Golfové noviny


09. května 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Rady by se měly poslouchat

Nadšený, avšak bohužel nepříliš zdatný golfista chodil hrát každý týden svou rundu na místní hřiště, ale pokaždé se trápil se stejnou jamkou – pětkou s vodní překážkou, kde týden co týden utopil nejméně jeden míček. Jednoho dne se rozhodl, že takhle to dál nejde a bude na této jamce raději používat ošuntělé hrané míčky, protože to nevyjde aspoň tak strašně draze. Otevře bag, vytáhne starý míček, natýčkuje a již se rozpřahuje k ráně. Vtom však nebe rozčísne mohutný hlas: „POUŽIJ NOVÝ MÍČ!" Golfista si říká, že taková rada by se měla raději následovat, zvedne starý míček a vyndá nový. Už je na vrcholu zášvihu, když se zase z výšin ozve autoritativní hlas: „DEJ SI CVIČNÝ ŠVIH!" Golfista uposlechne, poodstoupí a zkusí si ránu nanečisto.

Celý článek...
PGA Tour: Wells Fargo Homovi sedí

HomJak jinak si také vysvětlit, že polovinu ze svých titulů na PGA Tour, tedy dva, získal Max Homa právě na Wells Fargo Championship. Největším soupeřem mu měl být ve finále parťák ze závěrečného flightu Keegan Bradley, ten však až příliš často střídal dobré okamžiky s těmi horšími, a tak Homa dokráčel k titulu relativně snadno. Tím spíš, že obhajující Rory McIlroy se v průběhu čtyř dní nevyvaroval zaváhání, a tak jeho solidní finiš nestačil na lepší než dělené páté místo.

Celý článek...
Start Normanovy ligy odpadlíků se blíží. Budou mít právníci hody?

Norman-Mickelson-750-gettyUž jen něco přes měsíc zbývá do startu prvního podniku kontroverzní série LIV Golf Invitational, nové golfové ligy sponzorované saudskoarabskými investory. A kolem šňůry reprezentované ambasadorem Gregem Normanem, která chce být konkurencí dosud dominantní PGA Tour, je logicky stále živo. Doslova každým dnem se například čeká na to, až organizátoři oznámí, kdo vlastně bude od 9. do 11. června v Centurion Golf Clubu nedaleko Londýna hrát.

Celý článek...
Profesionálové vs. amatéři po prvním kole 1:1

cogt-kas-w1-750První letošní společné měření sil nejlepších amatérů s domácí profesionální špičkou se odehrálo v rámci prvního turnaje Czech Open Golf Tour 6. – 8. května na Kaskádě, a protože kategorii žen ovládla amatérka Denisa Vodičková (214/-2), zatím co kategorii mužů profesionál Filip Mrůzek (200/-16), zůstává po první kole vyrovnaný stav 1:1.

Celý článek...
Zahrajte si o saunu za 1,7 miliónu. Zahrajte si Firemní pohár

sauna-em-750V úterý 7. června odstartuje Firemním pohárem ve Slavkově u Brna nový ročník domácí série Czech PGA Tour, a pokud se rozhodnete být u toho, máme pro vás jen samé dobré zprávy. Pravidla se nemění, a tak v hlavní soutěži o jeden z největších domácích pohárů proti sobě hrají 2členné firemní týmy, zapojit se ale mohou i jednotlivci. Kdo zvítězí letos ještě netušíme, jedno už ale víme jistě. Kdo v úterý 7. června zahraje jako první na slavkovské sedmnáctce hole-in-one, získá luxusní modulární saunu od společnosti Ekomodular v hodnotě 1,7 miliónu korun!

Celý článek...
OGS 2022: V Telči zazářili Miroslav Duchoň a Alexander Svoboda

ogs-telc-k2-750V pořadí třetí turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série časopisu Golf, se odehrál ve středu 4. května v Golf Resortu Telč. Ačkoli nepřiznivá predikce počasí snížila startovní pole pod šedesát hráčů, turnaj se nejenom podařilo dohrát, ale s výjimkou posledních dvou flightů dokonce za ideálního počasí. A tomu odpovídaly i výsledky. Hrálo se ve dvou skupinách, které ovládli Miroslav Duchoň se 41 stablefordovými body a Alexander Sloboda s 52 stablefordovými body (na snímku uprostřed).

Celý článek...
Hrajte golf rychleji. Prodloužíte si život

ilu-ball-fast-750O tom, že je golf sportovní aktivita lidskému zdraví prospěšná, není třeba pochybovat. Nová studie univerzity v Leicesteru přišla s dalším zajímavým poznatkem. Golfisté, kteří zrychlí tempo své hry, zároveň prodlužují svůj život. Ve studii, do níž se zapojilo přes 400 tisíc dospělých ve Velké Británii, vědci potvrzují, že pouhých 10 minut svižné chůze denně mám vliv na průměrnou délku života a že chodci, kteří se pohybují opravdu svižně, mají až o 20 let vyšší průměrnou délku života ve srovnání s těmi, kteří chodí pomalu.

Celý článek...
Pomalá hra škodí

PomalaNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

Celý článek...
Wilson: Jde to snadno

LaunchNebo tomu jde Wilson s rodinou holí Launch Pad alespoň vstříc. Jedná se totiž o řadu holí maximálně usnadňujících hru. Je tak jasné, že staví na toleranci a délce. Vedle dřev eliminujících šlajs se jedná o drajvr, hybrid a železa, vedle toho však objevíte i tzv. fybrid, nahrazující železo č. 3, trojku hybrid nebo také fervejové dřevo č. 7.

Celý článek...
Tipy na výhodnou hru na Adamstalu

Adamstal-ilu-750I když patří rakouský Adamstal mezi kultovní hřiště, které se cenou podbízet nemusí, i zde, pokud máte ty správné informace, se dá za hru výrazně ušetřit. Hned jako první se nabízí odpolední zvýhodněné green fee. Nejlépe to vyjde pro plný flight (čtyři hráče), kteří při startu po 13. hodině zaplatí za hru i se dvěma buginami 299 euro (!), přitom jen samotné green fee stojí ve všední den 90 euro, jedna bugina 35 euro, takže při startu o jen o 10 minut dříve, zapltíte za to stené 430 euro.

Celý článek...
Květnové akce na Kaskádě aneb Ušetřete až 5 200 Kč!

Kaskada-il2-750Pobytový balíček SUPERGOLF za 3 900 Kč zahrnuje 1x noc na dvoulůžkovém pokoji typu Standard a 2x green fee na 18 jamek na 27jamkovém hřišti Kaskáda na osobu (celkem 4x green fee). Ušetříte tak až 5 200 Kč a navíc si můžete zakoupit buggy za zvýhodněnou cenu.

Celý článek...
1fee2hráči aneb Hrajte golf a ušetřete až 2 000 Kč za jedinou hru

1fee2hraci-750Pokud rádi cestujete a poznáváte nová golfová hřiště, nejste samotář, raději jak za green fee utrácíte své peníze v resortním pro shopu či restauraci, pak by pro vás mohly být vouchery 1fee2hráči ideální řešení. S nimi dokážete na více než 50 hřištích u nás, v Rakousku a na Slovensku ušetřit ve dvojici za jedinou hru až 2 000 Kč! A jak vouchery 1fee2hráči získat?

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
DP World Tour: „Zlobivý“ Dán znovu vítězí
Syn golfové legendy dostal ban v Augustě, Masters sledoval jen v televizi
Rahm hlásí šestou sezonu s trofejí. Počtem výher už nahání španělské legendy
Lefty vylezl z nory. Mickelsona natočili při tréninku na hřišti v Santa Fe
Tiger trénoval v Southern Hills, jeho účast na PGA Championship je pravděpodobná
Floridský důchodce postřelil pejskaře za to, že venčil na golfovém hřišti
Wells Fargo letos hostí jiné hřiště. Důvodem je zářijový Prezidentský pohár
150. ročník The Open se těší na rekordní návštěvu, oživí prý i skotskou ekonomiku
Další americká rivalita. Na a Murray se málem poprali na driving range
Mladší předčil staršího. Bratři Ortizové se špičkovali na domácí půdě
Golfová hřiště ČR
Výhodné rodinné členství na Ypsilonce
Letní příměstský kemp v Hodkovičkách
Využijte balíček Stay & Play v Olomouci
Květnové akce na Kaskádě aneb Ušetřete až 5 200 Kč!
Zkuste golfovou ochutnávku v Beřovicích
regulus-tepelná čerpadla
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
1fee2hraci
technotrasa2
Campiri bs
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020