Golfové noviny


01. listopadu 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
golfchampions
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Golfista dorazí k dentistovi

Muž v golfovém oblečení se přihrne k dentistovi do ordinace a hned spustí: „Pane doktore, prosím, je 9:15 a já mám v deset s kamarády tee time. Nešlo by ten zub jen vytrhnout co nejrychleji a bez umrtvování?"
„Sestro, vidíte, to je ale odvážných chlap. To už se dnes ani nevidí. Myslím, že bychom mu mohli vyhovět," reaguje doktor.

Celý článek...
PGA Tour: První Herbertův titul

herbFinálový výkon v podobě dvou ran pod par nakonec stačil Lucasi Herbertovi, aby za zády udržel o jedinou ránu zkušeného Patricka Reeda i Dannyho Lee a na Bermuda Championship si připsal premiérovou výhru na PGA Tour. K tomu navíc získává dvouletou jistotu startů na nejprestižnějším profesionálním golfovém okruhu.

Celý článek...
TaylorMade2
Kolik stojí ročně život golfových profíků na túře? Budete se asi divit

il dolary ingimage-750Asi každý rekreační golfista se alespoň jednou v životě zasnil a představil si sám sebe, jak brázdí turnaje PGA Tour po boku těch nejlepších světových hráčů. Což o to, na zvedání trofejí, přebírání tučných šeků a tiskové konference by se asi zvykalo docela příjemně, horší by to ale možná bylo se zjištěním, jaké mají takové hvězdy výdaje. Pro začátek vám napovíme, že jsou... opravdu velké.

Celý článek...
Hraje golf od roku 1954, ale esa se dočkal až v 74 letech. A hned dvou

il-golf-age2-750Ruku na srdce, který golfista nesní o tom, že aspoň jednou za život zahraje hole-in-one. A někdy si musí počkat hodně dlouho. Bývalý právník a vášnivý golfista George Farris hraje golf od roku 1954, odehraje i stovku kol ročně, ale zahrát jamku na jednu ránu, se mu za celé ty roky nepodařilo. Ale dočkal se. V 74 letech. A ne jednoho esa, ale rovnou dvou během jediného kola.

Celý článek...
Velká očekávání nenaplněna. Hra amatérů o peníze bude dál podléhat restrikcím

amatersky-status-2022-750V úterý 26. října odpoledne byla publikována modernizovaná Pravidla amatérského statusu (PAS), kterými se golf globálně začne řídit od 1. ledna 2022. Nová PAS sice odstraňují řadu omezení, která se dříve na amatérský golf vztahovala, současně však budou dbát na pokračování integrity a čistoty amatérského golfu, a to hlavně co do možných forem a výše výher, které amatéři mohou převzít.

Celý článek...
Ondřej Lieser: Bojuju, makám a doufám, že se to otočí

Lieser-olymp-reuters-750Golf, nebo spíš samotná hra, je někdy tak trochu jako skládačka. Každý dílek musí zapadnout na správné místo, aby vše fungovalo, jak má. Zažil to a zažívá i Ondřej Lieser. Třicetiletý český profesionál se jako první český golfista v historii probojoval i na olympijské hry v Tokiu, ale se svou hrou nebyl ani trochu spokojený. Vlastně ani během celé sezony. Včetně Czech Masters na Albatrossu, kde cutem sice prošel, ale on sám si nastavil ambice podstatně výše. Přitom závěr loňského roku zvládl parádně a vyšperkoval ho dvěma turnajovými tituly na Challenge Tour i celkovým vítězstvím v sérii. Ještě v úvodu roku na turnajích European Tour v Keni se zdálo, že jeho golfová jízda pokračuje. Jenže „něco" se zadrhlo. Co, to hledá stále...

Celý článek...
Vychutnejte si podzimní golf naplno i s jeho specifiky

ilu-advice-750Podzim v Česku je pro golfisty neklamným znamením, že se blíží konec sezony. Pro většinu hráčů nevítaný. O to víc je důležité užít si i podzimní dny na golfu, jak jen to jde. Pravdou ale je, že podzimní golf má jistá specifika. Na jedné straně si můžeme vychutnávat úžasnou barevnost podzimu, na druhé straně musíme počítat s proměnlivým počasím a kratšími dny.

Celý článek...
Adamstal nabízí poslední týden hry v roce 2021. A s husí pěčínkou!

adamstal-ilu2-750Tento týden, přesněji do 7.11., si ještě můžeme zahrát v Adamstalu, pak se brány hřiště pro letošek oficiálně uzavřou. Z obrázků z minulého týdne si ale můžete udělat představu, jak krásně a barevno tam v těchto dnech je. Nejbarevnější čas roku, a když slunce svítí, bývá ještě docela teplo, až kolem 13 stupňů.

 

 

Celý článek...
Zahrajte si golfový turnaj na thajském Phuketu

phuket-ilu-750Sledujete s nevolí příchod nejbarevnějšího období roku a pomalu ukládáte svůj golfový bag k zimnímu spánku? Nemusíte propadat trudomyslnosti a počítat měsíce zbývající do zahájení nové golfové sezóny. Ráj golfistů v Andamanském moři znovu otevírá své brány turistům. Kromě prvotřídních golfových hřišť vás ohromí dokonale fotogenickými scenériemi, všudypřítomnými úsměvy i skvělou kuchyní. Můžete začít balit – na ostrově Phuket se totiž něco chystá.

Celý článek...
Indoor na brněnském Výstavišti již otevřen!

indoor-bvv-750Od pondělí 1. listopadu byl v pavilonu H brněnského výstaviště zprovozněn tradiční indoor. Otevírací doba: pondělí až neděle od 9:00 do 19:30 hodin. Ve všední dny je možný vstup přes služební vchod pro zaměstnance BVV (ten se nachází cca 10 m vlevo od vchodu do kongresového centra). O víkendech a o svátcích je vstup pouze přes bránu č. 5 z ulice Bauerova. Povolení vjezdu na indoor (za 1 100 Kč) si můžete zakoupit na recepci Kaskády nebo na recepci indooru.

Celý článek...
Údržba v Sokolově. Hraje se se slevou 50%

sokolov-klub-750Podzimní čas je na většině golfových hřišť obdobím intenzivní údržby hracích ploch. Nejinak je tomu i v golfovém resortu Sokolov. Na druhou stranu je to také příležitost pro všechny golfisty, aby si ještě před zimní přestávkou stihli zahrát, navíc za výrazně nižší ceny, než v plné sezoně. To platí i pro Sokolov. Vzhledem k hloubkové aerifikaci, která proběhla ve dnech 25. a 26. 10. na všech osmnácti jamkách, se hraje za podzimní fee se slevou 50% oproti obvyklým ceníkovým cenám.

Celý článek...
Hledáte členství na sezonu 2022? Co třeba Kotlina?

kotlina-terezin-750Na konci golfové sezony se golfisté nezřídka rozhodují i o tom, kde a jaké členství zvolí pro další rok. Golfový resort Kotlina Terezín nabízí řádné členství na sezonu 2022 za 9400 korun, a pokud zaplatíte částku už nyní, do konce letošní sezony budete hrát na Kotlině zdarma. Na Kotlině nabízejí i další zajímavé akce, například fee na devět jamek za 490 korun, které platí každé pondělí a až do čtvrtka v dopoledních hodinách do 12 hodin mimo státní svátky.

Celý článek...
Svatomartinský turnaj i menu v Českém Krumlově

Cesky-Krumlov-klub-750Podzimní golf přináší nejen nevšední zážitky ze hry, ale také nižší ceny fee a další lákavé akce. To platí i pro Golfový klub Český Krumlov. Od října se hraje za ceny se slevou 40 procent, ale připraveno je také množství dalších zajímavých lákadel. Jedním z nich je využití místního wellnessu Paleo Spa. Konkrétně na 13. a 14. listopadu je připravený Svatomartinský turnaj – v sobotu se hraje texas dvojic a o den později individuální turnaj na úpravu HCP (pouze zlepšování). A samozřejmě po dohrání je připravené nadmíru lákavé Svatomartinské menu.

Celý článek...
Hledáte členství? Co třeba nabídka Loreta Pyšely?

Pysely-clubhouse1-750Sezona pomalu končí, ale už se vyplatí myslet na tu příští. Třeba, kde si pořídit členství. A jaké? Golfový klub Loreta Pyšely nabízí v rámci členství na rok 2022 hned několik možností. Členství SWING za 1590 korun, které obsahuje jednu hru na 18 jamek, členství v ČGF a reciprocity na partnerských hřištích. Nebo členství SWING Plus za 3990 korun obsahují už čtyři hry na 18 jamek, které si lze navíc rozdělit na 9 jamek ve dnech pondělí až pátek. Třetí možností je členství TWIST za 7990 korun nabízející 8 her na 18 jamek, které lze opět rozdělit na devítky ve všední dny. Navíc pokud koupíte členství už v roce 2021 od 1. 10. do 31. 3. 2022, získáte slevu na fee 25%.

Celý článek...
Golf na Hluboké a řecká kuchyně

ilu-recka-kuchyne-750Spojit příjemný golf s gastronomickým zážitkem, proč ne? Obojí si můžete vychutnat v golfovém resortu Hluboká nad Vltavou při turnaji Golf & Food Řecko, který se koná 29. října a společně ho pořádá restaurace La Cantina del Golf a Zámecký Golf Resort Hluboká. Hraje se na devět jamek od 15 hodin a poté následuje vyhlášení výsledků a slavnostní večeře, při níž na vás čekají, jak už název napovídá vyhlášené speciality řecké kuchyně.

Celý článek...
Za golfem a relaxem vyrazte na Cihelny

cihelny-wellness-750Zahrát si golf, zasportovat a přitom ještě relaxovat, to vše v jednom „balíčku" můžete zažít v resortu Cihelny Golf & Wellness. Co takový balíček obsahuje? Ubytování na 2, 3 nebo 5 nocí s polopenzí, neomezený vstup do hotelového wellness Spa Academy, 25% slevu z plných cen green fee, pro golfisty seniory nad 60 let dokonce slevu 50% na fee plus jednou Oxy-led Spa Kapsle s relaxačním programem a jednou thajskou masáž s aromatickými oleji. Vyrazit ale můžete i do okolí na procházku, k dispozici je wi-fi.

Celý článek...
Škola Davide Golce: Čipování I

baseballPo dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a postupně si procvičili paty z kratší i delší vzdálenosti včetně různých sklonů, postoupíme o kousek dál a budeme se věnovat čipování. Čip je úder, který má svým provedením k patování blízko, a tak snadno navážeme na předchozí lekce. Pro základní nácvik jsem záměrně zvolil mírný svah. Úder budeme procvičovat z kopce, což je pro začátek lepší, neboť tak přirozeně rozložíme váhu v potřebném poměru.

Celý článek...
BR-Dy od Mizuna

BR-D4Mizuno si buduje pozici i v segment bagů. Přesvědčit vás o tom může i podzimní nabídka, zahrnující hned kvartet modelů se společným označením BR-D, dva stand bagy, jeden carry bag a jeden bag na vozík. BR-D2 je bag určený k nošení, malý, elegantní, ideální pro cvičnou rundu nebo rychlé oběhnutí devítky. Snadno v něm „ubytujete" 14 holí. Rozdělen je na čtyři části, dva děliče jdou po celé délce. K dispozici máte hned devět kapes, z toho jedna je odnímatelná. Popruhy opatřili čtyřmi prvky pro jejich lepší nastavení, což umocňuje komfort. Chytré uspořádání zajišťuje, že deštník či náhradní oblečení vždy zůstanou v suchu. Na výběr máte ze tří barevných kombinací. Bag pořídíte za 150 euro.

Celý článek...


KOMERCE

Elektrické Porsche pro každou příležitost

Porsche-nabijeni-750Když Porsche představilo elektrický supersedan Taycan, okamžitě stanovilo měřítka mezi elektromobily. Že se dá laťka ještě zvýšit, to dokazuje verze Cross Turismo – shootingbrake schopný i pohybu v terénu.

 Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
Cenu pro nováčka roku na LPGA bere Thajka, která šokovala na majoru
Bývalý přední švédský golfista podlehl v devětačtyřiceti letech rakovině
Fowler pomáhal televizi komentovat, hodnotil Schauffeleho i Matsuyamu
Rekordně rychlý pětipar. Čtveřice z European Tour přepisovala dějiny
Schauffelemu fandili v Japonsku i prarodiče. Skvělý pocit, pochvaloval si
Tohle nešlo do jamky? Další golfista byl v Japonsku blizoučko albatrosu
Dvacet trofejí ve 32 letech. Kdo byl v moderní éře rychlejší než Rory?
Devět na devítce a to hned dvakrát. Mickelson zažil na seniorské túře potupu
Bernhard Langer má další rekord mezi veterány
Matsuyamu těšilo, že napodobil Tigera. Fandové si kvůli němu přinesli židle
EPGA Tour: Titul orámovaný rekordem
Zemřel populární komentátor Renton Laidlaw. Byl hlasem European Tour
McIlroy získal výhrou ve Vegas doživotní členství na PGA Tour
Jako zamlada. Schauffele popsal kocovinu po oslavách Ryder Cupu
Ryder Cup jako asistent? Dalo mi to hodně, hodnotil Mickelson
Australan zahrál v 99 letech hole-in-one, málem u toho trefil flajt před sebou
Ancer trefil ve Vegas albatros. Blízko mu byl na pětiparu i Dustin Johnson
Na výsledek patu čekal Korejec příliš dlouho, místo úspěchu dostal trestnou
Na CJ Cupu volili nejvíc sexy hráče turnaje. Uhodnete výsledek?
29 birdie a eagle k tomu? Thomasovi ani to na nejlepší nestačilo
Golfová hřiště ČR
Indoor na brněnském Výstavišti již otevřen!
Údržba v Sokolově. Hraje se se slevou 50%
Hledáte členství na sezonu 2022? Co třeba Kotlina?
Svatomartinský turnaj i menu v Českém Krumlově
Hledáte členství? Co třeba nabídka Loreta Pyšely?
Golf na Hluboké a řecká kuchyně
Za golfem a relaxem vyrazte na Cihelny
Zuzana a Ivan Solfronkovi: Spustili jsme se z tobogánu a už se nejde vrátit
Vánoční nabídka z Hořehled
Vyberte si některé z členství v Golf Resortu Telč
Užijte si podzimní dovolenou v Darovanském Dvoře
Fojtecký drak na Ypsilonce má vítěze, rozhodlo finále
TISSOT & BENTLEY & CHAMPAGNE MUMM - HI Cup 2021
Už jste byli v Dobrouči?
Hrajte Hořehledy od 11. října jen za 300 Kč
Vychutnejte si závěr golfové sezony na Čertově břemeni
Výzva na Zbraslavi: turnaj sedmičkou železem
Staňte se členem Central Golf Clubu pro rok 2022 již letos a do konce roku hrajte ZDARMA!
„Prolétněte" se nad osmnácti jamkami v Lázních Bohdaneč
Zahrajte si Kynžvart za podzimní cenu
Pyšely
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
TaylorMade
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020