Golfové noviny


11. dubna 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
předplatné
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip: Celý flight se sejde po ránu

Naneštěstí před nimi jde velmi pomalu hrající skupina hráčů. Doktor po chvíli říká: „Tak špatné hráče jsem snad nikdy neviděl!"
Skot na to odpoví: „Čekáme už asi patnáct minut."
A přisadí si i obchodník: „Pánové, pohněte, čas jsou peníze!"
Kněz náhle zahlédne místního greenkeepera a povídá, že se ho zeptá, co to má znamenat: „Georgi, co se to děje s hráči před námi, nehrají moc pomalu?"

Celý článek...
PGA Tour, DP World Tour: Roryho stíhací jízda a parádní představení světové jedničky

Sche MaŽádný jiný hráč v historii nepotřeboval k vystoupání na pozici světové jedničky kratší dobu než Scottie Scheffler. A se stejnou rychlostí a samozřejmostí ukořistil svůj první major, když si ve finále v Augustě bezpečně hlídal vedení. Nic na něm už nemohla změnit chyba na závěrečné jamce, na níž zapsal double bogey. Do té doby totiž chyboval jen výjimečně, parádně se zachraňoval a když to bylo nutné, dokázal přiložit pod kotel.

Celý článek...
Tereza Melecká: Golf v covidové době? Takové malé vězeníčko

Melecka-750Loučení se studiem a univerzitním golfem zvládla Tereza Melecká, pokud bychom použili školní známkování, na výbornou. Loni na podzim vyhrála v zámoří tři turnaje – dva na podzim a celkem během studia šest, což žádná jiná Češka na amerických univerzitách nedokázala – a na konci roku přestoupila mezi profesionálky. A v nasazeném tempu 23letá golfistka nijak nepolevila. V závěru roku prošla kvalifikačním maratonem o kartu na Ladies European Tour a hned na první pokus ji získala. Letos už se může těšit na bitvy na profesionální golfové scéně.

Celý článek...
Proč se v golfu křičí „fore"?

ilu-advice-750V golfu je mnoho termínů, které mohou leckoho vést k zamyšlení, proč se právě takové názvy a slova používají? Člověk se může klidně ptát i na to, kde a jak vlastně vzniklo slovo golf? Stejně jako na to, proč je v golfovém slovníku tolik ptáků.
Jen pro upřesnění, birdie, tedy pták, je jamka jednu ránu pod par. Dvě pod par je eagle, tedy orel. A nadmíru vzácný jev, tedy tři rány pod par je albatros. Nebo, proč se při nepřesné ráně nese nad golfovým hřištěm pokřik: fore! Vydejme se po stopách tohoto varovného volání, které z úst někdy vypustil nejspíš úplně každý golfista...

Celý článek...
Otevření mistrovského hřiště v Golf Resortu Ropice

ropice-club-750Sezóna 2022 už je za dveřmi a Golf Resort Ropice si pro vás připravuje nové jedinečné hřiště. Letošní sezóna bude ještě ve znamení výstavby a bude možno hrát pouze jednu devítku (10-18).
Mistrovské hřiště bude otevřené v pondělí od 10 hodin, v úterý až neděli od 9 hodin do setmění. Svůj hrací čas si můžete už nyní rezervovat také přes aplikaci Ropice Golf Resort, nebo na jejich webových stránkách.

Celý článek...
Hledá se marshal golfového hřiště Šilheřovice

silherovice-750Park Golf Club Ostrava, golfové hřiště Šilheřovice hledá marshala golfového hřiště. Pozice – marshal golfového hřiště: Organizace chodu a provozu golfového hřiště ve venkovním prostředí. Sezonní práce březen – říjen. Důležité: neustálá pozitivní nálada a komunikace.

Celý článek...
Kurz maršálů golfových resortů 2022

kurz-marsalu-750Panorama Golf Resort přivítal první dubnový víkend 23 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a slunečným, byť trochu větrným počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů zde totiž pořádala již 12. kurz maršálů golfových resortů.

Celý článek...
Golf Hostivař je nově Galerie Golf Hostivař

Hostivar-750Po dvaceti letech vstupuje hostivařský golfový areál do nové éry. Hostivařští se totiž rozhodli oficiálně spojit s jejich láskou k umění a přijmout tak jméno své venkovní galerie, tedy Galerie Golf Hostivař. Nové logo, včetně vizuální identity připravilo Dynamo design a areál se v průběhu sezony bude postupně měnit.

Celý článek...
Masters víkend v Panorama Golf Resortu

Kacov-club1-750Jeden z nejdůležitějších turnajů golfového kalendáře si zaslouží speciální pozornost! Přijeďte k nám sledovat napínavý průběh Masters se svou rodinou či přáteli. Od pátku 8.4. do neděle 10.4. pro vás máme nachystané následující:

Celý článek...
Co třeba členství Rodina na Darovanském dvoře?

dar-dvur-club-750Golfová sezona startuje. Pokud ještě stále váháte nad výběrem členství pro letošní rok a nechcete svým golfem obírat o čas rodinu, sáhněte po členství rovnou pro celou rodinu. Takové nabízí golfový klub Darovanský dvůr. A co všechno členství Rodina obsahuje? Hrací kartu pro dvě dospělé osoby plus děti do 18 let, neomezený počet her na 27jamkovém hřišti, možnost slevy 25% na zapůjčení bugy, právo účasti na klubových akcích a mistrovství, plus registrace ČGF. Navíc je to ideální příležitost, jak strávit aktivně čas společně s vašimi blízkými.

Celý článek...
Gloria Hotels & Resorts: Místo, kde se budete cítit jako doma

tur-Gloria-GeneralView-750Největší golfový resort Turecka – víc než dva kilometry čtvereční – dvě osmnáctky a devítka – tři hotely, sportcentrum a kongres centrum. Samozřejmě v Beleku. Málokdo z vášnivých golfových cestovatelů se s pojmem Gloria nesetkal. Pětihvězdičkové hotely Gloria Golf, Gloria Serenity a Gloria Verde, sportovní komplex Gloria Sport Arena, hřiště Old Course, New Course a devítka Verde, celkem 45 nádherných jamek. 2 122 000 čtverečních metrů čisté golfové radosti v tureckém Beleku.

Celý článek...
Pomalá hra škodí nejen nervům, ale rovněž výsledkům

tempoNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

Celý článek...
Nečekaný návrat dvojky železa

DlouheJsem opatrný, když média vytrubují, že cosi navždy odvál čas na smetiště dějin. Některé takové „přežitky minulosti" mají tendenci se vítězně vracet. Například gramofon a analogové desky. Nejspíše mají naději na návrat rovněž dlouhá železa, o kterých golfová média po léta tvrdila, že jsou už na věčné časy nahrazena hybridy. Ona ta hesla „Na věčné časy..." občas končí neslavně.

Celý článek...


KOMERCE
Při golfu mohou klouby také trpět, posilněte je kolagenem

Inca Ilustrace 750Člověk, který chce podávat dobrý výkon, potřebuje adekvátní výživu. Týká se to nejen stravy, ale i výživových doplňků. Ty jsou jako tečka – garantují doplnění potřebného množství těch živin a bílkovin, které z jídla nedokážete získat, nebo jich máte málo. Typickým příkladem je kolagen: víte, proč ho tak často spojují se sportem?

Celý článek...
Další zprávy
Golf aktuálně
Dvakrát porazit Tigera v jamkovce? Zvládl to jediný hráč v dějinách
Trojpat z třiceti centimetrů! Spieth
Lahve a plechovky na greenu nechceme, zkritizoval Monahan peklo na stadionové jamce
Rory nejezdí do Augusty jen kvůli tréninku. Jaký je druhý důvod jeho návštěv?
Čestná rána na úvod? Gary Player se kvůli ní chodil na půl hodiny rozehrávat
Mickelson, Day, Fowler. Kdo všechno bude letos chybět na Masters?
Nickalus letos v Augustě vynechá i rodinnou exhibici tříparů
Zraněný Matsuyama. Bude hrát v Augustě? Zatím ohlásil menu šampionů
Bryson DeChambeau nebere ohled na doporučení lékařů
Zase druhý. Kuchar se musel v Texasu spokojit s nepopulární pozicí už počtrnácté
Golfová hřiště ČR
Otevření mistrovského hřiště v Golf Resortu Ropice
Hledá se marshal golfového hřiště Šilheřovice
Kurz maršálů golfových resortů 2022
Golf Hostivař je nově Galerie Golf Hostivař
Masters víkend v Panorama Golf Resortu
Regulus
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
1fee2hraci
technotrasa
Campiri bs
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020