Golfové noviny


23. května 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový výrok: Užitečná rada

Pokud jste pili, neřiďte.

Celý článek...
PGA Tour, DP World Tour: Thomas slaví další major

JusZdá se, že turnaj PGA Championship je Justinu Thomasovi hodně nakloněný. Ve své sbírce má totiž dva majory a oba právě z tohoto podniku, když ten druhý přidal v neděli po úspěšně zvládnuté rozehrávce s krajanem Willem Zalatorisem. Ten tak zatím stále čeká nejen na svůj první major, ale i na své první vítězství na PGA Tour.

Celý článek...
Druhý major bez Leftyho. Čeká Mickelsona volný pád?

mickelson-reut-750Loni touto dobou vypadl Phil Mickelson z první stovky světového žebříčku, a zdálo se, že kariéra nejslavnějšího golfového leváka dějin nabrala definitivně sestupnou tendenci. Pak přišlo PGA Championship, senzační vítězství a odepisovaná legenda byla rázem zase na koni. Ještě kalendářní rok končil Mickelson za hranou elitní třicítky OWGR, další triumf sice nepřipojil, ale na otázky ohledně nevalné výkonnosti odpovídal rozvernými hláškami o tom, že vyhrál major, a to je přece hlavní.

Celý článek...
Beřovice si podmanili Pavouček a Vodičková

PavAmatérka Denisa Vodičková udává tón Czech Open Golf Tour, série, v níž spolu nastupují nejlepší amatéři a domácí profesionální špička. Po výhře na Kaskádě dominovala i na druhém podniku, který hostily Beřovice. Zvítězila s přesvědčivým náskokem, když druhou Kateřinu Vlašínovou nechala za zády o pět ran. O další úder zpět skončila třetí Sofie Dimitrová.

Celý článek...
Napoleaovou nepustí poraněný mezižeberní sval do nadcházejícího turnaje v Belgii

Napoleaova-Kristina-750Elitní českou golfistku Kristýnu Napoleaovou nepustí do nadcházejícího turnaje Ladies European Tour (LET) v Belgii poraněný mezižeberní sval, se kterým odehrála dva turnaje v Austrálii. "To mi taky určitě nepomohlo," říká česká hráčka, která od začátku letošního roku poskočila ve světovém žebříčku o více než 450 míst směrem vzhůru. Napoleaová, která si letos na LET vydělala na prize money více než 75 tisíc eur (1,85 milionu korun), se zranila v dosavadním průběhu sezony.

Celý článek...
Firemní pohár o modulární saunu... a slevu 170 000 Kč na každou objednávku!

ekomodular-sauna-750Letošní Firemní pohár, který se odehraje v úterý 7. června ve Slavkově u Brna, okořenila společnost Ekomodular saunovým domem snů v hodnotě 1 700 000 Kč. Saunový dům bude po celou dobu akce vystaven u prvního odpaliště a získá ho ten, kdo jako první zahraje hole-in-one na sedmnáctce. Ano, vyhrát ji může opravdu jenom jeden, ale sleva 170 000 Kč z ceny je připravena pro každého, kdo v době konání turnaje Portiva Golf Trophy uzavře na modulární saunový dům objednávku.

Celý článek...
OGS 2022: Na Kořenci si nejlépe vedli pánové Cihlář, Dominik a Kučera

ogs-korenec-k2-750V pořadí pátý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 18. května na kultovním Kořenci s dechberoucími panoramaty, umocněnými dokonalým počasím. Ale i zde se hrál golf! Letos poprvé se soutěžilo ve třech kategoriích, které ovládli Petr Cihlář, Radislav Dominik a Lukáš Kučera.

Celý článek...
Michael Frank: Poysdorf a Češi

Poysdorf-Frank-750Poysdorf leží nějakých 15 kilometrů od našich hranic, na spojnici Brna a Vídně. Z Brna necelá hodinka. Je proto přirozené, že místní hřiště je už od jeho otevření cílem našich hráčů. A už déle než deset let tu můžete uplatnit vouchery našeho časopisu 1=2, a to dokonce po všechny dny týdne. Dost důvodů popovídat si s manažerem klubu Michaelem Frankem o tom, jak on a klub vnímají české návštěvníky.

Celý článek...
Andrea Šálová: Hřiště s výhledy doslova na kalendář

Slapy-ilux-750Rabyňská hora, Tři kříže, Sv. Jan, na první dobrou by si nezasvěcení mohli myslet, že řeč je snad o nějakých poutních místech. Zasvěcení ale vědí. Dobře vědí, a to už přes deset let. Řeč je samozřejmě o golfovém resortu Golf Park Slapy Sv. Jan a jeho dvou devítkách, Rabyňská hora a Tři kříže. Jaký byl na hřišti nad údolím Vltavy předchozí rok a co se chystá na ten letošní, o tom jsme si povídali s manažerkou resortu Andreou Šálovou.

Celý článek...
Kempy pro děti v České Lípě

ceska-lipa-il-750Vymýšlíte prázdninový program pro své ratolesti? Máme pro vás tip. Golfové kempy v Golf Resortu Česká Lípa. Kempy pod patronací Golfové akademie zkušeného profesionálního trenéra Petra Janoucha se uskuteční ve dvou turnusech od 11. do 13. července a poté od 1. do 5. srpna. Kempy jsou určené pro děti ve věku od 8 do 18 let a maximální počet přihlášených je osmnáct děti. Pro účastníky je připravený kompletní tréninkový program včetně hry na hřišti a závěrečného turnaje.

Celý článek...
Gurmánský i golfový zážitek na Čertově břemeni

cebr-x1-750Spojit golf s gurmánským zážitkem můžete na Čertově břemeni. O víkendu 4. – 5. června si užijete obojího bezezbytku. To, že vaření je radost, předvede Marek Fichtner, v současné době šéfkuchař restaurace Červený jelen, který v minulosti řídil kuchařský tým v pražském hotelu Kempinski nebo hotelu Augustine. Golf si pro změnu vychutnáte na místní osmnáctce při třetím turnaji letošní Geum Golf Tour Čertovo břemeno. A pokud přemýšlíte, co s dětmi, pak i pro ně je připravený skvělý program včetně golfového tréninku, hry na hřišti, ale i cyklistiky, koupání, rybaření a noční bojovky. To vše pod dohledem zkušených trenérů.

Celý článek...
Happy pondělí ve Františkových Lázních

Fr-lazne-ilu1-750Do Františkových Lázní lze vyrazit nejen za léčením, ale také za golfem. Na osmnácti jamkách místního Golf Resortu Františkovy Lázně můžete využít zvýhodněnou cenu green fee v rámci akce Happy pondělí za pouhých 800 korun. Nebo si pořídit hrací kartu 5 green fee za 5000,- Kč s platností na dva roky. Kartu lze využít i pro svého spoluhráče a je přenosná. Normální cena fee je přitom ve všední dny 1600 korun a o víkendy a ve svátky si zahrajete za 1800 korun.

Celý článek...
Jaké faktory určují volbu hole?

KroviJedna z nejčastějších chyb, které se dopouštějí rekreační golfistky a golfisté, je chybná strategie při volbě hole. Je to také jedna z chyb „nejdražších" z hlediska škod na skóre.

Celý článek...
Titleist: Míčkový král uvádí

KrabJednička na poli golfových míčů – značka Titleist – prezentuje letošní verze modelů Tour Speed a Tour Soft. Na trh dorazily ve druhé polovině května. Tour Speed, jak už název prozrazuje, těží z rychlosti. Abyste dosáhli nízké skóre, k tomu však pouze rychlý míč nestačí. Konstruován je proto tak, abyste jím zvládli dobře zahrát každý typ rány, a to s vysokou konzistencí. Jádro navrhli tak, abyste míčku udělili maximální rychlost v případě úderů hraných plným švihem. Rychlá ionomerová vrstva napomáhá zvýšit rychlost a zmírnit spin při hře nejdelšími holemi v bagu. Termoplastický uretanový obal podporuje spin při ranách z okolí greenu, které tak budete lépe kontrolovat. 346 dimplů je seskupeno do tvaru oboustranné pyramidy, aby docílili pronikavého letu míče a nízkého rozptylu ran. Cena vychází na 45 euro.

Celý článek...


Další zprávy
Golf aktuálně
Challenge Tour: Mrůzek bodoval
Epson Tour: Spilková ve finále bojovala
LET: Melecká ve dvacítce
Nicklaus odmítl šejkům obří balík, Fowler prý účast zvažuje
Alex Čejka a John Daly si připsali hloupé diskvalifikace na veteránské túře
Pivo za čtyři stovky? Fandové zuří. A zastávají se jich i hráči
Tiger hlásí: Jsem na tom lépe, než před Masters
Rivalové po pauze. V Southern Hills chtějí hrát DeChambeau i Koepka
Kvalifikant a bývalý popelář zazářil v prvním kole. Senzaci ale nedotáhl
Rekordní zápis! Kolumbijec má jako první dvě šedesátky během jediné sezony
Golfová hřiště ČR
Do Slavkova míří nejlepší evropské „živé sochy". Vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka
Andrea Šálová: Hřiště s výhledy doslova na kalendář
Kempy pro děti v České Lípě
Gurmánský i golfový zážitek na Čertově břemeni
Happy pondělí ve Františkových Lázních
Regulus-obecný
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
1fee2hraci
technotrasa2
Time-for-golf
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020