Golfové noviny


13. prosince 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Skotové na Dnu otevřených dveří

Na nejmenovaném golfovém hřišti v Česku zrovna probíhal den otevřených dveří. Dostavilo se i několik Skotů, kteří, jak známo, využijí každou příležitost, zvlášť bezplatnou. Místní „profík", který měl nováčky na starost, po chvilce teorie přešel k praxi.
Hned první Skot odpálil krásnou ránu driverem na 200 metrů a říká: „I am John."
Druhý po 250metrovém odpalu pronesl: „I am Peter."

Celý článek...
PGA Tour: Kokrak a Na vítězi QBE Shootout

kokrak naBody do žebříčku z toho nejsou, ale solidní odměna v podobě 900 tisíc dolarů pro vítěznou dvojici se před Vánoci hodí. A jistě jí nepohrdli ani Kevin Na a Jason Kokrak, kteří v tříkolové soutěži dvoučlenných posádek zahráli dvanáct birdie z posledních třinácti jamek a den zakončili skóre -12. To jim nakonec zajistilo titul na QBE Shootout, turnaji hraném formátem fourball, o ránu před dvojicí Horschel – Burns. Třetí místo si rozdělili Kuchar s Englishem a Leishman hrající s Dayem.

Celý článek...
TaylorMade2
Kvalifikace na Ladies European Tour 2022 jde do finále; o kartu si zahrají čtyři Češky

ilu-bunker-750Ve španělském golfovém resortu Real La Manga se ve dnech 9. – 12. prosince odehrála první fáze Q-School, ve které se z pěti přihlášených Češek podařilo postoupit do závěrečného finále Sáře Kouskové, Tereze Melecké a Kateřině Vlašínové. Finálové část se odehraje na pět kol na stejném hřišti ve dnech 16. – 20. prosince a ke třem českým mušketýrkám by se v něm měla připojit i Klára Spilková, která nezvládla kvalifikační finále LPGA. Ve Španělsku bude ve hře 50 karet na LET. Ty nejcennější (kategorie 11) získá první dvacítka, zbývajících třicet hráček se bude muset spokojit s kartou kategorie 15.

Celý článek...
Golf v Evropě roste. Navzdory covidové pandemii

ilu-graf-750Je to tak trochu paradox, ale v době covidové pandemie prožívá golf v Evropě velké obrození. Podle nové studie hraje dnes golf na „starém kontinentu" přes deset milionů lidí. To představuje nárůst o téměř 35 procent oproti stavu před pěti lety.

Celý článek...
Pat a Mat? Spieth a Stenson si spletli odpaliště, pak bavili novináře na tiskovce

hero-duo-750Méně zkušeným rekreačním golfistům se občas na hřišti, které tak dobře neznají, stane, že zamíří na špatné odpaliště nebo popletou pořadí jamek. Aby se ale něco podobného přihodilo předním světovým hráčům, není právě obvyklé. O uplynulém víkendu ale přesně tenhle kousek předvedla na Hero World Challenge dvojice Jordan Spieth a Henrik Stenson: na jejich obhajobu je ovšem třeba dodat, že pořadatelé turnaje jim to úplně neulehčili.

Celý článek...
Tiger přiznal pochybnosti o návratu na plný úvazek. Při nehodě mohl přijít o nohu

woods-driving-twitter-750Minulý týden na Bahamách přinesl víc novinek o Tigeru Woodsovi, než celý uplynulý půlrok. Celkem logicky, protože nejsledovanější golfista planety se opět ujal role hostitele na Hero World Challenge a při té příležitosti promluvil hned dvakrát s novináři o tom, jaký je jeho aktuální zdravotní stav po vážné únorové autonehodě. Jak už u legendárního Američana bývá zvykem, víc toho možná neřekl, než řekl, leccos zajímavého jsme se ale dozvěděli.

Celý článek...
Škola Davida Golce: Pitch I

DetailUž jste ovšem nejspíš slyšeli, že s rostoucí výkonností bude do popředí vystupovat krátká hra. Právě na greenech a v jejich okolí hráč nasbírá hodně ran navíc, proto se přesuneme k přihrávkám do greenu. Z kratších vzdáleností, zejména pokud v cestě na green neleží žádná překážka, uplatníte chip, se kterým jste se seznámili v úvodních lekcích naší školy. Nyní postoupíme o krok dál a vysvětlíme si, jak zvládnout tzv. pitch, což je další varianta přihrávky. Lze jej využít ve vzdálenostech od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení.

Celý článek...
Vánoce se blíží. Udělejte (si) radost!

predplatne-ts-2-750Hrajete golf, nebo jen znáte golfistu, kterému byste chtěli udělat radost? Pak pro vás máme jedinečnou, časově limitovanou nabídku tří extra bonusů za zvýhodněné ceny, kterými můžete obohatit roční předplatné časopisu Golf (ať již v tištěné nebo elektronické podobě) a sami si tak namíchat ten nejdokonalejší dárkový balíček.Celý článek...
Nejkrásnější vánoční dárek? Ze Slavkova!

voucher-aus-750Až do 24. prosince 2021 si budete moci pořídit na slavkovském resortním e-shopu exkluzivní dárkový poukaz na hru plného flightu (4 hráčů) v GR Austerlitz s možností čerpání hry kdykoli do konce roku 2022, a to za 3 000 Kč. Nejenže (si) můžete udělat radost, ale v případě, že poukaz využijete o víkendu, ušetříte 2 800 Kč!

Celý článek...
Naše inspirace na vánoční golfové dárky

vanČas vánočních dárků se rychle blíží! Proto jsme se letos rozhodli "najmout" zvláštní osobu... Náš Dárkový Caddy vám poradí, jak vybrat nejlepší dárek pro golfistu, golfistku a juniora - aby byla celá golfová rodina s obdrženými dárky spokojená!

Celý článek...
PETR GAZDÍK – ACOUSTIC BAND

gazdik-750Petr Gazdík je přední český divadelní herec a režisér. Je držitelem několika prestižních ocenění – Cena Thálie, Cena českého divadla, Cena Festivalu smíchu a další. Celý život se zabývá zpěvem a hudbou.

Celý článek...

Planreal2
Další zprávy
Golf aktuálně
Čísla 49 a 50. Nenápadní mladíci mají jistotu účasti na Masters
Šestinásobný majorový šampion Lee Trevino slavil dvaaosmdesát
Jason Day má doma supermoderní cvičný green, na zahradě pak parádní trojpar
Čím deptal Jordan na golfu hollywoodskou hvězdu? Suchým zipem na své rukavici
Kisner hledal na Twitteru trenéra pro domovský klub. Kdysi mu tam přitom zakázali vstup
Nejhorší pat kariéry? Rory na Bahamách minul jamku a vyhrál se z greenu
Morikawa se bude ženit. Zásnuby mu ale pokazil finálový kolaps
Hovland už je sedmý na světě. Kletbu ale nezlomil, vtipkoval Kevin Na
Saudi International? Navzdory PGA Tour tam v únoru chce hrát řada hvězd
Tigerovo video? Vypadá to na starý dobrý švih železy, jásají experti
Golfová hřiště ČR
Členství na Hluboké se slevou 50%
Vánoční dárek z Black Bridge
Nadupané balíčky členství v Prague City Golf
Nejstarší golfová hřiště v Česku aneb A na počátku byly... (2)
Novoroční odpal na Hluboké
kontakt-svk-bs
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Inzercwolfhunte
Janske-Lazne2
TaylorMade
tp-knives
Royal Regent bs
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020