhled, všestranné využití, precizně frézované drážky, a hlavně novou líc, napomáhající vyššímu tření a přinášející více spinu a celkově lepší konzistenci.
Pocit z rány vychází z využití karbonové oceli 8620 a elastomerové vložky za lící. Každý detail je konstruován tak, abyste měli šanci snížit skóre. Platí to i pro delší grip umožňující nižší úchop při delikátních ranách kolem jamkoviště. Letošní modely vycházejí ze zaoblenější a kompaktnější podoby, těží z vylepšení přední hrany.

Celý článek...


KOMERCE
Neplýtvejte svým časem! Pořiďte si CRM a vyrazte raději na golf!

grafika-1-750Zná to téměř každý podnikatel. Meetingy, zakázky, nové kontakty, rozpočty, delegování a dohledávání informací zpětně v emailech či mobilech. Ať už jste OSVČ, majitel korporátu, či ředitel, který vede menší nebo větší tým, potýkáte se někdy se sháněním informací, telefonováním nebo ztrátou dat, která jsou pro vaše podnikání velmi důležitá. Tím pádem ztratíte kromě dat i čas, který je už sám o sobě pro vás velmi drahocenný. Možná je na čase si pořídit CRM systém. Vaši pravou ruku, která vám ušetří čas i peníze a vše si bude pamatovat za vás. A vy můžete místo trávení volného času v kanceláři, vyrazit raději na golf!

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
Epson Tour: Spilkové letošní maximum
Challenge Tour zavítala do České republiky
Natalie Gulbis posílí jako asistentka tým USA pro Solheim Cup 2023
K LIV Golf už utíkají také Reed a DeChambeau. Kdo bude další?
Co vzkážete obětem 11. září? Novináři grilovali před US Open Mickelsona
„Mrtvý" divák a srážka míčů. Minulý týden přinesl dva kuriozní momenty
Canadian Open zpestřila vybraným divákům létající tribuna
Další jízlivosti ve sporu Murrayho a Kevina Na. Olej přilili i pořadatelé US Open
Známého novináře nepustili zástupci LIV Golf na tiskovku v Londýně
Hráči, které nikdo nezná. První turnaj LIV Golf sklidil posměch od novinářů
Golfová hřiště ČR
Golfové kempy v České Lípě
Sedmičkový turnaj na Ypsilonce
Zkuste kurz Začni s golfem
Akční nabídka Stay & Play z Panoramy
Co takhle Happy Monday v Kynžvartu?
Regulus-obecný
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
dobrouč -1
Time-for-golf
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020