Adamstal-750Z velké tradiční ankety golfistů o nejoblíbenější hřiště v Evropě, kterou pořádá vydavatelství Albrecht Golf Guide a účastní se jí tisíce evropských golfistů, vyjde každoročně pořadí, které se během let vcelku ustálilo. Favorité, stálice ankety, si sice stále mění místa, ale zůstávají přibližně „na svých". Z padesátky nej nej jsme vybrali taková, která leží v „dostřelu", v rozumné dojezdové vzdálenosti od našich hranic.

1. Golfclub Adamstal Franz Wittmann (na úvodním snímku)
V anketě se poprvé dostal na první místo po několika druhých. Navštívili ho snad všichni čeští hráči, kteří berou svůj golf jen trochu vážně. „Must be" hřiště v podhůří východního výběžku Alp. Zasazeno do strmých svahů, velice malebné, celou sezónu vynikající stav. Jsou zde zvyklí na české golfisty a považují je za vítané hosty. Doporučuje se bugina. 2 hodiny jízdy od českých hranic (Znojmo). GF 2020 85 euro.

2. Golfclub St.Vigil Seis
Klub leží uprostřed Dolomit, ve výšce cca 850 metrů nad mořem, na úpatí hory Schlern, ráje horolezců. Boduje snad nejexkluzivnější přírodní scenerií ze všech hodnocených hřišť, ale k tomu přidává zajímavý design a výtečný stav. Idylická jezírka, úzká místa, zajímavé herní situace. 30 km od Bolzana, 7 hod od Prahy nebo 7:30 h. od Brna. GF 85 euro.

3. Golf & Landclub Achensee
Další, kdo boduje exkluzivním prostředím – hřiště obklopují prakticky za všech stran horští velikáni. Samo hřiště velkými převýšeními neoplývá, leží na velké, jen maličko skloněné lesnaté ploše těsně u městečka Pertisau, tvořeného hlavně hotely a penziony. To vše na břehu nádherného velikého jezera Achensee. Nejstarší tyrolské hřiště, slaví už 85 let, oblíbené hřiště Mnichovanů. GF 2020 95 euro. Praha 5 h., Brno 5:50 h.

8. Golf Eichenheim
Americký designer Kyle Philips předvedl naplno, jak dokáže pracovat s přírodou. Najít v tak složitém terénu místo pro logicky na sebe navazující jamky je jeho vrcholný kousek. Velká převýšení, skály, šikmé plochy, ale nádherné jamky v přírodě, kde jste trvale sami, o jiných flightech víte jen naprosto výjimečně. Výhledy na protější Hahnenkamm a strmé skalní věže Wilder Kaiseru doprovázejí celou rundu. GF 2020 80 – 99 euro. Praha 5 h., Brno 5:30 h.

13. Golf Club St. Leon-Rot
Relativně nový (24 let) moderní resort v rovině u Heidelbergu, nedaleko Stuttgartu, založený spolumajitelem firmy SAP Dietmarem Hoppem, má dvě mistrovské osmnáctky a jednu devítku. Na přelomu tisíciletí zde vyhrál Tiger Woods třikrát turnaj European Tour. Vše puntičkářsky dotažené do detailu, vše funguje. Jezera, ostrovní green... GF 120 euro, Praha 4:30, Brno 6:20.

14. Gardagolf Country Club
27 překrásných jamek v důstojném prostředí staletých dubů a dalšího stromového porostu parku zámku Soiano, na jižním břehu jezera Lago di Garda. Překážky všeho druhu, voda, bunkery, úzké ferveje, ale všeho jen s mírou, velmi příjemný golf. Otevřeno celoročně! GF 50 – 100 euro. Praha i Brno cca 8:30 h.

16. Dolomitengolf Osttirol
36 jamek v absolutní rovině, kterou vytvořila řeka Dráva mezi horami. Nedaleké město Lienz je považováno za nejslunnější místo Rakouska, zároveň je asi městem nejsportovnějším. Starověké památky po obráncích říše římské všude okolo. Jezera, parková krajina, parádní scenérie obřích skalních stěn na jižní straně a povlovnějších kopců ze severu. GF 96 euro, Praha 6:30 h., Brno 6 h.

17. Golf Club Passeier. Meran
Parádní osmnáctka vedle hotelu Andreus, otevřená majiteli hotelu před 24 lety, nabízí zajímavý golf na terasách ve svahu. Jezírka, kamenné hrázky, divoká příroda podhůří Dolomit, 500 m nad mořem, celoroční provoz. Jeden z nejlepších golfových hotelů přímo na hřišti. GF 85 euro, Praha 7 h., Brno 7:30 h.

19. Golfclub Seefeld – Wildmoos
Divoký horský golf na slunečném plató ve výšce 1300 metrů nad mořem. Zasazen do přírodní rezervace, drsná příroda všude kolem, velké výškové rozdíly, skály, průrvy, místy úzké ferveje, kultovní místo rakouských a německých golfistů, nádherný zážitek. GF 88 euro, Praha 5:20 h., Brno 6:20 h.

20. Golfclub Am Mondsee
Hřiště v absolutní rovině mezi několikasetmerovou skalní stěnou Drachenwand – Dračí stěna a velkým, v létě velmi teplým jezerem Mondsee. O to, aby se hráči nenudili, se starají jamky podél menšího jezera, které by všude jinde bylo považováno za obrovské. Dokonalý stav, GF 75 – 90 euro. Praha i Brno 4 h.

21. Quellness Golf Resort Bad Griesbach, Golfplatz Brunnwies
Nejpříjemnější a nejmalebnější z pěti osmnáctek obřího resortu Bad Griesbach. Po loukách, mezi poli a lesíky v pohlednicové krajině jižního Bavorska, nedaleko od našich hranic. Designér, slovutný Bernhard langer, se mohl velkoryse rozmáchnout, měl k dispozici 100 hektarů pozemku. Kopečky, jezírka, příjemně široké ferveje. GF až 102 euro, Praha 3:30, Brno 4:20 h.
Mezi padesátku se z klubů v rozumné dojezdné vzdálenosti dostaly ještě Royal Bled, Zell am See, GC Dolomiti u Bolzana, Mieminger Plateau nad Innsbruckem, San Vigilio, Zillertal, Sonnenalp, vídeňská Fontana, Westendorf a Wilder Kaiser u Kitzbühlu, Tegernsee a Schloss Maxlrain u Mnichova.

Připravil: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...