Albergo iluNení skvělejšího lyžování než na sluncem zalitých sjezdovkách a při příjemných jarních teplotách! Jarní sluneční paprsky člověka přímo omámí. Harmonické doznívání zimy na horách spojené s pohybem na jarním sněhu dobije vaše baterky. Pohled na 55 třítisícovek, které se nad zillertálským údolím tyčí, je nezapomenutelný a frustrace všedních dnů je okamžitě pryč.

Z Prahy i Moravy se dá celá cesta zvládnout za pět hodin – po dálnici půl hodiny za Kufsteinem – začíná nejbližší skvělé lyžování 10 kilometrů od dálničního sjezdu ve dvou prvních střediscích Fügen-Spieljoch a Hochzillertal-Hochfügen. Společně se nazývají První prázdninový region v Zillertale. Celkem tu můžete vyzkoušet kolem 120 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Spieljoch BergstationFügen-Spieljoch
První středisko nad městečkem Fügen začíná novou desetimístnou kabinovou lanovkou, která je mistrovské dílo současné architektury. Vyveze vás na Spieljoch do výšky kolem 2.000 metrů a můžete kroužit po několika krásně širokých sjezdovkách pod vrcholem Onkeljoch. Odtud také vede nejdelší, 7,5 kilometrů dlouhá, kompletně zasněžovaná sjezdovka do údolí. Celkem je tu kolem dvaceti kilometrů sjezdovek, které jsou většinou červené, funpark a z horní stanice vede sáňkařská dráha, která končí u střední stanice a je dlouhá 5,5 kilometrů. Komu se nechce na lyže, může vyrazit na lehkou horskou vycházku po zimní stezce s nádhernou vyhlídkou na alpské vrcholy. Na horní stanici je moderní restaurace Bergloft s velkou terasou. Podávají se tu nejen tyrolské, ale i mezinárodní speciality, panorama inklusive.

Hochzillertal-Hochfügen
Když dorazíte do sousedního střediska Kaltenbach, vyrazí vám dech obrovské parkoviště i s parkhausem (v ceně skipasů) kolem nástupních stanic na dvě paralelní kabinové lanovky, které vás bez čekání ve frontě vyvezou o tisíc metrů výš.

Na severovýchodním svahu nad Kaltenbachem najdete největší síť přehledných sjezdovek všech obtížností, které začínají ve výškách přes 2 000 m. Hochzillertal-Hochfügen s převahou bezlesých svahů nadchne především ty, kdo milují dlouhé a přehledné sjezdové dálnice. Svahy nad Kaltenbachem jsou jako vystřižené z učebnice carvingu: přehledné, lehce členité a nanejvýš s červeným sklonem. Naopak tratě v sousedním Hochfügenu, kam se dostanete lanovkou Sonnenjet, jdou v náročnosti často do tmavočervena až černa.

Od horní stanice přibližovacích kabinek se lesem a loukami vrací do údolí černě, později červeně značená trať Goldpiste, pokřtěná po lyžařské legendě Stephanu Eberharterovi. Ve spodní, mírnější a subtilnější polovině je osvětlena pro večerní lyžování.

Adrenalinové sjezdy v Hochfügenu
Od vrcholové stanice Sonnenjetu se můžete pustit na druhou stranu areálu na Marchkopf. Z tohoto vrcholu vede několik značených tratí mimo sjezdovky, určených pro méně i hodně zdatné freeridery. Mimo tyto trasy jsou další volné svahy, které skýtají potěšení z prašanu.
Upravované červené i černé sjezdovky samozřejmě nechybí.
Hochfügen je vlastně malá hotelová stanice ve výšce 1 500 m n. m., do níž vede klikatá silnice z údolí a zde končí parkovištěm u vleků. Odtud jezdí i skibus, který vás dopraví ke kabinové lanovce vedoucí na Spieljoch nad střediskem Fügen a končí ve Fügenu.

Albergo kuliStylová gastronomie
Gastronomická nabídka v první prázdninové oblasti je přímo neuvěřitelná. Ať jsou to stylové chaty pro gurmety nebo prastaré chaty, všude si pochutnáte. Hochzillertal, stejně jako všechna rakouská střediska rodiny Schultzových, která je největším provozovatelem lyžařských oblastí v Rakousku, dává rád na odiv své prvotřídní horské restaurace v luxusních horských chatách Kristallhütte a Wedelhütte, které ční na nejvýše položených, vyhlídkových bodech areálu.
Letos přibyla v nadmořské výšce 2.400 metrů další špičková restaurace Albergo (na snímku) s italskou kuchyní. V restauraci Mountain-Loft na horní stanici lanovky Spieljochbahn se naopak podávají zillertálské i mezinárodní speciality.

Tyrolské dobroty v Goglhofu
Chcete-li vyzkoušet typickou zillertálskou kuchyni ve středisku Fügen, vyrazte na večeři na statek Goglhof. Majitelé Maria a Konny Baumann jseou skvělí hostitelé a umí výtečně vařit. Připravují především zillertálské tradiční speciality ze surovin z bezprostředního okolí. Jejich steaky, srnčí ragú nebo kaiserschmarrn jsou pohádkové.
A po večeři můžete sednout na traktor Rodelexpress, který vás vyveze na osvětlenou tříkilometrovou sáňkařskou dráhu a spustíte se po osvětlené lesní cestě zpět ke statku.
www.goglhof.at

Hotel BrunoKde stylově bydlet?
Lyžařský areál provozují dva podnikaví sourozenci Martha a Heinz Schultzovi. Ve svém portfoliu mají ovšem nejen lyžařské regiony, ale i luxusní horské chaty s příjemnou ubytovací kapacitou. Jednou z nich je již zmíněná Kristallhütte a neméně zdařilá je chata Wedelhütte, která se nachází na horní stanici lanovky mezi vrcholy Wimbachkopf a Marchkopf v nadmořské výšce 2.350 metrů. K oběma chatám vás vyveze sněžný skůtr a postará se vám o všechna zavazadla. Luxusní ubytování ve čtyřech suitách nabízí i již zmíněná nová exkluzívní chata Albergo na horní stanici lanovky Wimbacherexpress.
Ve Fügenu jsme vyzkoušeli čtyřhvězdičkový hotel Bruno (na snímku), jehož majitelka Isabella Erlebach se pyšně hlásila ke svým krkonošským předkům. Skvělá kuchyně a klidná poloha.
www.hotelbruno.at

www.best-of-zillertal.at
www.hochzillertal.com
www.spieljochbahn.at

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...