Golfové noviny


14. února 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Pozor na starší golfisty

Mladý vášnivý golfista vyšetřil jedno všední odpoledne pár hodin času, a tak se těšil, jak si zahraje na sklonku dne alespoň devítku. Když se chystal k odpalu, přišoural se k němu starší muž a požádal ho, zda by mohl jít s ním.
Mladík neuměl říct ne, a tak vyrazili ve dvou. A nelitoval. Starší muž hrál velice svižně. Jeho rány nebyly tak dlouhé a vysoké, jako mladíkovy údery, ale byly konzistentní a prosté jakýchkoli chyb. Rychle a svižně prošli hřištěm, až odpálili své drajvy na devítce. Zde se ale mladík dostal opět do problémů, kdy se přesně mezi jeho míčem a vlajkou tyčila statná borovice.
„Když jsem byl v tvých letech, také jsem občas zatáhl drajv, pak jsem ale vždy hrál přes tuto borovici a číslo vždy zachránil," komentoval nastalou situaci straší muž.

Celý článek...
PGA Tour: Scheffler se dočkal

ScottieScottie Scheffler je dalším hráčem v probíhající sezoně na PGA Tour, který se dočkal premiérového titulu v kariéře. Na WM Phoenix Open si pro něj došel až v play-off, když se spolu s Pattrickem Cantleyem hned třikrát vypravili na odpaliště osmnácté jamky. Na třetí pokus pak Scheffler zahrál birdie, když skóroval z více než sedmimetrové vzdálenosti po předchozí ráně z bankru. Cantley, který si s patrem náramně rozumí, mohl odpovědět, ale těsně minul zprava, a tak jeho sok proměnil svůj jednasedmdesátý start v první titul.

Celý článek...
Tom kdo? Jméno Hoge už po minulém víkendu konečně nejspíš zná i Tiger

HogeTa úsměvná scénka se odehrála na Wyndham Championship v roce 2015. Po druhém kole se tam dělili o turnajové vedení Tiger Woods a tehdejší nováček na túře jménem Tom Hoge. Novináře ten kontrast samozřejmě zaujal, takže se nejslavnějšího golfisty světa na tiskovce zeptali: Říká vám to jméno něco?

Celý článek...
Ondřej Kašina: Proč je polovina golfu minigolf a proč je to tak dobře...

Kasina-Ondrej-750Předposlední turnaj americké PGA TOUR v roce 2021 v rámci FedEx Cupu hostil závěrem srpna Caves Valley Golf Club v Owings Mills v americkém Marylandu. BMW Championship přineslo nervy drásající rozstřel, v němž proti sobě stanuli domácí Bryson DeChambeau a Patrick Cantlay. Světová golfová média ihned toto play-off označila za „největší" nebo za „nejzábavnější" v historii PGA Tour.

Celý článek...
Nová společná éra Tipsport Czech Ladies Open a O2 TV Sport

beroun-tipsport-750Tipsport Czech Ladies Open patří mezi rekordní počet 21 turnajů, které letos díky nákupu práv z Ladies European Tour i vlastní produkci odvysílá stanice O2 TV Sport. Vrchol golfové sezony se odehraje 24. – 26. června již potřetí v Royal Beroun GC a je jednou z priorit nového programu sportovního kanálu.

Celý článek...
Vylaďte své patování

CaptZimní období nabízí ideální příležitost pro zlepšení krátké hry, především patování. Revoluční systém CAPTO 2gen představuje novinku pro diagnostiku patování. Popisovaný přístroj využívá nejmodernější technologie a vyhodnocuje tak v řádech milisekund techniku patovacího pohybu.

Celý článek...
Vylepšete svůj golfový švih a hru, 1. díl

ilu-advice-750Ti, kdo golf hrají, to vědí. Golf je těžký. A jedním dechem ti nejzkušenější dodávají, že se nedá naučit. Dokonale synchronizovat všechny úkony nutné k perfektnímu švihu a přesné ráně během zhruba dvou vteřin, to není ani trochu snadné. Dá se ale pracovat na tom, aby náš švih byl stále lepší a jistější. Zkuste do své hry a tréninku zapracovat několik zdánlivě prostých rad. Ne od nás, ale od jednoho z Top 100 trenérů v USA Michaela Hunta.

Celý článek...
Bettinardi: O kousek vpřed

Inovai 6Už jen pár dní zbývá do uvedení nové ředy patrů Bettinardi pro rok 2022, konkrétně jde o modely 2022 BB a Inovai. Jedná se o inovace série BB a Inovai 6.0, zcela nová je pak řada patrů s vysokým momentem setrvačnosti Inovai 8.0.

Celý článek...
Začínáte s golfem? Zkuste kurzy v Kestřanech

Kestrany-750Chcete začít s golfem? Právě pro nové zájemce o golf připravil golfový resort Písek – Kestřany golfové kurzy s trenérem Jirkou Filipem. Vybírat si lze hned z několika možností – od nejoblíbenější, kterou je třídenní kurz bez ubytování za 4990 korun, až po třídenní s ubytováním pro dvě osoby na dvě noci za 14 690 korun. Kurzy začínají už v dubnu, první konkrétně 8. – 10. 4., a pokračují až do srpna. Kurz obsahuje 11 lekcí s profesionálním trenérem, zapůjčení golfového vybavení a tréninkové míčky během kurzu, 2krát vstup na 18jamkové hřiště i možnost zkoušky na HCP 54.

Celý článek...
Titleist Demo Day na brněnském výstavišti

titleist-fitting-750V sobotu 19. února se v indooru BVV (pavilon H) uskuteční první letošní veřejný fitting holí značky Titleist. Rezervovat svoje místo u fittéra Lukáše Horáka si můžete v čase od 13:00 do 19:00 hod. (se začátkem vždy v celou hodinu).

Celý článek...
Thajsko propaguje „Golf Sandbox"

Thajsko-RedMount-750Úžasné Thajsko – úžasný golf. Aby Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) prosadil Thajsko jako golfovou destinaci ve Východní Evropě, uspořádal ve spolupráci s partnery, jako jsou Yaro Travel, Siam Travel, golfový promotér Golf Tour CZ a Qatar Airways, golfový turnaj pro české a slovenské golfisty a golfové cestovní kanceláře na Phuketu.

Celý článek...
Při golfu mohou klouby také trpět, posilněte je kolagenem

Inca Ilustrace 750Člověk, který chce podávat dobrý výkon, potřebuje adekvátní výživu. Týká se to nejen stravy, ale i výživových doplňků. Ty jsou jako tečka – garantují doplnění potřebného množství těch živin a bílkovin, které z jídla nedokážete získat, nebo jich máte málo. Typickým příkladem je kolagen: víte, proč ho tak často spojují se sportem?

Celý článek...
Největší slabinou je člověk

dyntedes-ilu-750Luděk Vokál a jeho společnosti Dyn Tedes s.r.o. se již v roce 2015 zaměřila na velmi citlivou, z hlediska zajištění bezpečnosti ovšem velmi perspektivní oblast ochrany zákazníků před nelegitimními odposlechy. Cílem bylo přispět k ochraně klientů tzv. defenzivními technologiemi, které by byly schopny výrazně eliminovat odposlechová zařízení. Více už prozradí v rozhovoru.

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
DP World Tour: Foxova poklidná plavba
Nedávno ještě studentíci, teď v TOP 3 na světě. Poznáte dvojici mladých hvězd?
Sto milionů pro DeChambeaua? Američan tučnou nabídku popírá
Koepka zase popichoval na Twitteru. Na koho si troufl tentokrát?
Konec hvězdného quarterbacka zaujal i známé golfisty. Kdo reagoval?
Tisícovka dolarů za každou ránu! Který golfista nejvíc miluje Pebble Beach?
Spieth riskoval nad útesem. Nejdramatičtější rána kariéry, přiznal pak
Bill Murray opět řádil. Čím pobavil známý herec na Pebble Beach letos?
Třicetimetrový pat do eaglu! Varner rozsekl bitvu o titul ve velkém stylu
Čtrnáctiletý thajský talent prošel na Saudi International cutem
Golfová hřiště ČR
Začínáte s golfem? Zkuste kurzy v Kestřanech
Titleist Demo Day na brněnském výstavišti
Zahrajte si na Hluboké i v zimě
Aktuální provoz na Kaskádě
Darovanský dvůr s omezením kvůli rekonstrukci
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
big 1 fitness
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020