Golfové noviny


07. února 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Na odpališti relativně dlouhého tříparu

Chvíli přemýšlí, zkoumá vítr a pak povídá kedymu: „Pošlu to rovnou na green, najdi čtyřku železo a podej mi ho."
Kedy mu podá požadovanou hůl. Hráč si cvičně párkrát promáchne a topne míč, který přistane patnáct metrů před odpaliště.

Celý článek...
PGA Tour: Přetahovaná na čele

Hoge

V průběhu finálové rundy AT&T Pebble Beach Pro-Am byla na čele pořadí pořádná tlačenice, v jednu chvíli se totiž na výsluní hřálo až sedm golfistů. Výborně kolo rozjel Troy Merritt, který se navnadil čtyřmi berdíky v řadě, solidní jízdu předváděl Jordan Spieth a naděje na titul spřádali i Pattrick Cantlay, Andrew Putman či Beau Hossler. Naproti tomu situaci si notně zkomplikoval Tom Hoge poté, co na tříparové pětce zapsal double bogey. Na dalších dvou jamkách sice tuto chybu napravil, ale opět jej zbrzdilo bogey z osmičky.

Celý článek...
První výhra kariéry a bonus k tomu. Luke List se po 17 letech vrátí na Masters

list-luke-twitter-750Až v sedmatřiceti letech se minulý týden dočkal Luke List svého prvního kariérního vítězství na PGA Tour. Výhra na Farmers Insurance Open byla jeho 206. startem na nejsledovanější světové golfové šňůře, a kromě jiného znamená, že dostane poprvé v životě pozvánku na dubnové Masters. I když - ne tak docela.

Celý článek...
Billy Horschel: Mám na to hrát s nejlepšími

Horschel Reuters 750Americký golf má ohromnou sílu, což demonstroval během nedávného Ryder Cupu, ve kterém smetl Evropany historicky nejvyšším rozdílem. V americkém týmu ale nebylo místo pro všechny. Nevešel se do něj ani Billy Horschel, jenž v letošním roce vyhrál dva prestižní turnaje.

Celý článek...
Lukáš Pařenica: Bomby z odpaliště. Bude je golf muset omezit?

parenica-lukas-750Postavíte si golfový míček na týčko, z bagu vytáhnete tu úplně nejdelší hůl, kterou obsahuje, a párkrát s ní výhružně zasvištíte nanečisto za odpalištěm. Pak se postavíte do správného směru, plynulý nápřah, dokonalý švih – a balon letí tak daleko, že kolegové ve flihgtu jen nevěřícně mhouří oči a pak uznale zamručí. Zná snad kterýkoli golfista lepší pocit?

Celý článek...
Madeira - Perla severního Atlantiku

Madeira-Palheiro-750Golfový pas jako cesta k úspěchu? Centrála cestovního ruchu na Madeiře si za takovým nápadem pevně stojí. Ve snaze nalákat golfově laděné turisty, aby prozkoumali nejen tři zdejší špičková hřiště a přesvědčili se, proč ostrov patří mezi nejlepší nově objevené golfové destinace, ale krásy tohoto ostrova obecně, nabízejí atraktivní varianty pobytu i hry.

Celý článek...
Jonathan Davison: Z nabídek si pečlivě vybíráme

Davison-Jonathan-750Před více než deseti lety založil Jonathan Davison Create Golf a za tu dobu spolupracoval s několika renomovanými společnostmi, pohybujícími se ve světě golfového průmyslu. Původně přitom studoval grafický design, ale v postgraduálním studiu pokračoval na Edinburgh College of Art, kde získal diplom v oboru golfové architektury. V roce 2007 se přesunul do střední Evropy, kde se podílel na vzestupu golfu. Výraznou stopu zanechal i v nám známém slovenském Penati Golf Resort. Více už prozradí v následujícím rozhovoru.

Celý článek...
Vyberte si z nabídky členství ve Mstěticích

Mstetice-2020-750Pokud jste si ještě nevybrali členství na letošní rok, přihazujeme nabídku Golf Clubu Mstětice. Základní členství Basic je k mání za 2500 korun a obsahuje jedno fee na 18 jamek a 20% slevu na všechny ostatní hry. Plus registraci ČGF, 50% slevu na drivingové míčky a v zimním období 20% slevu v indooru Step. K tomu další slevy v restauraci, či na golfové vybavení. V nabídce je i členství Basic Plus, které obsahuje čtyři fee zdarma. Vybírat si ale můžete i z dalších možností, mezi něž patří klasické řádné členství, rodinné, pro seniory, studenty či juniory.

Celý článek...
Dětské golfové kurzy na Albatrossu už od března

Albatross-il-750Dětské golfové kurzy na Albatrossu startují už v březnu a jsou určené pro děti od 5 až do 18 let. Skupiny jsou rozdělené podle věku na Birdies (5 – 9 let), Eagles (10 – 14 let) a Albatross (15 – 18 let). Tréninky probíhají vždy jednou týdně a na výběr je několik možností. Jeden trénink trvá 55 minut a jeden trenér má na starost maximálně šest dětí. A cena? Kurz obsahující 13 lekcí stojí 5200 korun.

Celý článek...
Tradice, která zavazuje, a tři hřiště ke hře pro členy klubu

Clen GCCSHVe Svobodných Hamrech letos načínají 26. sezónu. A stále si drží specifika klubu, který v meandrech řeky Chrudimky založili členové, postavili hřiště a pustili se do zvyšování sportovní úrovně svého golfu. Po dobu existence klub vychoval řadu výborných golfistů, v letošním roce tak opět působí v extralize mužů. A na pravidelných trénincích nebo na letních příměstských táborech vyrůstají další.

Celý článek...
Vyzkoušejte členství v jihočeské Bechyni

Bechyne-750Roční členství za méně než 10 000 korun, celoroční hru zdarma a mnoho dalších bonusů nabízí 1. Jihočeský golfový klub v Bechyni. Nejstarší klub v jižních Čechách nabízí nejen hřiště v nádherném prostředí, ale také přátelskou a pohodovou klubovou atmosféru.

Celý článek...
Udělejte si inventuru bagu. Tentokrát holí, míčků a rukavic

ilu-advice-750Před týdnem jsme začali s inventurou bagu. Tahle činnost je pro nedočkavé golfisty tím nejlepším způsobem, jak přečkat zimní období. Zatímco jako první krok, jsme provedli očistu bagu a možná objevili i leckdy netušené poklady, tentokrát se zaměříme na hole, rukavice a míčky.

Celý článek...
Škola Davida Golce: Bankr II

bank IIPřes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem jsme se dostali ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů.

Celý článek...


KOMERCE
Největší slabinou je člověk

dyntedes-ilu-750Luděk Vokál a jeho společnosti Dyn Tedes s.r.o. se již v roce 2015 zaměřila na velmi citlivou, z hlediska zajištění bezpečnosti ovšem velmi perspektivní oblast ochrany zákazníků před nelegitimními odposlechy. Cílem bylo přispět k ochraně klientů tzv. defenzivními technologiemi, které by byly schopny výrazně eliminovat odposlechová zařízení. Více už prozradí v rozhovoru.

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
LPGA Tour: Vítězná premiéra
DP World Tour: Další titul pro talentovaného Dána
Poprvé v historii. Na Masters si letos zahraje i golfista z Kajmanských ostrovů
Tigerův návrat? Letos to ještě nebude, míní jeho blízký přítel a bývalý hráč
Třídílná dokumentární série nabízí pohled do zákulisí dámské LPGA Tour
Nejstarší žijící vítěz golfového majoru slavil narozeniny. Uhodnete, kolik mu je?
První jamka na PGA Tour a hned eagle! Američan se uvedl dokonale
Zalatoris má covid, musel se odhlásit z AT&T Pebble Beach
Koepka šel na blond, cutem ale neprošel a klesá v žebříčku
Nadalův triumf rezonoval i v golfovém světě, gratuloval mu úspěšný krajan
Golfová hřiště ČR
Jonathan Davison: Z nabídek si pečlivě vybíráme
Vyberte si z nabídky členství ve Mstěticích
Dětské golfové kurzy na Albatrossu už od března
Vyzkoušejte členství v jihočeské Bechyni
Tradice, která zavazuje, a tři hřiště ke hře pro členy klubu
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
big 1 fitness
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020