ZellamSee-panorama-750Motto klubu Zell am See – potkej se s nejlepšími – je silné, výrazné. Tak je to ale v Zell am See se vším. Prolíná se tady horský ráj s rájem golfovým. Široko daleko nemají dvě vyšperkované osmnáctky vedle sebe, málokteré horské městečko je tak dokonale obklopeno horskými velikány. A jezero? Obrovské, modré, krásné, voda v něm je údajně bez problému pitná.

Hory
Ony dvě mistrovské osmnáctky nesou jména po dvou horách dominujících okolí dvojměstí Zell am See-Kaprun. Na jedné straně tříapůltisícový Kitzsteinhorn, jeho ledovcová špička září jižně od hřiště po celý rok a nechybí snad na žádné pořádné fotce hřiště, spolu s proslulým vodotryskem. Protější kopec Schmittenhöhe není tak vysoký ani nápadný, o to větší provoz je na něm v zimě, lanovkami je doslova prošpikovaný.

ZellamSee-vodotrysk-250Hřiště
A hřiště? Schmittenhöhe je sportovnější a Kitzsteinhorn prý přátelštější – ale to při hře nepoznáte. Ferveje jsou ploché jako letiště, ale bez překážek každopádně nejsou. Kolem nich nasadili směs lučních květin tak, aby po celé herní období stále něco kvetlo. Krása, ale rafy jsou vysoké po kolena a hodně husté, míček v nich ani nehledejte. Když vám ho kamarádští spoluhráči najdou, dáte si pár ran navíc. Ty rafy trvale nabádají – sundejte nohu z plynu! O to větší výzvu obě zdejší hřiště představují. Proto i při každoročním mistrovství světa ski-golf, které zde má trvalé domovské právo, dominují spíš golfisté než lyžaři...

Češi
Zell am See a okolí není jen golfové, dají se tady provozovat prakticky všechny letní sporty. Oblast si oblíbili i čeští návštevníci, a to nejen golfisté a lyžaři. Každoroční počty přenocování našinců, jak je eviduje zdejší turistický úřad, jdou do desetitisíců. Obrovskou atrakcí je nové Tauern Spa, obří akvapark s hotelem, lákající denně velká množství návštěvníků, kteří se vracejí z golfu, z výletu na kole nebo z velehorských výšin.

Převzato z časopisu GOLF 6-7/2021
Připravil: Ivo Doušek

ZellamSee-logo-250GC Zell am See – Kaprun – Saalbach
Golfstraße 25, 5700 Zell am See
+43 6542 56161-0
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.golf-zellamsee.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...